» "دور نیست"، محتوایی بدون تاریخ مصرف
» معرفی کتاب: ۸ گام شگفت انگیز در ارتباط با مشتری
» مزمز: "سیگار نکش، پسته بخور"
» کورپوریت ویدئوی پاکشو، شروع گفتگویی خوب
» سبد کالایی جدید "بیژن" معرفی شد
» ویلی؛ آگهی موزیکال یک پنیر چندمنظوره
» جریان نور در بینهایت "بانک دی"
» توییتی که یک میلیارد دلار را بر باد داد
» بررسی یک کمپین: حمایت سرای ابریشم از انتخاب‌های تاثیرگذار
» اوج سلامت با حلوای عقاب

» کمپپین شیلا ”بنشان به لبش لبخند” برای حمایت از کودکان کار
» محصولات 2016 هوآوی: میت 8، یک تبلت و یک ساعت هوشمند
» غول‌ها جایزه می‌دهند!
» چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی
» محصولات ضدلک Scotchgard
» نصب CarPlay اپل روی تمام خودروهای شرکت فورد
» 9 فرمان جدید گوگل برای Google Now
» لوازم خانگی Miele
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو
» منتشر شد: کتاب “تکنیکهای بازاریابی در بازار ایران”

 

 
بحران 40 درصد صنایع کشور به دلیل نبود تکنیک های بازار یابی است
ام بی ای نیوز- دلیل موفق نبودن بنگاه های تجاری ایران در معرفی محصولات خود به بازار ، عدم آگاهی با شیوه ها، گام ها وتکنیک های بازاریابی است.
احمد روستا - استاد دانشگاه شهید بهشتی – در گفت و گو با خبرنگار ام بی ای نیوز، مشکل محصولات تولیدی در کشور را بیگانگی با شیوه های علمی بازاریابی دانست و گفت : در حال حاضر به دلیل به کار نگرفتن این شیوه ها ،نه در ایران بلکه در دنیا 50 تا 70 درصد تولید محصولات با شکست رو به رو می شود که اگر به شیوه تحقیقات بازار یابی امروزی توجه کنیم مهمترین عامل اصلی آن بی توجهی به استراتژی تولید محصولات جدید است، به همین دلیل در ایران نیز 40 تا 45 درصد محصولات تولیدی در صنایع کشور با بحران مواجه و از رده تولید خارج می شود.
ادامه این خبر
 
 
 
صادرات میگو صرفه اقتصادی ندارد
ام ی ای نیوز- سالانه 5 هزار تن میگو در ایران تولید می شود که از این میزان 4500 تن صادر و فقط 500 تن در ایران مصرف می شود.
هادی سنگانیان - رییس هیات مدیره اتحادیه صادر کنندگان میگو - در گفت و گو با خبرنگار ام بی ای نیوز، درباره بازارمصرف داخلی و خارجی میگو گفت: با وجود پتانسیل بالا برای تولید میگو در کشور متاسفانه میزان تولید در ایران بسیار پایین بوده و به همین دلیل رقابت با تولید کنندگان بزرگی مانند چین و کشورهای آمریکای جنوبی برای تولید کننده داخلی صرفه اقتصادی ندارد.
ادامه این خبر
 
 
 
شاخص ارزیابی اقتصاد چین ،میزان فروش خودرو است
ام بی ای نیوز - درکشور هایی نظیر آمریکا و چین تمایل به فروش خودرو در بین خودرو سازان نشان گر رشد بالای اقتصادی در این کشور است. هر چه میزان فروش خودرو در این کشور ها افزایش یابد، بیان گر اطمینان بالای خریداران به اوضاع اقتصادی در آینده و ثبات شغلی آن ها خواهد بود. این اطمینان منجر به خرید خودرو هایی گران تر، جدید تر و مجهز به تجهیزات مدرن تر شده است.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز به بقل از forbesبا توجه به این معیار خریداران چینی در ماه ژانویه سال 2009 شوق و اشتیاق بیشتری به خرید خودرو از خود نشان داده اند. افزایش 126 درصدی فروش خودرو نسبت به سال 2008این امر را اثبات می کند، این خوش بینی در ماه آوریل تا حدی کاهش یافته است چرا که در این دوره زمانی رشد فروش خودور از 126 درصد به 40 درصد کاهش یافته است.
ادامه این خبر
 
 
 
بهره مندی ٣۵ درصدشهروندان از خدمات اینترنت
ام بی ای نیوز - با وجود گسترش و پیشرفت خدمات اینترنتی، تنها ٣۵ درصد جامعه شهرنشین بالای 15 سال از خدمات آن بهره می برند.
به گزارش ام بی ای نیوز، آماربه دست آمده از بررسی های یک موسسه تحقیقات داخلی نشان می دهد که ٦۵ درصد جامعه شهرنشین بالای 15 سال کشور به دلایل گوناگون مانند عدم تمایل به استفاده از اینترنت یا در اختیار نداشتن امکانات استفاده از آن، از این نوع خدمات محروم هستند، این آمار در حالی به دست آمده است که از میان کاربران اینترنتی، افرادی که کامپیوتر شخصی دارند ٤٤ درصد بیشتر از سایر کاربران، از اینترنت استفاده می کنند.
ادامه این خبر
 
 
 
