MBANEWS > اخبار ام.بی.ای , آموزشی > سمینار تخصصی زبان بدن برگزارشد

سمینار تخصصی زبان بدن برگزارشد


23 آبان 1390 |
سمینار تخصصی زبان بدن برگزارشد
سمینار تخصصی زبان بدن با بررسی تاثیر این زبان بر روابط انسانی در مرکز آموزش بازرگانی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز، در بخش اول این سمینار که در سالن شمس تبریزی مرکز آموزش بازرگانی و با حضور حدود 50 نفر از کارشناسان و مدیران شرکت های مختلف بازرگانی برگزار شد، مطالب گوناگونی از جمله رفتار شناسی با تاکید بر دانش های شخصیت شناسی، خط شناسی و استفاده از تست های برون فکن مطرح شد. درهریک از این شاخه ها مطالبی به تفصیل در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت که از جمله آن تقسیم بندی بقراط در مورد تیپ شناسی و بررسی ویژگی های هر یک از این دسته ها بود.
کیوان کیان، فارغ التحصیل رشته ی حقوق بین المللی ارتباطات و سخنران این سمینار،در توضیح این مطلب گفت: انسان ها بر اساس تقسیم بندی بقراط دارای خصوصیات اخلاقی متفاوتی بوده و رفتارهای مشخصی از خود بروز می دهند .
به گفته وی، شیوه های نشستن افراد دردسته های مختلف نیز متفاوت است و رفتار افراد با حالت چشم ها در هنگام فکر کردن در پاسخ به یک سوال یا موضوع نیز قابل شناسایی است.
شیوه ی شناسایی افراد از روی غده ی پینه آل یا صنوبری یا چشم سوم، بخش دیگر از سخنان کیوان کیان را تشکیل داد. وی در این رابطه گفت: در جوامعی که مردم در برابر تابش بیشتر نور هستند، این غده پرولاکتین بیشتری ترشح کرده که عامل بروز عاطفه است. برای مثال در کشورهایی که از نور کمتر خورشید برخوردارند مراکزی برای " لایت تراپی" در نظر گرفته اند که افراد با مراجعه می توانند در برابر نور قرار گرفته تا پینه آل آنها ترشح بیشتری داشته باشد. افرادی که در حوالی پینه آل جوش می زنند اغلب دارای مشکلات کاری یا مالی هستند. البته همه چیز نسبی است و نباید در ارزیابی شتاب کرد.
در قسمت خط شناسی نیز مطالبی در مورد تفاوت دست خط های انسان و چگونگی تشخیص احساسات و حالات روحی فرد با تاکید بر خط بیان شد. برای مثال دست خط مردان اغلب زاویه دار است و دست خط زنان از خطوط منحنی بیشتری تشکیل می شود. آنها که دارای دست خط های کشیده شده به بالا هستند اغلب جاه طلب و آنها که دست خطشان به سمت پایین است عواطف فیزیکی و روحی بیشتری دارند.
وی با اشاره به خصوصیات رفتاری زنان از جمله توجه زیاد به دست ها ، انگشتان و ناخن ها، عدم رسیدگی به بهداشت این قسمت را ناشی از بحران های شدید عاطفی بر شمرد. مردان نیز اگر به وضعیت ریش خود بیش از 3 روز توجه نکنند نشان دهنده اختلالات عصبی و روانی است که به دلایل مختلفی می تواند اتفاق افتاده باشد. از مطالب دیگر می توان به وجود لکه های سفید بر روی ناخن اشاره کرد که علاوه بر دلایل زیستی می تواند حاکی از بحران های عاطفی شدید باشد.
وی در قسمت پایانی به برخی تست های برون فکن که تحلیل افکار فرد است بر اساس سوالاتی خاص، پرداخت و نتایج این تست ها را بر روی چند شرکت کننده به صورت تصادفی مورد بررسی قرار داد. در تمامی مراحل سمینار، نسبی بودن آزمایش هایی از این دست مورد تاکید قرار گرفت که در برخی میزان دقت بسیار پایین و در برخی دیگر بالاتر بود. در این بخش به تست بِرن-رویتر که دقیق ترین شکل از اشکال تست های برون فکن است اشاره شد ولی آزمایشی صورت نگرفت.
در پایان دکتر کیوان با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری کلاس هایی در این خصوص سمینار را به پایان برد.