» "دور نیست"، محتوایی بدون تاریخ مصرف
» کورپوریت ویدئوی پاکشو، شروع گفتگویی خوب
» سبد کالایی جدید "بیژن" معرفی شد
» ویلی؛ آگهی موزیکال یک پنیر چندمنظوره
» جریان نور در بینهایت "بانک دی"
» بررسی یک کمپین: حمایت سرای ابریشم از انتخاب‌های تاثیرگذار
» توییتی که یک میلیارد دلار را بر باد داد
» اوج سلامت با حلوای عقاب
» تبلیغ تویوتا بوی ماشین نو را می دهد
» کروکودیل نمادین لاکوست به مرخصی می رود (قسمت اول)

» کمپپین شیلا ”بنشان به لبش لبخند” برای حمایت از کودکان کار
» محصولات 2016 هوآوی: میت 8، یک تبلت و یک ساعت هوشمند
» غول‌ها جایزه می‌دهند!
» چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی
» محصولات ضدلک Scotchgard
» نصب CarPlay اپل روی تمام خودروهای شرکت فورد
» 9 فرمان جدید گوگل برای Google Now
» لوازم خانگی Miele
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو
» منتشر شد: کتاب “تکنیکهای بازاریابی در بازار ایران”

 

 
سرمایه گذاری بر روی نقره سودآور تر از طلا
ام بی ای نیوز- قدیمی ترین معامله کننده طلا و نقره در آمریکا معتقد است که سرمایه گذاری بر روی نقره بیشتر از طلا سود آور است.
به گزارش ام بی ای نیوز و به نقل از سایت بلومبرگ، امکان ذخیره شمش های نقره در بانک ها سرمایه گذاری در خرید این فلز رابه امری آسان و اقتصادی تبدیل کرده است. به علاوه، شمش های نقره با فشردگی خاص خود امکان معامله با ارزش فراوان و در حجمی کوچک را فراهم کرده است.
شمش های نقره ارائه شده توسط CMIGS ،قدیمی ترین معامله کننده طلا و نقره در آمریکا، با خلوص 99 درصدی خود از استاندارد صنعت طلا و جواهر برخوردار هستند. در این میان خرید بسته های حاوی 10 شمش نقره بهترین و متداول ترین پیشنهاد برای سرمایه گذاری در این عرصه به شمار می‌رود.
ادامه این خبر
 
 
 
انحصار درتولید، بازاریابی را به حاشیه برده است
ام بی ای نیوز_دولت با دست گذاشتن بر منابع تولید باعث ایجاد انحصار در تولید شده است،در حالی که این انحصار ،رقابت را در بازار، ضعیف و در نتیجه بازاریابی در کشور را به مقوله ای پیش پا افتاده تبدیل کرده است.
فرزاد هاشمی کارشناس اقتصادی درگفت و گو با خبرنگار ام بی ای نیوز گفت:در ایران متاسفانه با توجه به اینکه اقدامات زیادی در زمینه بازاریابی انجام شده ولی رشد قابل قبولی در آن دیده نمی شودو مهمترین دلیل این رکود ،ساختار غلط اقتصادی کشور است.می توان گفت که اقتصاد کشور ما یک اقتصاد دولتی و انحصاری است.دولت به جای انحصار تولیدات طبیعی و عمومی مانند گاز ،برق و آب به تولیدات صنعتی هم نظارت داردو اکثرشرکت های بزرگ تولیدی ما در سایه دولت به فعالیت مشغولند.
ادامه این خبر
 
 
 
