MBANEWS > اخبار ام.بی.ای , بازاریابی > امسال صادرات فرش ایران کاهش می یابد

امسال صادرات فرش ایران کاهش می یابد


19 مرداد 1389 |
ام بی ای نیوز- صادرات فرش ایران در سال 88 ؛ 500 میلیون دلار اعلام شد.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز،مختارزاده عضو هیات مدیره اتحادیه صادر کنندگان فرش ایران گفت:ازابتدای سال تا کنون آماری از میزان صادرات فرش از سوی گمرک اعلام نشده است .
وی گفت :متاسفانه امسال نیزبه دلیل تحریم که از 7 مهر ماه آغاز می شود صادرات فرش به آمریکا متوقف می شود که بدون شک بر روی بازار اروپا نیز تاثیر می گذارد وبا اینکه صادر کنندگان سعی در افزایش صادرات خود تا قبل از شروع تحریم دارند اما امسال شاهد افزایش صادرات فرش نخواهیم بود و انتظار می رود مانند سال قبل به 500 میلیون برسد.
عضو هیات مدیره اتحادیه صادر کنندگان فرش ایران درباره استقبال کمرنگ ایرانی ها از بازار فرش دستباف گفت: پایین بودن قدرت خرید مردم از یک سو و واردات فرش های ابریشم چینی که با اسامی مختلف وارد کشور می شود از سوی دیگر باعث شده بازار فرش دستباف داخلی دچار رکود شود.
مختارزاده اظهار داشت:سلایق مردم نیز در سال های اخیر برروی بازار فرش تاثیر منفی گذاشته چرا که مردم زیاد طرح های قدیمی راپسند نمی کنند وفرش های مدرن با قیمت پایین را به فرش دست باف ترجیح می دهند.
وی با اشاره به پایین بودن حمایت دولت از صنعت فرش دستباف گفت: دولت با ممانعت از واردات بی رویه فرش های ماشینی خارجی از هند و چین می تواند تا اندازه ای مشکل بازار فرش ایران را حل نماید.