» این کیسه برنج را بغل کنید
» Sprite با طعم خیار
» جلوی آلودگی های پلاستیکی دریا را بگیرید
» تغییر نام و ریبرندینگ میراث جگوار لندرور
» پرو؛ سرزمین رنگ‌های پر جنب و جوش
» "شهر در تعطیلات هم هست"
» چطور یک مسیر خسته‌کننده را با ماجراجویی لذت‌بخش کنیم؟
» کلیسایی که با هویت بصری جدیدش نونَوار شد
» Burger King: وقتی پدر نمره می خواهد
» مکدونالد: میشه مثل یک مادر بود

» کمپپین شیلا ”بنشان به لبش لبخند” برای حمایت از کودکان کار
» محصولات 2016 هوآوی: میت 8، یک تبلت و یک ساعت هوشمند
» غول‌ها جایزه می‌دهند!
» چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی
» محصولات ضدلک Scotchgard
» نصب CarPlay اپل روی تمام خودروهای شرکت فورد
» 9 فرمان جدید گوگل برای Google Now
» لوازم خانگی Miele
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو
» منتشر شد: کتاب “تکنیکهای بازاریابی در بازار ایران”

 

 

بخش خصوصی تنها به منظور انتفاع وارد بحث برند شده است
ام بی ای نیوز- علی رغم اینکه ارزش 100 برند معتبر دنیا 2 هزار میلیارد دلار و ارزش تقریبی هر کدام از آنها به طور میانگین 20 میلیون دلار برآورد شده است اما در ایران متاسفانه برندی نداریم که در این سطح دارای ارزش باشد.
به گزارش خبر نگار ام بی ای نیوز،کیومرث فتح الله کرمانشاهی معاون کمک های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران در باره اینکه دولت در حوزه برند نقش حمایتی دارد و یا اینکه می خواهد برند را در انحصار خود قرار دهد گفت: متاسفانه تا کنون در ایران در رابطه با برند کار اصولی انجام نشده و بخش خصوصی نیز تنها به منظور انتفاع به بحث برند و برند سازی وارد شده است به همین دلیل سازمان توسعه تجارت در این زمینه تنها به قصد ساماندهی ونه کار اجرایی به این حوزه وارد شده است.
ادامه این خبر
 
 
 
نسل جدید رسانه ها برای تاثیرگذاری بر رفتار مشتریان
ام بی ای نیوز- در دنیای چند رسانه ای امروز دریافت اطلاعات درباره رفتار مشتریان از طریق تحقیقات و ابزار های رسانه ای می‌تواند هوش تجاری ما را بالا برده و دیدگاه ما را نسبت به چگونگی ذهنیت مشتریان بالا ببرد.
به گزارش ام بی ای نیوز، برای موفقیت در بازاریابی شما باید مشتریان خود را شناسایی کنید. برای نمونه تحقیقات شرکت های آمار گیری در خصوص میزان بهره برداری از تبلیغات رسانه ای مبنی بر دسترسی 50 درصد از آمریکایی های بالای دوازده سال به تبلیغات اینترنتی و استفاده وسیع کارمندان از اخبار رادیویی صبحگاهی در مسیر رفتن به سر کار در سیاست گذاری های رسانه ای و بازگشت سرمایه کمک بزرگی به شرکت های تجاری می‌کند. شرکت های تحقیقاتی امروزه به دنبال تغییر رفتار های استفاده از رسانه در بین مخاطبان هستند.
ادامه این خبر
 
 
 
نیمی ازبازار آدامس کشور در اختیار یک برند خارجی
ام بی ای نیوز- در حال حاضر بازار آدامس کشور در اختیار برند های خارجی است به طوری که تنها برند اربیت 41 درصد این بازار را در دست گرفته است.
به گزارش ام بی ای نیوز، نتایج بررسی های صورت گرفته از سوی یک موسسه تحقیقات داخلی بر روی میزان مصرف آدامس توسط افراد بالای 15 سال ساکن شهرهای بزرگ کشور نشان می دهد که 82 درصد این جامعه در 12 ماه گذشته آدامس مصرف کرده اند.
از طرفی این بررسی ها تصریح می کند که برند خارجی اربیت 41 درصد سهم بازار آدامس کشور را در دست گرفته و پس از آن ،آدامس شیک با33 درصدمتقاضی درمقابل رقبای ایرانی خود بازار موفق تری را کسب کرده است اما این برند قدیمی ایرانی برای حفظ سهم خود در بازار باید با برندهای خارجی دیگری هم رقابت کند چرا که در کنار اربیت، آدامس های الیپس و ریلکس نیز با داشتن سهمی نزدیک به آدامس شیک (20 درصد) موقعیت خوبی را در بین مصرف کنندگان ایرانی پیدا کرده اند.
ادامه این خبر
 
