» معرفی: کتاب اصول بازاریابی و کالاها و خدمات به زبان ساده
» لطفا پس از مصرف مواد مخدر رانندگی نکنید
» التون جان ستاره آگهی تبلیغاتی جدید اسنیکرز
» چند درصد ایرانی هستی؟
» معرفی کتاب: انقلاب شبکه‌های اجتماعی
» ابزار تبلیغاتی جدید Ikea به مناسبت روز جهانی شکلات
» قراری برای حفظ زیبایی های شهر
» اولین ها در آگهی مرسدس بنز: اولین خودرو، اولین زن قدرتمند
» رونق و توسعه گردشگری بدون اتکا به بودجه دولتی در شهر گردشگر
» پانزده دسته شغلی بازاریابی و فروش در دومین آزمون استخدام بخش خصوصی

» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
لزوم ایجاد بازارهای جدید برای مصرف کنندگان مسلمان
ام بی ای نیوز- با توجه به روند رو به رشد جمعیت مصرف کنندگان مسلمان در جهان و با عنایت به قدرت، نفوذ و ثروت بالای آنها، ایجاد یک بازار برای آنها آینده‌ای روشن را برای برندهای معروف نوید می‌دهد. برای ورود به این عرصه و تاسیس یک برند جدید باید شناخت عمیقی از ارزش های این جامعه پیدا کنید.
به گزارش ام بی ای نیوز و به نقل از سایت marketingweekپیشگامان جوان بازار با خرید دو تریلیون دلار کالا در سال 2009 و ادامه این روند در سال های آینده چهره تجارت را در آینده تغییر خواهند داد. در ادامه مصرف کنندگان جوان مسلمان با نفوذ و قدرت مالی بالای خود در مقایسه با قبل هزینه بیشتری پرداخت کرده و ارتباط خود را با بازار بهتر از قبل حفظ می‌کنند. از این پس برندهای جهانی دیگر نمی‌توانند مصرف کنندگان مسلمان را نادیده بگیرند.
ادامه این خبر
 
 
 
فقدان دانش حرفه ای برند سازی در کشور
خلاصه پرونده
"برند" در ایران سابقه چندانی ندارد تا جائیکه این حوزه فعلا در دستان تحصیل کرده های رشته بازاریابی محصور است بدون این که نقدی بر آن ...

30مرداد1389
ادامه این خبر
 
 
 
ایرانیان به کار فردی بیشتر تمایل دارند
ام بی ای نیوز_علیرغم تأکید تئوری های امروزی مدیریت بر کارایی بالای کارهای گروهی، فقط ٣٤ درصد افراد جامعه نسبت انجام فعالیت ها به این شکل ابراز تمایل کردند.
به گزارش ام بی ای نیوز، نتایج بررسی های صورت گرفته از سوی یک موسسه تحقیقات داخلی حاکی از آن است که ٣٧ درصد افرادی که به انجام کارهای گروهی تمایل دارند، افراد کمال گرایی هستند و با اطمینان به توانایی دیگران درصدد پیشرفت مهارت های خود و ارائه کار بهتری هستند، همچنین آمار نشان می دهد اعتقاد و اعتماد بیشتر ایرانیان به توانایی های فردی خود، مانع ازارتقای روحیه جمع پذیری آن ها در انجام فعالیت هایشان می شود.

ادامه این خبر
 
 
 
فولاد ارفع 900 نفر را مشغول به كار می کند
ام بی ای نیوز-مجري طرح آهن وفولاد ارفع از پيشرفت 75 درصدي اين طرح خبر داد.
احمد كيوان آرا با بيان اين مطلب گفت: در حال حاضر، واحد فولاد سازي طرح ياد شده 78 درصد و واحد احياي مستقيم آن، 73 درصد پيشرفت دارد.
وي افزود: بخش هاي اصلي اين طرح همچون كوره، كارگاه اكسيژن، ريفورمر، سيستم هاي آب رساني وغيره تكميل شده و تجهيزات اصلي آن نيز نصب شده است.
مجري طرح آهن وفولاد ارفع با اشاره به اين كه بيش از 85 درصد تجهيزات مورد نياز اين طرح وارد سايت شده است گفت: بخشي از تجهيزات باقي مانده، در حال ترخيص از گمرك بوده و بخشي ديگر آماده حمل از مبدا است.
ادامه این خبر
 
 
 
ميني بوس هفت متري به بازار می آید
ام بی ای نیوز_کمبود ميني بوس يکي از بزرگترين خلاء هاي حمل و نقل عمومي کشور است.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز ، ميکائيل پورغفار مديرعامل شرکت خودروسازي اسنا، با بيان اين مطلب گفت: براي جبران کمبود ميني بوس در کشور نيازمند حمايت ويژه دولت و اختصاص تسهيلات براي دارندگان ميني بوس هاي فرسوده و خريداران هستيم.
وي اظهار داشت: در آينده نزديک ميني بوس هفت متري با همکاري کارخانجات چيني و موتور دوتز(DEUTZ) و گيربکس زد.اف(ZF) آلمان که در داخل کشور نيز ساخته خواهد شد، توسط خودروسازي اسنا به بازار مصرف عرضه مي شود.
پورغفار با بيان اينکه 52 هزار دستگاه ميني بوس موجود کشور نيازمند جايگزيني است، تصريح کرد: هم اکنون چند دستگاه ميني بوس "آريا" در "اسنا" نمونه سازي شده است و بايد بگويم که اين محصول با حدود قيمت بالاي 450 ميليون ريال به بازار کشور عرضه مي شود.
ادامه این خبر
 
