» روزجهانی ارتباطات با تلگرام فیلتر شده گرامی داشته شد
» نرم افزار کمکی برای افراد دست به گریبان با افسردگی
» ترندهای شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۸ (قسمت چهارم)
» غایبان بزرگ عروسی سلطنتی در کمپینی که اجرا نشد
» ملک‌مطیعی؛ پرسنال‌برندی که که خودش را بازی کرد
» استارت‌آپ‌هایی که اسب‌تک‌شاخ شدند (قسمت اول: Meicai)
» ترندهای شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۸ (قسمت اول)
» ارواح سربازان جنگ جهانی اول در خیابان‌های انگلستان
» فیلترینگ، کسب و کارهای تلگرامی را خانه نشین کرد
» كتاب مدل‌هاي استارتاپي منتشر شد

» کمپپین شیلا ”بنشان به لبش لبخند” برای حمایت از کودکان کار
» محصولات 2016 هوآوی: میت 8، یک تبلت و یک ساعت هوشمند
» غول‌ها جایزه می‌دهند!
» چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی
» محصولات ضدلک Scotchgard
» نصب CarPlay اپل روی تمام خودروهای شرکت فورد
» 9 فرمان جدید گوگل برای Google Now
» لوازم خانگی Miele
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو
» منتشر شد: کتاب “تکنیکهای بازاریابی در بازار ایران”

 

 
آفریقای جنوبی بزرگترین مصرف کننده قهوه دم کردنی در جهان
ام‌بي‌اي‌نيوز- نتايج بررسي‌ها از ميزان مصرف قهوه دم كرده در جهان حاكي است آفريقا جنوبي و اكوادور هر كدام با 74 درصد بزرگترين مصرف‌كننده قهوه دم كردني در جهان هستند.
به گزارش "ام‌بي‌اي‌نيوز" ، با اينكه ميزان مصرف قهوه در جهان بالا گزارش مي‌شود و بيش از يك‌سوم مردم جهان نوشيدن قهوه را دوست دارند اما گرايش به مصرف قهوه دم‌كردني كمتر از قهوه آماده در جهان گزارش شده است.
اين گزارش حاكي است 73 درصد از مردم انگلستان نوشيدن قهوه دم شده را به ساير قهوه‌ها ترجيح مي‌دهند.در بررسي صورت گرفته بر روي ميزان مصرف قهوه دم كردني مشخص شد يونان با 69 درصد مصرف‌كننده و پرتغال، پرو، كويت، سنگاپور و لبنان هر كدم با اختصاص 64 درصد مصرف‌كننده قهوه دم‌كردني در رتبه چهارم اين تحقيق قرار گرفته‌اند.
ادامه این خبر
 
 
 
91 درصد امریکایی ها بستنی می خورند
ام‌بي‌اي‌نيوز- آمريكا با 91 درصد طرفدار بستني، اولين مصرف‌كننده بستني در دنيا شناخته شده است.
به گزارش "ام‌بي‌اي‌نيوز" ، پس از آمريكا پرو با 88 درصد و اكوادور با 86 درصد مصرف‌كننده در رده‌هاي دوم و سوم جهاني قرار دارند.
لبناني‌ها نيز با اختصاص 86 درصد مصرف‌كننده‌ها يكي از كشورهاي پرطرفدار بستني در جهان است.بر اساس تحقيقات انجام شده بر روي بازار جهاني مصرف بستني چين، شيلي، برزيل، هنگ‌كنگ و هند در رده پنجم و كلمبيا، انگلستان، فرانسه، ايرلند شمالي، پرتغال و آرژانتين در رده ششم قرار دارند.
ايران نيز با 64 درصد به همراه آلمان، مكزيك، مالزي و هلند جزو گروه هفتم در اين رده‌بندي قرار گرفته است.
بررسي‌هاي انجام شده، حاكي است گرايش مردم در ژاپن، نيوزيلند و تانزانيا به مصرف بستني در حد صفر گزارش شده و مصر نيز با 8 درصد مصرف‌كننده و تايوان با 10 درصد در پايين‌ترين رده اين جدول قرار دارند.
ادامه این خبر
 
 
 