 
 
ارزش برندهای انگلیسی 33میلیارد پوند افزایش یافت
ام بی ای نیوز- در میان برندهای انگلیسی در سال جاری میلادی شرکت Vodafone در صدر 50برند برتر این کشور قرار گرفته است. این موضوع دورنمایی مثبت از آینده برای بخش های ارتباطات راه دور، خرده فروشان و بانک ها را نوید می‌دهد.
به گزارش ام بی ای نیوز و به نقل از سایت MarketingWeek ،با بررسی این فهرست درمی‌یابیم که چه شرکت‌هایی هنوز از عواقب بحران اقتصادی رنج برده و چه شرکت هایی از پتانسیل کافی برای تضمین موفقیت صاحبان خود برخوردار هستند.
واقعیت این است که ارزش ترکیبی برندهای انگلیسی از 166 میلیارد پوند در سال گذشته به 199 میلیارد پوند در سال جاری افزایش یافته است. این امر بیانگر آن است که هم اکنون تجارت در انگلیس شرایط مناسبی دارد.
در این تجارت در سه بخش امور مالی، ارتباطات راه دور و خرده فروشی رشد قابل توجهی مشاهده می‌شود و دو بانک انگلیسی در میان 10شرکت برتر این فهرست قرار گرقته اند. در این راستا بانک HSBC با ارزش برند 17 میلیارد و 610 میلیون پوندی خود از جایگاه اول به جایگاه دوم سقوط کرده است. این در حالی است که بانک Barclays با ارزش برند 8 میلیارد و210 میلیون پوند رتبه ششم را در این جدول به دست آورده است.
از میان شش بانک برتر این کشور، پنج بانک افزایش چشمگیری در ارزش برند خود نشان داده‌اند اما بانک Lloyds TSB در این میان یک استثنا به شمار می‌رود. این بانک با شش پله سقوط در جایگاه سی و سوم این جدول قرار دارد. ارزش برند این بانک در سال گذشته یک میلیارد و 610 میلیون پوند گزارش شده است.
ادامه این خبر
 
 
 
پیش بینی صادرات نئوپان به کشورهای همسایه
ام بی ای نیوز – تا سه سال آینده با به بهر ه برداری پروژه ها و خرید ماشین آلات در زمینه ام . دی اف خود کفا می شویم.
به گزارش ام بی ای نیوز،"عبدالعظیم آقاجانی" دبیر انجمن صنایع چوب ایران ، میزان تولید نئوپان را در حد نیاز کشوردانست و گفت: ما در زمینه تولید نئوپان علاوه بر خودکفایی در کشورخودمان می توانیم نیازهای کشورهای همجوار مثل عراق، افغانستان، ترکمنستان و برخی کشورهای آسیای میانه را تامین کنیم.
آقاجانی" درخصوص پیش بینی سه سال آینده در مورد صادرات و واردات ام.دی اف تصریح کرد: ظرف سه سال آینده با به بهر ه برداری پروژه ها و خرید ماشین آلات در زمینه ام . دی اف خود کفا می شویم و در حال حاضر تولیدی بالغ بر 200 هزار متر مکعب را در سال جاری پیش بینی می کنیم.
وی افزود: انجمن کارفرمایان صنایع چوب آمادگی دارد میزان اشتغال در کشور را در صورت برطرف شدن موانع به 500 هزار نفر برساند و در حال حاضر بدون هیچ هزینه ای اشتغالی بالغ بر 250 هزار نفر ایجاد کرده است.
ادامه این خبر
 
 
 