 
 
احتمال کاهش قیمت زعفران در سال جاری
ام بی ای نیوز –برندهای زعفران ایران هنوز مشتری وفاداری در بازار های جهانی پیدا نکرده اند.
محسن احتشام مدیر عامل شرکت تروند زعفران قائن در گفتگو با خبرنگار ام بی ای نیوز گفت:صدور زعفران ایران در سال های اخیر نسبت به گذشته رو به کاهش بوده و یکی از دلایل عمده آن افزایش قیمت زعفران بوده است.
به گفته وی افزایش قیمت زعفران در جهان باعث کاهش مصرف شده است و در نتیجه تولید کمتر و قاعدتا صادرات کاهش یافته است.
وی افزود :در سال های 85-84 صادرات زعفران ما در حدود 200 تن بوده است که این مقدار در سال گذشته به کمتر از 70 تن رسیده است.
وی در ادامه گفت:احتمال کاهش قیمت زعفران در سال جاری وجود دارد و آن هم به دلیل افزایش تولید و کاهش تقاضا می باشد.
ادامه این خبر
 
 
 
تقاضا برای رایانه شخصی از سرانه پیش بینی شده بالا تر رفت
ام بی ای نیوز- امسال تقاضا برای رایانه شخصی از سرانه پیش بینی شده بالا تر رفت.
محمد حسین محبی رییس سندیکای تولید کنندگان فناوری اطلاعات در گفت و گو با خبر نگار ام بی ای نیوز، گفت:آمار سرانه استفاده از رایانه شخصی در کشور امسال 2 میلیون و 200 هزار دستگاه برآورد شده بود که از سوی مردم با استقبال بیشتر مواجه شد.این در حالی است که سهم لپ تاپ نیز در این فاصله زمانی در مقایسه با رایانه های کیس دار از 60 درصد هم تجاوز کرده است.
وی افزود: بعد از ماه رمضان ، با شروع هدفمند سازی یارانه ها وبا ورود 15 تا 22هزار میلیارد تومانی(حدود15 تا 20 میلیارد دلار ) که قرار است در 6 ماهه پایان سال از سوی دولت وارد چرخه اقتصادی شود انتظار می رود که بازار خرده فروشی دچار تحول شده و قدرت صرف هزینه در اقتصاد خانوار افزایش یابد چرا که در این شرایط مردم می توانند به جای رفع نیازهای روزانه به سمت کالاهای غیر ضرروی رفته و بازار از حالت رکود خارج شود.
ادامه این خبر
 
 
 
رکود در بازار تلفن های همراه گرانقیمت
ام بی ای نیوز- بازار گوشی موبایل در ایران روزهای شلوغ و پر رفت و آمد اما سرد و بی رونقی را سپری می کند.
به گزارش ام بی ای نیوز،2 سالی است که علی رغم پر هیاهو و خبر ساز بودن بازار گوشی تلفن همراه ،رکود و سردی براین بازار که زمانی پر جنب و جوش ترین و جوان پسند ترین بازار ایران بود حاکم شده است.
بنا به گفته وارد کنندگان رسمی گوشی تلفن همراه ،قرار دادن تعرفه 25 درصدی برای واردات موبایل از سوی دولت با این چشم اندازکه در ساخت و تولید گوشی موبایل علی رغم تامین بازار داخلی و جلوگیری از خروج ارز، ایران می توان به یکی از قطب های صادر کننده گوشی تلفن همراه در منطقه تبدیل شود باعث شد سیل گوشی های تلفن همراه از طریق مبادی رسمی به یکباره کم و در مقابل واردات بی رویه گوشی های قاچاق قوت بگیرد تا آنجا که 90 درصد بازار تلفن همراه اکنون در اختیار قاچاقچیان موبایل قرار گرفته است.
ادامه این خبر
 
 
 
تحصیلکردها بیشتر از تجربیات دیگران در خرید استفاده می کنند
ام بی ای نیوز - نوجوانان هنگام خرید و یا استفاده از کالای مورد نیاز خود ترجیح می دهند بیشتر خود تجربه کسب کنند تا از تجربیات افراد دیگردر این زمینه استفاده کنند.
به گزارش ام بی ای نیوز، نتایج بررسی های اخیر یک موسسه تحقیقات داخلی بر روی جامعه شهرنشین بالای 15 سال کشور در زمینه به کار گیری تجربیات دیگران درخرید کالاهای اساسی نشان می دهد که گروه سنی میانسال به دلیل تجربیات کسب شده در طول زندگی و دقت و وسواسی که در انتخاب دارند ترجیح می دهند قبل از خرید کالای مورد نیاز خود یا هنگام استفاده از آن از تجربیات دیگران و افراد مطلع استفاده کنند به همین دلیل قبل از هر اقدامی اول تحقیق و پرس وجو می کنند و بعد خرید نهایی خود را انجام می دهند و همواره از این کار احساس آرامش می کنند.اما نوجوانان در خرید های خود کمتر از نظر دیگران بهره می برند.
ادامه این خبر