» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
فروش 4 میلیون قطعه فرش ماشینی  در سال گذشته

ام بی ای نیوز- بررسی ها نشان می دهد که ٩٠ درصد ساکنان شهر های بزرگ کشور در خانه های خود فرش ماشینی دارند که 14 درصد آن ها این محصول را سال گذشته خریداری کرده اند .
به گزارش ام بی ای نیوز، نتایج بررسی های صورت گرفته از سوی یک موسسه تحقیقات داخلی نشان می دهد که ٩٠ درصد جمعیت بالای 15 سال ساکن شهر های بزرگ کشور در خانه های خود فرش ماشینی دارند که با در نظر گرفتن آمار به دست آمده از مرکز آمار ایران که جمعیت بالای 15 سال کشور را52 میلیون و 814 هزار و 153 نفر اعلام کرده و همچنین با توجه به این که 60 درصد این افراد درشهر ها ساکن هستند، کل صاحبان فزش ماشینی کشور حدود 28 میلیون نفر برآورد می شود که 4 میلیون نفر آن ها در 12 ماه گذشته فرش ماشینی خریده اند.
نتایج این تحقیق نشان می دهد که ۵٣ درصد این افراد بیش از ٣٠٠ هزار تومان برای خرید فرش هزینه کرده اند،٢٠ درصد بین ٢٠٠ تا ٣٠٠ هزار تومان و ١٤ درصد این خریدارن بین ١٠٠ تا ٢٠٠ هزار تومان بابت خرید فرش پرداخته اند ،این در حالی است که فقط ٨ درصد متقاضیان فرش ماشینی در ١٢ ماه گذشته کمتر از ١٠٠ هزار تومان هزینه برای خرید این کالا اختصاص دادند.
ادامه این خبر
 
 
 
تولید خرما امسال افزایش می یابد
ام بی ای نیوز- امسال صادرات خرما با 30 درصد افزایش به 140 هزار تن می رسد .
به گزارش خبر نگار ام بی ای نیوز، احمد میرهاشمی معاون اتحادیه خشکبار با بیان اینکه میزان بارندگی امسال بهتر از سال پیش بوده و میزان غبارها در جنوب کشورکاهش یافته، پیش بینی می کنیم امسال صادرات خرمای ایران به 140 هزار تن نیز برسد .
وی در ادامه اظهار داشت: در سال 88 به دلیل بارندگی کم و شرایط جوی نا مناسب تولید خرما از وضعیت خوبی برخوردار نبود و فقط 80هزار تن خرما از ایران صادر شد که نسبت به سال 87 که 107 هزار تن به ارزش 90 میلیون دلارصادر شده بود، حدود 25 درصد کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه سالانه یک میلیون تن خرما در کشور تولید می شود گفت : 50 درصد خرمای تولیدی در بازار داخلی مصرف و 30 درصد آن به کشور های اروپایی مانند انگلستان،ایتالیا ، آلمان، کانادا و استرالیا ، روسیه و کشور های تازه استقلال یافته شوروی صادرمی شود و 20 درصد نیز ضایعات است که درصنعت شیرینی پزی مورد استفاده قرار می گیرد.
ادامه این خبر
 
 
 
برگزاری کمپین تبلیغاتی هیوندا
ام بی ای نیوز- هیوندا یکی از موثر ترین و مبتکرانه ترین کمپین های صنعت خودرو را در ماه جاری عنوان " استرداد خودرو پس از اخراج از کار "برگزار کرد.
به گزارش ام بی ای نیوز و به نقل از سایت Brandweek " کریس پری " مغز متفکر این کمپین که نایب رییس شرکت هیوندا و فعال در حوزه بازاریابی است هدف از برگزاری این کمپین را بهبود رفتار مشتری عنوان کرده است.
این برنامه برای سنجش میزان رضایت مشتریان در رانندگی با یک خودرو مدل جدید هیوندا ساخته شده در سال 2009 اجرا شده است.
وی در این زمینه می گوید:انگیزه این کار از واکنش مشتریان در رابطه با فروشندگان سرچشمه می گیرد. فروشندگان ایده رانندگی آزمایشی را می پذیرندو لبخند رضایت در چهره آن ها مشاهده می شود. ما جهت حفظ رقابت با دیگر شرکت های خودرو سازی اقدام به اجرای این برنامه کرده ایم.
ادامه این خبر
 
 
 
برخی از ارتباطات جایگاه تحقیقات در بازاررا پر کرده است
ام بی ای نیوز-نبود بازار رقابتی قوی در ایران باعث رکود تحقیقات کشور در زمینه بازار شده است.
محمد گنجوی محقق در صنعت بازاریابی کشور در گفتگو با خبرنگار ام بی ای نیوز در پاسخ به این سوال که راهکارهای بومی سازی تحقیقات بازار در کشور چیست؟با اشاره به اینکه تحقیقات در بازار یک الزام است،گفت:در کشور ما هنوز زیر ساخت ها برای تحقیقات بازار فراهم نیست و پیش از بومی سازی تحقیقات باید به فکر فراهم سازی زیر ساختها بود.
وی افزود :در ایران گاهی اوقات روابط اهمیت بیشتری نسبت به تبلیغات دارد و این باعث شده برخی ارتباطات خاص در کشور در پاره ای مواقع جایگاه تحقیقات را اشغال کند.
ادامه این خبر
 