ابراز تمایل ترکیه برای همکاری درصنعت خودرو ایران
ام بی ای نیوز – ترکیه علاقمند است همکاری های خود را در بخش خودرو سازی با ایران افزایش دهد.
به گزارش ام بی ای نیوز، "امیت یاردیم" سفیر ترکیه در ایران، ضمن دیدار و گفتگو با مدیر عامل شرکت مگاموتور، از سایت تولید موتور تندر 90 این شرکت بازدید کرد.
محمد رضا روشنی مقدم با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های شرکت های ایرانی و گروه خودرو سازی سایپا در تولید قطعات و مجموعه های خودرو گفت: صنعت خودروسازی ایران ظرف 20 سال گذشته رشد قابل توجهی کرده و در حال حاضر ایران با تولید حدود یک میلیون و 400 هزار خودرو، دارای رتبه دوازدهم در صنعت خودرو سازی جهان است.
وی افزود: در حال حاضرتولید کنندگان خودرو در ایران به دانش فنی و توانایی لازم برای ایجاد زنجیره کامل تولید خودرو، از مرحله تحقیق و توسعه تا ساخت قطعه، مجموعه سازی و تولید خودرو دست یافته اند و این زنجیره بطور کامل در کشورمان به وجود آمده و بر همین اساس ایران برای سال 1404 تولید سالانه 3 میلیون خودروی سواری را هدف گرفته است که از این تعداد،50 درصد خودروهای ساخته شده باید برند داخلی داشته باشند.
ادامه این خبر
 
 
 
رمز موفقیت یک فروشنده تازه کار!
یک پسر تگزاسی برای پیدا کردن کار از خانه به راه افتاده و به یکی از این فروشگاهای بزرگ که همه چیز میفروشند (Everything under a roof) در ایالت کالیفرنیا میرود.
مدیر فروشگاه به او میگوید: یک روز فرصت داری تا به طور آزمایشی کار کرده و در پایان روز با توجه به نتیجه کار در مورد استخدام تو تصمیم میگیریم.
ادامه این خبر
 
 
 
امسال خرید کتاب 11 درصد افزایش یافت
ام بی ای نیوز- میزان تقاضا برای خرید کتاب، در 12 ماه گذشته با رشد 11 درصدی مواجه شد.
به گزارش ام بی ای نیوز، نتایج بررسی های صورت گرفته از سوی یک موسسه تحقیقات داخلی درخصوص رابطه میزان خرید انواع کتاب توسط افراد بالای 15 سال وسطح درآمد آنها در شهرهای بزرگ کشور نشان می دهد که 71 درصد جامعه شهرنشین کشور، در 12 ماه گذشته برای خرید انواع کتاب هزینه صرف کردند، بر این اساس میزان تقاضای خرید کتاب که در دو سال گذشته با افزایش چهار درصدی به 60 درصد رسیده بود، توانست در مدت یاد شده با رشد 11 درصدی تا 71 درصد افزایش یابد.
ادامه این خبر
 
 
 
بررسی راهکارهای کاهش قیمت تمام شده کالا در کشور
ام بی ای نیوز- راهکار های کاهش قیمت تمام شده اکنون در کمیسیون اقتصادی در دست بررسی است.
به گزارش خبر نگارام بی ای نیوز، محمود دودانگه رییس موسسه مطالعات و پژو هشهای وزارت بازرگانی با اشاره به اینکه راهکار های کاهش قیمت تمام شده کالاکه یکی از ارکان اساسی اصول بازاریابی به حساب می آید؛ اکنون در کمیسیون اقتصادی در دست بررسی است افزود : برخی از این راهکار ها که توسط دستگاه ها قابل اجرا است و نیاز به مصوبه دولت ندارد (مانند ایران کد )صد درصد اجرایی شده است.
دودانگه به ایجاد فضای رقابت بین بانک ها اشاره نمود و گفت: در حال حاضربانک مرکزی با برخی بانکهای خارجی در حال رایزنی برای ایجاد بانکهای مشترک در کشور است تا به این وسیله رقابت را در حوزه پولی و بانکی افزایش داده و زمینه را برای دسترسی سرمایه گذاران خارجی تسهیل نماید و در این راه نیز موفق بوده و برخی از بانکهای خارجی نیز اعلام آمادگی نموده اند.
ادامه این خبر