سیر صعودی مصرف حشره کش ها در کشور
ام بی ای نیوز- مصرف انواع حشره کش ها ازشهریور86 تا خرداد 89 در میان شهروندان ایران 18 درصد افزایش یافته است.
به گزارش ام بی ای نیوز ، نتایج بررسی های صورت گرفته توسط یک موسسه تحقیقات داخلی نشان می دهد که68 درصد جامعه شهرنشین کشوراز انواع حشره کش ها استفاده می کنند.
هرچند بررسی روند مصرف انواع حشره کش ها در سال های اخیر حاکی از کاهش 8 درصدی مصرف از خرداد86 تا شهریور 87 است اما نگاهی به آمار موجود نشان می دهد که مصرف انواع حشره کش ها ازشهریور86 تا خرداد 89 در میان شهروندان ایران 18 درصد افزایش یافته است.
ادامه این خبر
 
 
 
احتمال لغو بیانیه صادرات تویوتا به ایران
ام بی ای نیوز - امکان این که واردات تویوتا به ایران از سر گرفته شود و بیانیه شرکت تویوتا در زمینه جلوگیری از صادرات این خودرو به کشور لغو شود وجود دارد.
شهبازی - مدیر بازاریابی شرکت ایرتویا - در مصاحبه با خبرنگار ام بی ای نیوز گفت:در بخش هایی از بیانیه تویوتا نکاتی وجود دارد که به نظر میرسد این شرکت آنها را به عنوان راه کارهایی جهت لغو این بیانیه قرار داده باشد و ما امیدواریم که به زودی به این هدف برسیم.وی درباره دلیل صدور این بیانیه از سوی بزرگترین تولید کننده خودروی جهان افزود: طبق گفته شرکت تویوتا این بیانیه در پی ایجاد شرایط خاص در روابط بین المللی صورت گرفته وفکر می کنم که تنها دلیل انتشار این بیانیه در سطح بین المللی بحث تحریم ایران باشد.
ادامه این خبر
 
 
 
افزایش 4 درصدی تقاضای شیر در سال گذشته
ام بی ای نیوز - درحالی که میزان مصرف شیر ازخرداد86 تا پایان خردادسال گذشته دارای سیر نزولی بوده،اما تقاضا برای این محصول در سه ماهه سال جاری با رشد 4 درصدی، از 92 به 96 درصد رسیده است.
به گزارش ای ام بی نیوز،نتایج بررسی های صورت گرفته توسط یک موسسه تحقیقات داخلی نشان می دهد که تولیدکنندگان شیر توانسته اند با جلب رضایت و شناخت ذائقه های جدید افراد جامعه، علیرغم روند نزولی تقاضای شیر که بازار در دو سال گذشته با آن مواجه بوده، شمار متقاضیان خود را افزایش دهند. براساس آمار در فاصله زمانی خرداد 86 تا شهریور 87 که بازار شاهد کاهش یک درصدی تقاضا بود،فعالان این صنعت توانستند با اختصاص 65 درصد تولیدات خود به شیر کم چرب و 30 درصد شیر پرچرب مانع ادامه این روند در سال های بعد شوند.
ادامه این خبر
 
 
 
شگرد جدید ايرانسل براي كسب درآمد
ام بی ای نیوز - شركت ايرانسل از راه‌هاي مختلف مخفي براي جذب سرمايه و بالا بردن میزان درآمد خود استفاده مي‌كند.
به گزارش ام بی ای نیوز، اكثر مشتركين شركت ايرانسل در رابطه با خدمات اين شركت دچار مشكل شده‌اند.
با مراجعه به سايت اين شركت و بازديد از قيمت خدمات اين سايت به موضوعي در مورد هزينه تماس با خدمات برخواهيم خورد كه در نظر اول بسيار سخاوتمندانه است در صورتي كه با تماس با اين شماره‌هاي گويا پي به چگونگي روش درآمدزايي شركت خواهيم برد.
اين شركت اعلام نموده در صورت تماس با شماره‌هاي مربوط به خدمات دهی این شرکت ،هزینه یک دقيقه اول تماس به حساب مشتركين و هزینه دقايق بعدي به حساب شركت ایرانسل قرارخواهد گرفت. این در حالی است که مشترکین برای گرفتن خدمات مورد نیاز خود باید حداقل 5 بار تماس بيش از یک دقيقه ای با اين شركت داشته باشند چرا که تماس های اولیه به بهانه‌هاي مختلف از جمله خرابي شبكه با صرف هزینه برای مشترکین بدون نتیجه می ماند.
ادامه این خبر
 
 
 
صادرات پسته و خشکبار امسال به 1/5 میلیارد دلار می رسد
ام بی ای نیوز- صادرات خشکبار در سال زراعی که از مهر ماه آغاز می شود بالای 1/5 میلیارد دلار برآورد شد.
به گزارش خبر نگار ام بی ای نیوز، محمد رضا فرشچیان نایب رییس اتحادیه صادر کنندگان پسته و خشکبار در باره میزان صادرات در سال 88 افزود : سال قبل 340 هزار تن خشکبار به ارزش 1/3 میلیارد دلار صادرنموده ایم که نسبت به سال قبل (87 )از نظر ارزشی 29 درصد افزایش و از نظر وزنی 2 درصد کاهش داشته است.
وی در باره میزان صادرات پسته و خشکباردر سه ماهه اول سال 89 گفت: جمع کل این سه ماهه 64 هزار تن و به ارزش 235 میلیون دلار بوده است و امیدواریم در سال زراعی که از مهر ماه آغاز می شود به بالای 1/5 میلیارد دلار برسد.
نایب رییس اتحادیه صادر کنندگان پسته و خشکباردر ادامه افزود: میزان صادرات پسته و خشکبار در سال 87، 347 هزار تن و به ارزش 1 میلیارد و 21 میلیون دلار بوده است.
ادامه این خبر