MBANEWS > بازتاب, بازاریابی > همراه اول حامی دیابتی‌ها شد

همراه اول حامی دیابتی‌ها شد


2 آذر 1392 |
همراه اول حامی دیابتی‌ها شد

شنبه 2 آذر 1392

در "هفته ملی دیابت"، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اداره کل سلامت شهرداری تهران با حمایت«همراه اول» اقدام به اطلاع رسانی، مشاوره و غربالگری دیابت می کنند.
به گزارش موبنا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول به عنوان اپراتور مسؤول و حامی سلامت با حمایت از برنامه های هفته ملی دیابت به یاری بیماران دیابتی می رود.
در هفته ملی سلامت که از 27 آبان شروع شده و تا 3 آذر ماه ادامه خواهد داشت، بیش از 1000 ایستگاه سلامت در شهر تهران بصورت رایگان اقدام به تست قند خون کرده، افراد مبتلا و یا در معرض دیابت را شناسایی کرده و اقدام به آموزش، مشاوره و برنامه‌ریزی برای آنها می‌کنند.

از دیگر برنامه‌های هفته ملی دیابت می‌توان به برپایی تورهای آموزشی، مراقبت و پیگیری از دیابت، تشکیل حلقه آبی و پیاده‌روی نمادین، نواختن زنگ مدارس، اهدای سیب به مدارس تهران، استقرار اتوبوس دیابت در میادین اصلی شهر و تقدیر از کسانی که قند خون خود را کنترل کرده اند اشاره کرد.
این گزارش می افزاید: از آنجا که رنگ آبی به عنوان رنگ آرامش نماد مبارزه با دیابت در جهان است،‌ تشکیل بزرگترین زنجیره انسانی(حلقه آبی) با حضور مردم در بوستان ولایت تهران از برنامه های دیگر این هفته است.
بر اساس این گزارش از هر 5 ایرانی یک نفر در معرض خطر یا مبتلا به دیابت است. همچنین بسیاری از افراد در معرض ابتلا، از این بیماری با خبر نبوده و ناخواسته دچار عوارض جانبی این بیماری می شوند.