MBANEWS > بازتاب, رویداد > نمایشگاه نشریات تخصصی اسفندماه برگزار می‌شود

نمایشگاه نشریات تخصصی اسفندماه برگزار می‌شود


9 بهمن 1391 |
نمایشگاه نشریات تخصصی اسفندماه برگزار می‌شود

دوشنبه9بهمن1391

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نمایشگاه نشریات تخصصی در اوایل اسفندماه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدجعفر محمدزاده در یک نشست هم‌اندیشی که با حضور مدیران مسئول مطبوعات تخصصی برگزار شد، اظهار کرد: با وجود این‌که نشریات تخصصی، بخش عمده‌ای از مطبوعات کشور را تشکیل می‌دهند، وقتی صحبت از مطبوعات به میان می‌آید، این بخش از مطبوعات کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

او با تأکید بر این‌که مطبوعات تخصصی، سهم عمده‌ای از تولید علم و جنبش نرم‌افزاری کشور را به خود اختصاص داده است، بیان کرد: امروز مطبوعات تخصصی در سراسر دنیا دارای جایگاه ممتاز و برجسته‌ای است و جایگاهی هم‌شأن و هم‌طراز کتاب دارد.
وی با اشاره به این‌که حدود نیمی از مجوزهای صادرشده در کشور به نشریات تخصصی متعلق است که عموما در نمایشگاه سالانه‌ی مطبوعات، مجالی برای دیده شدن پیدا نمی‌کنند، از اجرای راه‌کارهایی در آینده برای کمک به نشریات تخصصی در رسیدن به جایگاه ممتاز و شایسته‌ی خود خبر داد.

محمدزاده برگزاری نمایشگاه ویژه برای نشریات تخصصی و تأسیس نمایشگاه و فروشگاه دائمی این گروه از نشریات را دو برنامه‌ی مهم ارزیابی کرد و گفت: در صورت عملیاتی شدن این دو طرح، نقش نشریات تخصصی در تولید علم مانند کتاب، شاخص و برجسته معرفی خواهد شد؛ چراکه نشریات تخصصی با ارایه‌ی مقالات چارچوب‌دار و بهره‌مند از روش علمی، کار پژوهش‌گران را به‌مراتب آسان می‌کنند و موجب تسریع در تولید و رشد علم می‌شوند.
او با اشاره به راهبردهای معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی افزود: وقتی در نتیجه‌ی چنین اقداماتی، جایگاه مطبوعات تخصصی برجسته و در فضای علمی و دانشگاهی کشور شناخته شد، بهای این‌گونه نشریات، نه با قیمت کاغذ که با کیفیت محتوا و مطالب آن سنجیده خواهد شد.