» با بیت کوین KFC بخرید
» "توپاز" با مکثی دوست داشتنی در زندگی روزمره منتشر شد
» Airbnb به اصطلاح "چاه دستشویی" ترامپ پاسخ داد
» انگلیس را با Guardian بهتر بشناسید
» Cadbury؛ انگشتر بدلی کودک برای خرید کادوی تولد مادر
» Volkswagen: یک زاویه کافی نیست
» خمیازه، فریاد بی صدایی برای درخواست قهوه
» قفل جزئیات شخصی در صورت عدم استفاده از کارت اعتباری جدید Visa
» رفع بوی عرق زمین کالج توسط دئودورانت "Old Spice"
» تعیین میزان ورود اشعه UV به بدن با ابزار پوشیدنی L’Oréal

» کمپپین شیلا ”بنشان به لبش لبخند” برای حمایت از کودکان کار
» محصولات 2016 هوآوی: میت 8، یک تبلت و یک ساعت هوشمند
» غول‌ها جایزه می‌دهند!
» چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی
» محصولات ضدلک Scotchgard
» نصب CarPlay اپل روی تمام خودروهای شرکت فورد
» 9 فرمان جدید گوگل برای Google Now
» لوازم خانگی Miele
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو
» منتشر شد: کتاب “تکنیکهای بازاریابی در بازار ایران”

 

 
آفريقا يك فضاي بكر براي تجارت ایران است
ام بی ای نیوز- رويگرداني كشورهاي مستقل جهان از آمريكا و متحدانش باعث همبستگي كشورهاي آسيا ، افريقا و آمريكاي جنوبي با يكديگر شده است .
به گزارش ام بی ای نیوز، احمد خادم المله قائم مقام وزير صنايع ومعادن در امور بين الملل در گفتگويي كه بمناسبت برگزاري همايش هم انديشي ايران و آفريقا انجام شد گفت : برگزاري همايش ايران و آفريقا در تهران و حضور ميهمانان برجسته آفريقايي در اين همايش نمونه اي از رويكرد جديد و همبستگي كشورهاي آسيا و آفريقا به يكديگر است.
خادم المله گفت : آفريقا سرشار از منابع انرژي ، كاني و طبيعي است ، بگونه اي كه در دهه اخير رقابت جدي اي بين كشورهاي مختلف جهان براي بهره برداري از منابع سرشار اين قاره بزرگ ايجاد شده است.
ادامه این خبر
 
 
 
بنگاه های تولیدی حتی شیوه های سنتی بازاریابی را هم درست استفاده نمی کنند
ام بی ای نیوز- در بنگاه های تولیدی کشور از ابزارها و حتی شیوه های سنتی بازاریابی درست استفاده نمی شود.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز، محمود دودانگه معاون مرکز مطالعات و پژوهشهای وزارت بازرگانی با بیان اینکه مصرف کننده های کالا و خدمات امروزهوشمند هستند گفت:مصرف کننده برای ادامه مصرف یک کالا به کیفیت ،قیمت،بسته بندی،خدمات پس از فروش و استاندارد یک محصول اهمیت داده و در صورت کوتاهی از سوی تولید کننده در یکی از فاکتورهای فوق از ادامه مصرف کالا صرف نظر می کند به همین دلیل متولی تولید درتولید نهایی باید به تداوم کیفییت محصولات توجه ویژه ای داشته باشد چرا که با کوچکترین تفاوتی بازار تولیدات خود را از دست می دهد.
ادامه این خبر
 
 
 