تحقیقات در تولید مواد غذایی ایران جایگاهی ندارد
ام بی ای نیوز- در صنایع غذایی هیچ تولید کننده ای تحقیق نمی کند تا ذائقه مصرف کننده را بشناسد بعد آن محصول را تولید کند بلکه این مصرف کننده است که باید ذائقه خود را با تولیدات همسان کند.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز، شاهرخ ظهیری عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه تولید مواد غذایی در ایران به تحقیقات ،بازاریابی و ذائقه مصرف کننده خیلی ربط ندارد بلکه به اوضاع اقتصادی جامعه مربوط می شود گفت:در صنایع غذایی اگر اوضاع و شرایط مالی مردم خوب باشد تقاضا برای کالاهای مصرفی نیز بالا است.
وی در پاسخ به این پرسش که 70 درصد از ظرفیت کارخانه های صنایع غذایی در ایران مورد استفاده قرار نمی گیرد و دلیل آن نیز عدم تحقیقات در صنایع غذایی و آشنا نبودن تولید کننده با ذائقه مردم است بیان داشت: در صنایع غذایی هیچ تولید کننده ای تحقیقات نمی کند تا ذائقه مصرف کننده را بشناسد بعد آن محصول را تولید کند بلکه این مصرف کننده است که باید ذائقه خود را با تولیدات همسان کند، اما اینکه مطلوبیت محصول در بازارتا چه اندازه باقی بماند وابسته به علم تحقیقات بازار است.
ادامه این خبر
 
 
 
واردات دارو محدود نمی شود
ام بی ای نیوز- داروهاي وارداتي كه ساخت آنها در كشور توجيه اقتصادي دارد در آينده نزديك در داخل كشور توليد می شود.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز، دكتر شيباني معاون غذا و دارو وزارت بهداشت اظهار كرد: تا پايان برنامه پنج ساله قصد داريم توليد 99 درصد داروها را با كمك داروسازان و صنعتگران در داخل كشور انجام دهیم البته اكنون صرفا به داخل كشور نمي‌انديشيم بلكه نگاه ما به بازارهاي خارج از كشور است.
وی افزود: البته این به آن معنی نیست که قصد محدود کردن واردات دارو را داشته باشیم ولی برنامه داریم که سطح داخلی سازی داروهایی که امکان تولید آن در داخل کشور فراهم است را افزایش دهیم.
ادامه این خبر
 
 
 
پیش بینی افزایش قیمت هر اونس طلا به 1300 دلاردر سال جاری
ام بی ای نیوز – در پی تلاش سرمایه گذاران برای یافتن یک پناهگاه در مقابله با بحران اقتصادی، کاهش ارزش پول های رایج و افزایش نرخ تورم در سرتاسر جهان ،قیمت هر اونس طلا تا پایان سال جاری میلادی حد اقل به هزار و سیصد دلار خواهد رسید.
به گزارش ام بی ای نیوز و به نقل از سایت بلومبرگ هر چه به پایان سال 2010 نزدیک می‌شویم، احتمال یک رشد قابل توجه در تقاضای خرید و سرمایه گذاری بر روی طلا افزایش خواهد یافت. به این ترتیب قیمت آن تا شروع سال جدید ممکن است حتی به هزار و سیصد دلار نیز برسد.
بنا به گفته مجمع جهانی طلا ،سرمایه گذاران با خرید 291.3 تن طلا به عنوان یک نوع بودجه قابل معامله در بورس( ETFS ) بالاترین رکورد در نیمه دوم سال جاری میلادی را از آن خود کرده‌اند. به این ترتیب تقاضا برای خرید شمش طلا در سال جاری 36 درصد رشد نشان داده است.
ادامه این خبر
 
 
 
خودروسازان باید تحقیقات بازار را در دستور کار قرار دهند
ام بی ای نیوز- افزایش 23 درصدی سهم صادرات از تولید خودرو در افق 1404 ، بدون برنامه ریزی ، مطالعات و تحقیقات در بازار جهانی امکانپذیر نیست.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز، احمد فولاد گر عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه صادرات یک خودرو به ازای تولید هرسه خودروی تجاری و سواری ،چشم انداز ایده الی است که باید به سمت آن حرکت نمود گفت: اینکه بر اساس افق 1404 باید 25 درصد از خودروی های تولیدی در کشور را صادر کنیم هدف غیر قابل تحققی نیست اما تولیدکنندگان برای رسیدن به این ایده آل باید تحقیقات در بازار جهانی را در دستور کار خود قرار دهند.
ادامه این خبر
 
