» هدف شبکه جم از تخریب برند سمیه چیست؟
» مدیریت هزینه‌ها مهترین فاکتور رهایی از بحران اقتصادی
» تشویق به جای تعدیل نیروهای انسانی
» همراهی برند طبیعت با مخاطبان در شرایط سخت بازار
» بهینه سازی سیستم‌های درونی، ضامن بقا در شرایط سخت بازار
» اولویت برتر قبل از قیمت، کیفیت است
» بازگشایی مدارس با "زنگ رفاه"
» آیا در دوران رکود اقتصادی به تبلیغات نیاز داریم؟
» کفش های نایک خود را نسوزانید، آن ها را اهدا کنید
» شناسایی نیازهای پنهان مشتریان در کاریزما

» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
رونمایی ازنخستین نرم افزار ایرانی ارزیابی برند
ام بی ای نیوز - در راستای توسعه کسب و کار شرکتهای ایرانی فعال در بخشهای تولیدی بازرگانی و خدماتی و ارتقای جایگاه آنها در بازارهای داخلی و خارجی، نخستین نرم افزار ایرانی ارزیابی برند با نام "پرواز" رونمایی و آماده بهره برداری شد.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز دبیر جشنواره یکصد برند برتر ایران در مراسم رونمایی از این نرم افزار گفت: در سالهای گذشته برند سازی به صورت علمی و پیشرفته یکی از حلقه های مفقوده در روند فعالیت شرکتهای ایرانی بوده و این نرم افزار می تواند ابزار مناسبی برای توسعه برند در بین شرکت های ایرانی باشد.
فرشاد به آبادی با بیان اینکه نخستین نرم افزار ایرانی ارزیابی برند طراحی شده است، افزود: این نرم افزار امکان استفاده از اطلاعات عملکردی یک شرکت را فراهم می سازد و بر این اساس می توان به ارزیابی جایگاه نشان تجاری در بازار پرداخت.
ادامه این خبر
 
 
 
اصفهانی ها 27 درصد بیش از سایر شهروندان پس انداز می کنند
ام بی ای نیوز- شهرنشینان با تحصیلات فوق لیسانس و بالاتر 24 درصد کمتر از سایرین پس انداز می کنند.
به گزارش ام بی ای نیوز، نتایج بررسی های صورت گرفته ازسوی یک موسسه تحقیقات داخلی بر روی رفتارهای مالی جمعیت بالای 15 سال شهرنشین کشور،با تحصیلات و سن آنها نشان می دهد که 36 درصد این افراد در پس انداز بخشی از درآمدهای خود مصر هستند.
آمارها حاکی از آن است که در بین سطوح مختلف تحصیلی، افراد با تحصیلات دیپلم و فوق دیپلم بیش از سایرین نسبت به پس انداز دقت نظر دارند، به طوری که 4 درصد بیشتر از سایرین پول پس انداز می کنند. افراد زیردیپلم و لیسانس درخصوص پس انداز درآمدهای خود رفتار تقریباً مشابهی دارند و به ترتیب سه و چهار درصد کمتر از دیگر سطوح تحصیلی پس انداز می کنند.
ادامه این خبر
 
 
 
جذابیت تبلیغات تلویزیونی برای فقط3/3 درصد بینندگان
ام بی ای نیوز-٢٦ درصد بینندگان دایمی تلویزیون، برنامه های تبلیغاتی آن را جالب تر از دیگر برنامه ها می دانند.
به گزارش ام بی ای نیوز، نتایج بررسی های صورت گرفته ازسوی یک موسسه تحقیقات داخلی درخصوص میزان توجه بینندگان تلویزیون به برنامه های تبلیغاتی آن در شهرهای بزرگ کشور نشان می دهدکه ١٣ درصد بینندگان به برنامه های تلویزیون وابسته اند و ٢٦ درصد این بینندگان ، برنامه های تبلیغاتی آن را جالب و سرگرم کننده تر از دیگر برنامه ها می دانند،به عبارتی 3/3 درصد بینندگان تلویزیون به آگهی های آن علاقمند اند.
ادامه این خبر
 
 
 
در 12 ماه گذشته،8 درصد شهرنشینان کشوربیکار شدند

ام بی ای نیوز- 8 درصد جامعه شهرنشین کشور در 12 ماه گذشته شغل خود را از دست دادند.
به گزارش ام بی ای نیوز ، نتایج بررسی های صورت گرفته از سوی یک موسسه تحقیقات داخلی بر روی رابطه میزان بیکاری وسطح تحصیلات جمعیت بالای 15 سال شهرهای بزرگ کشور نشان می دهد که بیشترین بیکاری مربوط به شهر تبریز بود به طوری که شهروندان این شهر 31 درصد بیشتر از سایر شهروندان در این مدت بیکاری را تجربه کردند و پس از آن شهرنشینان رشتی و تهرانی در زمره افراد بیکار سال 88 قرار گرفتند و به ترتیب هشت و پنج درصد بیش از سایرین شاهد بیکاری بودند، این در حالی است که شیرازی ها 29 درصد کمتر از دیگر شهرنشینان در این مدت بیکار شدند.
ادامه این خبر
 