مصرف روغن جامد 7 درصد کاهش یافت
ام بی ای نیوز- مصرف روغن جامد در 12 ماه گذشته، با کاهش هفت درصدی به 71 درصد رسید.
به گزارش ام بی ای نیوز، نتایج بررسی های صورت گرفته به روش chaidدرخصوص میزان مصرف انواع روغن نباتی توسط افراد بالای 15 سال در شهرهای بزرگ کشور نشان می دهد که علیرغم توصیه پزشکان مبنی بر کاهش مصرف روغن نباتی جامد، 71 درصد شهروندان در 12 ماه گذشته در برنامه غذای خود از این نوع روغن استفاده کرده اند.
نتایج حاکی از آن است که توجه شهروندان به تغذیه سالم باعث کاهش 6 درصدی میزان مصرف روغن نباتی جامد در دوسال گذشته شده است.
بررسی ها نشان می دهد که متقاضیان مصرف روغن نباتی جامد یک درصد کمتر از دیگران، روغن مایع مصرف می کنند و افرادی که در رژیم غذایی خود روغن نباتی جامد را ندارند، سه درصد بیشتر از دیگران روغن مایع می خورند.
ادامه این خبر
 
 
 


برگزاری کنفرانس تبلیغات برتر ؛ راهی برای درآمد زایی برخی شرکت ها
ام بی ای نیوز- به نظر می رسد که معیار برگزاری کنفرانس تبلیغات برترو انتخاب برترین شرکت تبلیغاتی ، بیش از آن که ملاک علمی داشته باشد، بر اساس درآمد زایی برای برخی شرکت ها برنامه ریزی شده باشد.
به گزارش ام بی ای نیوز،اخیرا یک شرکت برگزار کننده همایش اقدام به برگزاری کنفرانس تبلیغات برتر نموده که یکی از شرایط حضور در این کنفرانس پرداخت مبلغ 900 هزار تومان اعلام شده است.به این ترتیب این بدان مفهوم است که اگر آژانس یا شرکت کننده ای این مبلغ را نپردازد مجوز ورود به کنفرانس و به دنبال آن ارزیابی آگهی های تبلیغاتیش را نخواهد داشت ،به عبارت دیگر از منظر شرکت برگزار کننده همایش دریافت مبلغ 900هزار تومان برکار حرفه ای و تکنیکی اولویت دارد. حال این سئوال مطرح می شود که اگر شرکتی بهترین آگهی را به لحاظ محتوا و تکنیکی تهیه نمود اما در این کنفرانس حضور نیافت نمی تواند جزو تبلیغات برتر قرار گیرد؟ که این خلا ذات کنفرانس را زیر سئوال می برد و می توان گفت این انتخاب نه بر اساس ملاک ومعیار علمی که بر اساس درآمد زایی برای برخی شرکت ها برگزار می شود.
ادامه این خبر
 
 
 
گروه های خلاق و نوآور در سایپا تشکیل می شوند
ام بی ای نیوز - مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا از راه اندازی ستادهای خلاقیت و نوآوری در این شرکت خبر داد.
به گزارش ام بی ای نیوز ،به نقل از گروه خودروسازی سایپا نعمت الله پوستین دوز در دیدار با جمعی از نخبگان، اعضای فدراسیون جهانی مخترعین و رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج با بیان مطلب فوق گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در صدد شناسایی و ساماندهی نخبگان و مخترعان شاغل در سایپا هستیم.
وی گفت: قصد داریم با تدوین آیین نامه ای ضمن تشکیل NGO مخترعین سایپا را تحت پوشش حمایتی خود قرار دهیم تا آنان بتوانند هم ایده ها و طرح های خود را ارائه دهند، هم در فدراسیون های جهانی عضو شوند و هم برای گروه خودروسازی سایپا در خارج از کشور بازاریابی کنند.
ادامه این خبر
 
 
 