بازار رنگ موی روشن در ایران داغ است
ام بي‌اي‌نيوز- 63 درصد مردم يونان و اسلونيا رنگ موي سفيد و روشن را به ساير رنگ‌ها ترجيح مي‌دهند.
به گزارش "ام‌بي‌اي‌نيوز" ، در تحقيقات انجام شده بر روي بازار مصرف رنگ‌مو در جهان زنان ايراني با 53 درصد گرايش به رنگ‌هاي روشن و سفيد جزو 10 كشوري هستند كه هنگام استفاده از انواع رنگ‌ها بيشتر به رنگ‌هاي روشن تمايل دارند.
در بررسي‌هاي انجام شده لبنان، مونته‌نگرو، برزيل، پورتوريكو و شيلي به ترتيب بالاترين ميزان رنگ‌مو در جهان را مصرف مي‌كنند. بر اساس همين بررسي كشورهاي آسيايي مانند لبنان با 56 درصد، كويت 40 درصد، تركيه 32 درصد و بحرين 34 درصد، عربستان‌سعودي 48 درصد و امارات متحده با 17 درصد مصرف‌كننده سهم قابل توجهي از بازار مصرف رنگ‌موهاي روشن را به خود اختصاص داده‌اند.
ادامه این خبر
 
 
 
کرواسی؛ تمیزترین کشور دنیا
ام‌بي‌اي‌نيوز- 99 درصد مردم كرواسي با رعايت بهداشت فردي و اجتماعي، كشورشان را به نخستين كشوري كه به نظافت اهميت مي‌دهد تبديل كرده‌اند.
به گزارش "ام‌بي‌اي‌نيوز" ، تحقيقات انجام شده در ميان 62 درصد كشورهای جهان نشان مي‌دهد كرواسي با رعايت نظافت و بهداشت تميزترين كشور جهان به شمار مي‌آيد.
در اين فهرست هنگ‌كنگ و انگلستان با رعايت بهداشت و نظافت از سوي 98 درصد مردم در رده دوم و فرانسه و پرتغال، ايرلند شمالي با 96 درصد در موقعيت چهارم اين بررسي قرار گرفته‌اند.
در تحقيقات انجام شده مشخص شد آلماني‌ها با 95 درصد رعايت نظافت و بهداشت، سنگاپور با 90 درصد، اسپانيا 89 درصد، ايران و قطر با 87 درصد، اكوادور با 85 درصد و روسيه و هند با 83 درصد به ترتيب جزو تميزترين كشورهاي دنيا به حساب مي‌آيند.
ادامه این خبر
 
 
 
کویت بیشترین مصرف‌كننده نوشابه انرژي‌زا در جهان است
ام‌بي‌اي‌نيوز- نوشابه‌هاي انرژي‌زاي بدون الكل در خاورميانه بالاترين مصرف‌كننده را دارد.
به گزارش "ام‌بي‌اي‌نيوز" امروزه نوشيدني‌هاي انرژي‌زا از بازار خوبي در جهان برخوردارند.
آما به‌دست آمده از بازار اين نوشيدني‌ها حاكي است مصرف انواع نوشيدني‌هاي انرژي‌زا در كشورهاي عربي حاشيه خليج‌فارس طرفداران زيادي را دارد تا آنجا كه 88 درصد كويتی ها با مصرف این نوع نوشیدنی ها، بزرگترين مصرف کننده نوشابه‌هاي انرژي‌زا در جهان مي‌باشد. در ميان ساير كشورهاي خليج‌فارس نيز كشورهايي مانند امارات متحده عربي با 80 درصد، عربستان سعودي با 78 درصد، اردن با 76 درصد و بحرين 79 درصد بيشترين آمار مصرف‌كننده نوشابه‌هاي انرژي‌زا را به خود اختصاص داده اند.
ادامه این خبر
 
 
 
كشورهاي شرق آسيا بالاترين مصرف‌كننده انواع دئودورانت
ام‌بي‌اي‌نيوز- كشورهاي شرق آسيا بيشترين مصرف‌كننده انواع ضدعرق‌ها و دئودورانت‌ها مي‌باشند.
به گزارش "ام‌بي‌اي‌نيوز"، در بررسي صورت گرفته معلوم شد 91 درصد ژاپني ها مصرف‌ كننده انواع دئودورانت‌ هستند که از این لحاظ رتبه اول جهان را به خود اختصاص داده اند.
با بررسي كشورهايي كه در اولويت بازار مصرف اين محصولات قرار دارند مي‌توان گفت: مصرف اين محصولات بهداشتي بيشتر در كشورهايي كه داراي آب و هواي گرم و مرطوب مي‌باشد متداول بوده و بيشترين مصرف‌كننده را دارد تا آنجا كه 83 درصد تايوانی ها و 72 درصد هنگ‌كنگی ها از این محصولات استفاده می کنند و در این رتبه بندی بعد از ژاپني‌ها پرمصرف‌ترين به‌شمار مي‌آيند.
ساکنان ايرلند جنوبي و شمالي، كره جنوبي، فرانسه، قطر، پرتوريكو نيز از مصرف‌كننده‌هاي عمده اين محصولات هستند.
ادامه این خبر
 