 
 
پنج دلیل موفقیت یک تجارت مستقل در تلاطم بحران اقتصادی
ام بی ای نیوز - در حال حاضر بازارهای جهانی تقریبا در شرایطی استرس زا قرا دارند. تحلیل گران اقتصادی بر این باور هستند که عدم دسترسی به بودجه کافی، ورشکستگی بانک های جهانی و دیگر حوادث نا امید کننده دنیای تجارت را از پایه ویران کرده است. در این شایط سخت و ترسناک یک تجارت مستقل شاید بتواند روزنه ای از امید برای موفقیت در آینده پیدا کند.
به گزارش ام بی ای نیوز و به نقل از سایت home income news در حالی که دیگران ممکن است فکر کنند که مواجهه با این قبیل چالش های اقتصادی کار را برای شرکت های کوچک مستقل سخت تر کرده است، تحلیل گران بازار معتقد هستند که بخش عمده ای از این کمپانی های کوچک رشدی باور نکردنی در تجارت خصوصی خود مشاهده کرده‌اند. همزمان با تلاش اقتصاد جهانی برای احیای مجدد قدرت گذشته خود، شما می‌توانید به پنج دلیل زیر به عنوان یک شرکت کوچک مستقل به سوی موفقیت گام بردارید.
ادامه این خبر
 
 
 
توليد محصولات صنعتي تحت چند برند مشخص
ام بی ای نیوز- با اجراي طرح عدالت صنعتي، برند درشهرك‌هاي صنعتي تشكيل و توليد محصولات صنعتي تحت چند برند مشخص عملیاتی می شود.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز، خدامراد احمدي رئيس سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي با اعلام این مطلب که طرح عدالت صنعتي با هدف عملياتي شدن 8 هزار واحد نيمه تمام صنعتي در شهرك‌ها و نواحي صنعتي تدوين می شود گفت: با اجراي اين طرح به جاي اينكه محصولاتي با برندهاي مختلف توليد شود، كالاها تحت چند برند مشخص توليد خواهند شد.
وی با اشاره به این که با اجرای این طرح 500 هزار فرصت شغلي جديد در مدت 5 سال ايجاد خواهد شد اظهار داشت: در طرح عدالت صنعتي 5 بخش مورد توجه قرار گرفته كه سرعت بخشيدن به اجراي طرح‌هاي نيمه‌تمام در شهرك‌هاي صنعتي از جمله اين بخش ها است.
ادامه این خبر
 
 
 
افزایش 15 درصدی در آمد برندهای گوگل، میکروسافت و کوکا کولا
ام بی ای نیوز- ارتباط بین مشارکت مشتری و افزایش منافع کمپانی یک عنصر ضروری برای تحریک فعالان بازار به اطلاع رسانی بیشتر برای مصرف کنندگان محسوب می‌شود.
به گزارش ام بی ای نیوز و به نقل از سایت MarketingWeek ،امروزه تبلیغات و گفتگوهای اینترنتی به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی نیاز به جلب همکاری و مشارکت مشتری باشد، بلکه درک عمیق مصرف کننده از مسایل مالی نیز در این امر بسیار موثر است. در این راستا چیزی بیش از دو سوم از منافع یک برند ممکن است به همکاری موثر مشتری وابستگی داشته باشد.
موسسه تحقیقاتی جهانی " Hall و شرکا " به تازگی مدل جدیدی را ارائه کرده‌اند که ارتباط میان سطح مشارکت مصرف کننده در فعالیت های یک برند و منافع آن شرکت را نشان می‌دهد.
ادامه این خبر