ضرورت  توجه به بازاریابی اجتماعی در زمینه ساخت برند

ام بی ای نیوز-بازاریابی اجتماعی مهمترین بخش بازاریابی در زمینه ساخت برند در کشور است.
محسن احتشام کارشناس بازاریابی در این زمینه به خبرنگار ام بی ای نیوز گفت:مقوله بازاریابی اجتماعی در دنیا یکی از مهمترین فاکتورهای بازاریابی است.این بازاریابی با توجه به رفاه اجتماعی چه در زمینه تولید کننده ،مصرف کننده و یا واحدهای عرضه کننده کالا و حفظ منافع آنها صورت می گیرد.
وی افزود:کشور ژاپن در این زمینه فعالیت های بسیاری انجام داده و در سال های اخیر موفقیت های زیادی را لمس کرده است.آنها با توجه به رفاه مصرف کننده به تولید می پردازند که نمونه بارز آن شرکت تویوتا است.در کشورمان اگر دقت کنیم خودروهای تویوتا راکه تولید دهه 70 میلادی هستند همچنان می توانیم مشاهده کنیم.این نشان دهنده کیفیت بالای این خودروها و همچنین ساختار آنها طبق علایق مصرف کننده در سال های بعد است و می توان گفت این شرکت توجه خاصی به راحتی مصرف کننده داشته و همین زمینه ساز رشد این شرکت در جهان شده است.
ادامه این خبر
 
 
 
رشد 17 درصدی فروش وسایل الکترونیکی در آسیا
ام بی ای نیوز- فروش وسایل الکترونیکی از قبیل تلویزیون ها، سیستم های صوتی و دی وی دی پلیر ها در دوازده ماه گذشته در آسیا با هفده درصد رشد به9 میلیون دلار رسید.
به گزارش ام بی ای نیوز و به نقل از سایت Business On Main، تلویزیون های LCD پر فروش ترین وسایل الکترونیکی در سال گذشته در این قاره را شامل می‌شوند.
سهم عمده‌ای از فروش وسایل الکترونیکی یعنی 80 درصد از آن به دستگاه های تلویزیونی اختصاص پیدا می‌کند. این در حالی است که 20 درصد بقیه را کالاهایی نظیر مدیا پلیر های قابل حمل، دی وی دی پلیر ها و سیستم های صوتی خانگی تشکیل می‌دهند. در این میان فروش پنج میلیون دلاری تلویزیون های LCD در یک سال گذشته با 50 درصد رشد نسبت به سال قبل از آن چهل درصد از بازار وسایل الکترونیکی را به خود اختصاص داده‌ است.
ادامه این خبر
 
 
 
توجه به برند درمعرفی 50 صادرکننده نمونه برای نخستین بار در کشور
ام بی ای نیوز-همزمان با 29 مهر ماه سال جاری (روز ملی صادرات)، 50 صادرکننده نمونه در گروه های مختلف کالایی و خدمات معرفی و مورد تقدیر قرار می گیرند.
به گزارش ام بی ای نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، کیومرث فتح اله کرمانشاهی معاون کمک های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران افزود: امسال چهاردهمین دوره انتخاب صادرکنندگان نمونه و روز ملی صادرات برگزار می شود. وی اظهار داشت: در سال جاری برای نخستین بار در روز ملی صادرات از بین سفرا، استانداران و خادمان صادرات نفرات برتر معرفی و مورد تقدیر قرار می گیرند.
ادامه این خبر
 
 
 
ستاد نظارت بر كيفيت و استاندارد كالاها تشكيل شد
ام بی ای نیوز- به دستور وزير صنايع ومعادن "ستاد نظارت بر كيفيت و استاندارد كالاها" به منظور نظارت بيشتر و دقيقتر بركيفيت كالاهاي وارداتي و توليدات داخلي تشكيل شد.
به گزارش ام بی ای نیوز،به نقل ازپايگاه اطلاع‌رساني وزارت صنايع ومعادن؛ اين اقدام با توجه به اهميت نظارت بر كيفيت و استاندارد كالاها اعم از وارداتي و توليدات داخلي و لزوم اجراي مصوبات كارگروه حمايت از توليد در اين زمينه و همچنين قانون ارتقاء كيفي توليد خودرو و ساير توليدات صنعتي داخلي صورت گرفت.
براساس اين گزارش؛ با تشكيل اين ستاد كه براساس مصوبه مورخ دهم خردادماه سالجاري شكل گرفت تلاش مي‌شود علاوه بر حفظ اشتغالزايي وجذب سرمايه گذاريها، اقدامات لازم در جهت اعمال سريعتر و دقيقتر قوانين و ضوابط مربوطه دراين باره انجام شود.
ادامه این خبر