 
 
روند صعودی استفاده از سیستم های تحویل کالا ی تلویزیونی در آمریکا
ام بی ای نیوز- بیش از 35 درصد از مشتریان کانال های تلویزیونی ماهواره ای در آمریکا از خدمات تحویل کالا از طریق این قبیل تلویزیون ها استفاده می‌کنند.
به گزارش ام بی ای نیوز، این آمار توسط موسسه تجزیه و تحلیل تبلیغات تلویزیونی " نیلسن " در جولای سال 2010 میلادی تهیه شده است.
سیستم های تلویزیونی تحویل کالا که تلویزیون های ماهواره ای بخش عمده ای از آن را تشکیل می‌دهند، هم اکنون در 30 در صد از خانه ها در دسترس است که ین آمار در سال گذشته 28 درصد بوده است. از دلایل مهم این رشد می‌توان به کاهش پنج درصدی هزینه راه اندازی تلویزیون های کابلی در آمریکا د ر مقایسه با سال قبل اشاره کرد.
ادامه این خبر
 
 
 
سرمایه گذاری 10 درصد ایرانی ها به طور مستقیم در بورس
ام بی ای نیوز- 10 درصد ایرانی ها به صورت مستقیم در بازار بورس سرمایه گذاری نموده اند.
سنگینیان معاون مطالعات اقتصادی و توسعه بورس ایران در گفتگو با خبرنگار ام بی ای نیوز،با اشاره به این که 10 درصد ایرانی ها به صورت مستقیم در بازار بورس سرمایه گذاری نموده اند، این میزان جمعیت فعال در بورس را به نسبت سایر کشور های هم سطح ایران بسیار خوب دانست و گفت: انتظار داریم با به سرانجام رسیدن سهام عدالت ، پذیرش شرکت های دولتی در بورس و رشد صندوق های سرمایه گذاری که در بورس حضور دارند گرایش مردم به سرمایه گذاری در بورس نیز افزایش یابد.
وی در ادامه اظهار داشت: آمار معاملات در 4 ماهه اول سال نشان می دهد از ابتدای سال سرمایه گذاران زیادی جذب بورس شده اند و ارزش معاملات بورس 2 برابر شده است.
ادامه این خبر
 
 
 
67 درصد از متقاضیان خودرو در آمریکا تمایل به خرید اقساطی دارند
ام بی ای نیوز- 33درصد خریداران خودرو در آمریکا خرید نقدی را به اقساط ترجیح می دهند.
به گزارش ام بی ای نیوز،موسسه تحقیقاتی " کلی بلو " اخیرا طی یک بررسی به آمار جالبی در مورد خریداران خودرو در آمریکا دست یافته است. این آمار حاکی از آن است که بیش از 33 درصد از خریداران خودرو در آمریکا تمایل به خرید نقدی خودرو از خود نشان داده اند. 42 درصد از این افراد را کسانی تشکیل می‌دهند که مایل به خرید خودرو دست دوم هستند، در ادامه 20درصد از این افراد دوست دارند یک ماشین مدل جدید را امتحان کنند.
82 درصد از خریداران اتومبیل های دست دوم می‌گویند که پیشنهاد های اغوا کننده هیچ تاثیری بر روی زمانبندی آن ها برای خرید خودرو بعدی نگذاشته است. برخی نیز بر این باورند که این قبیل پیشنهاد ها خرید یک مدل خاص از خودرو را به آن ها تحمیل نکرده است.
ادامه این خبر
 
 
 
رونمایی ازتلویزیونهایی که تابلوی تبلیغاتی می شوند
ام بی ای نیوز-از دستگاه Digital signage که یک دستگاه اطلاع رسانی دیجیتال و تلویزیونی است که تابلو تبلیغاتی می شود رونمایی شد.
به گزارش ام بی ای نیوز، کمپانی Optoma که به عنوان یکی از تولید کنندگان دستگاه‌های دیتا پروژکتور معروف است،به تازگی محصولی با عنوان Digital signage که یک دستگاه اطلاع رسانی دیجیتال است را توليد كرده است.
ادامه این خبر
 
 
 
تاثيرهدفمندي يارانه ها برتوليدو تجارت خارجی بررسی می شود
ام بی ای نیوز- همايش بررسي چالش هاي صادرات با حضور كارآفرينان، جمعي از اقتصاد دانان ومقامات دولتي در تاريخ 27 مردادماه برگزار مي شود.
به گزارش ام بی ای نیوز، محمد مهدي راسخ دبيركل اتاق بازرگاني و صنايع و معادن تهران گفت: اتاق بازرگاني وصنايع ومعادن تهران با همكاري سازمان توسعه تجارت،صندوق ضمانت صادرات وبانك توسعه صادرات،تصميم به برگزاري همايشي بزرگ گرفت تا فرصت ها وچالش هاي صادراتي ايران را با نگاه كارشناسان اين حوزه به نقد وبررسي بگذارد.
ادامه این خبر