 
 
ایرانی ها در مصرف غدای چرب در جهان صدر نشین اند
ام‌بي‌اي‌نيوز-ایران در کنار اسپانيا، اسلونيا و شيلي چهار کشوری هستند که بالاترین میزان مصرف روغن در جهان را دارند.
به گزارش "ام‌بي‌اي‌نيوز"، 99 درصد ايرانی ها بامصرف‌ روغن آشپزي و سالاد؛ کشورمان را در صدر پرمصرف‌ترين كشورهاي جهان از لحاظ مصرف غذاهای چرب قرار داده اند.
بر اساس مطالعات انجام شده در سال گذشته به منظور بررسي ميزان مصرف جهاني روغن مشخص شد ايران، اسپانيا، اسلونيا و شيلي هر كدام با 99 درصد مصرف‌ در کشور خود، بالاترين ميزان مصرف روغن را به خود اختصاص داده‌اند.
بررسي الگوي مصرف جهاني اين ماده غذايي نشان مي‌دهد مردم چين، آذربايجان، اندونزي، ژاپن و پرتغال نيز با اختلاف يك درصد با 4 كشور اول مصرف‌كننده روغن يعني 98 درصد در رده دوم کشورهای پرمصرف روغن درجهان مي‌باشند.
تحقیقات به عمل آمده حاکی است هند، پرو، هلند، روسيه، تايوان، تايلند، اوكراين و ونزوئلا نيز با اختلاف اندك يعني 97 درصد در رتبه سوم قرار داشته و بيشتر از آنكه به كالري و ارزش غذايي اهميت بدهند ترجيح مي‌دهند بيشتر غذاي چرب بخورند.
ادامه این خبر
 
 
 
ايران دومين مصرف‌كننده فيلم‌هاي قديمي در جهان
ام‌بي‌اي‌نيوز- استفاده از دوربين‌هاي قديمي و فيلم‌هاي آن هنوز در دنيا منسوخ نشده است.
به گزارش ام‌بي‌اي‌نيوز، با اينكه مدت‌هاي مديدي است كه دوربين‌هاي قديمي كه با فيلم‌هاي حلقه‌اي كار مي‌كردند در خانه‌ها خاك مي‌خورند و جاي آنها را دوربين‌هاي پيشرفته و فوق‌پيشرفته ديجيتالي گرفته‌اند اما همچنان بازار و تقاضا براي اين فيلم‌ها وجود دارد.در بررسي‌هاي انجام شده بر روی بازار جهانی فیلم ، مونته‌نگرو با 49 درصد تقاضا براي اين فيلم‌ها و ايران با 44 درصد همچنان جزو كشورهايي هستند كه از دوربين‌هاي قديمي و فيلم‌هاي حلقه‌اي استفاده مي‌كنند.
ادامه این خبر
 
 
 
ايران در ميان كشورهای پرمصرف سيگار نهم شد
ام‌بي‌اي‌نيوز- با مصرف 27 درصد ایرانی ها از سیگار ، کشورمان در لیست کشورهای پرمصرف سیگار و در رده نهم جای گرفت.
به گزارش" ام بی ای نیوز" ، استعمال دخانيات و سيگار در كشورهايي با رشد اقتصادي كمتر، بيشتر از سایر کشورها مشاهده مي‌شود تا آنجا كه بيشتر سيگاري‌هاي جهان در كشورهاي در حال توسعه زندگي مي‌كنند.
در مقايسه ميان كشورهايي كه بالاترين میزان سيگار جهان را استعمال مي‌كنند بلغارستان با سهم 47 درصدی سیگاری ها از کل جمعیت این کشور ، در صدر جدول قرار دارد.
ادامه این خبر