MBANEWS > بازتاب, کسب و کار > چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی

چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی


20 دي 1394 |
چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی


مارکتینگ نیوز: مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک در سال جدید به زندگی فوق مدرن شخصیت "تونی استارک" در فیلم Iron Man حسودی کرده و یک چالش جدید را برای خود در نظر گرفته است. او قصد دارد یک نسخه شخصی سازی شده از JARVIS در Iron Man را برنامه نویسی کند. این پیش خدمت دیجیتال در این فیلم تمامی زندگی و خانه استارک را کنترل می کرد.

به گزارش تک شات، زاکربرگ می گوید که این چالش را با درک بیشتر تکنولوژی های هوشمند اولیه خانه ها آغاز خواهد کرد. او یکی از طرفداران Echo آمازون است اما قصد دارد یک برنامه شخصی سازی شده بنویسد که مختص منزل خودش باشد.

زاکربرگ می گوید: «به پیش خدمت دیجیتالم آموزش می دهم که صدای من را تشخیص دهد تا بتواند همه چیز خانه از جمله، موسیقی، چراغ ها، دما و غیره را کنترل کند. سپس به او یاد می دهم که با نگاه کردن به صورت میهمانان، دوستان را از غریبه ها تشخیص دهد و هنگامی که پشت در ایستاده اند، در را برای آنها باز کند. سپس به او یاد می دهم که تمامی اتفاقات اتاق دخترم را در مواقعی که در کنار او نیستم چک کند. پیش خدمتم در محل کار هم به من کمک می کند تا داده ها را به صورت زمان واقعی به نمایش دربیاورم و سرویس های بهتری ارایه بدهم و در اداره شرکتم موثرتر از قبل عمل کنم. من هر سال یک چالش جدید برای خودم در نظر می گیرم تا چیزهای جدیدی یاد بگیرم و خارج از فضای کاری نیز پیشرفت داشته باشم. سایر چالش های من در سال های اخیر، خواندن 2 کتاب در طول یک ماه، یادگیری Mandarin و آشنایی با یک فرد جدید در طول یک روز بوده است. چالش جدید من در سال 2016 ساخت یک پیش خدمت ساده هوش مصنوعی ساده است تا بتواند مسایل خانه را هدایت کند و در شغلم به کمکم بیاید. شما می توانید به چشم یک Jarvis به او نگاه کنید.»

هر چالشی یک موضوعی دارد و موضوع چالش امسال نیز اختراع است. وی می گوید: «اینکه یک محصول جدید را به دستان خود بسازید بسیار متفاوت است و چالش امسال من اختراع یک پیش خدمت هوش مصنوعی جدید است.»

یکشنبه 20 دي 1394