 
 
فرصت سرمایه گذاری ایتالیایی ها درصنعت چرم کشوراز دست رفت
ام بی ای نیوز-ادامه شرایط فعلی حاکم بر بازار چرم این بازار را با رکود همراه می کند.
به گزارش خبرنگارام بی ای نیوز،محمد لاهوتی عضو هیات مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان چرم ایران درباره شرایط بازار چرم گفت: به دلیل نبود مواد اولیه در بازار که به خاطر کاهش کشتارایجاد شده است، واحدهای تولیدی چرم با کمبود مواد اولیه رو به رو هستند که در صورت ادامه روند موجود ،بازار چرم در ایران بزودی رونق خود را از دست می دهد.
وی در ادامه گفت: بین سال 70 تا 75 واحد های زیادی در زمینه استحصال چرم در کشور راه اندازی شده است که 4 برابر بیشتر از ظرفیت مواد اولیه موجود در بازار بودند ،از سوی دیگر کاهش 30 درصدی کشتار باعث شد که این واحد ها روز به روز با رکود بیشتر در تولید چرم رو به رو شوند.
ادامه این خبر
 
 
 

صادرات کشور با هدفمندی یارانه ها افزایش می یابد
با هدفمند کردن یارانه ها بخشی از صادرات غیر نفتی کشور مانند انرژی،پتروشیمی و محصولاتی مانند آلومینیوم افزایش خواهد یافت.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز، جمشید پژویان کارشناس اقتصادی دلیل این افزایش را اثرات هدفمند کردن یارانه ها بر بنگاه های صادر کننده دانست و افزود : این بنگاه ها به دلیل بالا نبردن کارایی یا از گردونه کنار می روند یا خود را با این اتفاق هم راستا می کنندو تلاش می کنند تا کارایی خود را به هر نحوی بالا ببرند.این اتفاق باعث می شود که رسیدن به اهداف تعیین شده با موفقیت روبرو شود و تولید رشد چشمگیری داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد : بنگاه ها برای بالا بردن کارایی خود احتیاج به زمان دارند که آن هم با کمک دولت واختصاص پیدا کردن یارانه های مکمل قابل رسیدگی است.
ادامه این خبر
 
 
 
سوپر مارکت های محلی ؛تامین کننده خواروبار نیمی از شهروندان
ام بی ای نیوز - 52درصد ساکنان شهرهای بزرگ ،خواروبار مورد نیاز خود را از سوپر مارکت های محلی می خرند.
به گزار ام بی ای نیوز، بررسی های صورت گرفته از سوی یک موسسه تحقیقات داخلی نشان می دهد که ۵٢ درصدساکنان شهر های بزرگ کشور به دلیل در دسترس بودن سوپرمارکت های محلی ترجیح می دهند مایحتاج خود را از این گونه مغازه ها تهیه کنند، بازارهای روز هم توانسته پاسخگوی تقاضای ٤٠ درصد خریداران خواروبار در جامعه باشد. ٢٤ درصد این افرادبرای تهیه مواد و لوازم مورد نیاز خود به فروشگاه های زنجیره ای مراجعه می کنند و ٢٢درصد هم برای خریدهای هفتگی خود به سوپرمارکت های بزرگ سر می زنند.
ادامه این خبر
 
 
 
فعلا در بازار طلا سرمایه گذاری نکنید
ام بی ای نیوز - رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به سرمایه گذاران پیشنهاد کرد که به جای بازار طلا در بانکها و بورس سرمایه گذاری کنند.
محمد کشتی آرا در گفتگو با خبرنگار ام بی ای نیوز گفت:به دلیل نوسان شدید قیمت طلا در بازار جهانی و مرتبط بودن آن به حوادث و ریدادهای جهانی بهتر است سرمایه گذاران در این مقطع در بازار طلا سرمایه گذاری نکنند.
ادامه این خبر
 
 
 
80درصد واردات کالا بر اساس کد تعرفه صورت می گیرد
ام بی ای نیوز- براساس جدول زمانی که به سازمان توسعه تجارت پیشنهاد داده ایم در صورت تایید تا پایان سالجاری 80 درصد واردات کالا به کشور بر اساس کد تعرفه صورت می گیرد.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز، احمد غلامزاده - مدیر عامل مرکز شماره گذاری کالا و خدمات – درباره کالاهایی که مشمول استاندارد اجباری می باشند نیز گفت: کلیه کالاهای داخلی از سامانه ایران کد استفاده می کنند اما در مورد کالاهای وارداتی بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار از این پس این اقلام علاوه بر اینکه کد ملی دریافت می کنند باید کد رهگیری داشته باشند .
وی در ادامه درباره زمان راه اندازی سامانه رهیابی کالاهای وارداتی اظهار داشت :این سامانه تا 2 ماه آینده راه اندازی و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
ادامه این خبر