» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
مديرعامل سايپا شمال منصوب شد
ام بی ای نیوز - مراسم معارفه روح اله صمدي مديرعامل جديد شركت سايپا شمال با حضور حسن عموزاده مديرعامل شركت سايپا يدك و ...

23مرداد1389
ادامه این خبر
 
 
 
تصويب اساسنامه جايزه ملي کيفيت غذا و دارو
ام بی ای نیوز - با هدف ارتقاء سلامت جامعه و ترويج فرهنگ کيفيت و مديريت کيفيت در توليد محصولات غذايي، دارويي، آرايشي و ...

23مرداد1389
ادامه این خبر
 
 
 
پولدارها بیشتر دوغ می خورند
ام بی ای نیوز- علیرغم ارزش غذایی بالای دوغ و مطلوبیت آن در بین ذائقه های ایرانی، جای این نوشیدنی در سر سفره ٧ درصدایرانیان خالی است.
به گزارش ام بی ای نیوز، بررسی های صورت گرفته از سوی یک موسسه تحقیقات داخلی در خصوص میزان مصرف لبنیات ،خصوصا دوغ در میان جامعه شهرنشین کشور نشان می دهد که با توجه به فرهنگ سازی های صورت گرفته برای افزایش سرانه مصرف دوغ در کشور تولید کنندگان این ماده لبنیاتی توانستند تقریباً با تأمین تقاضای این کالا که دربردارنده ۹٣ درصد جامعه است، حاشیه سود امنی برای خود در سه سال گذشته حفظ کنند .
ادامه این خبر
 
 
 
چینی ها چه چیز هایی را به صورت آنلاین خریداری می کنند
ام بی ای نیوز - در حالی که اقتصاد قدرتمند چین یک درآمد قابل توجه برای مصرف کننده های چینی علاقمند به خرید کالاهای وارداتی فراهم می کند، اجناس ژاپنی طرفداران بیشتری دربازار این کشوردارند.
به گزارش ام بی ای نیوزو به نقل از سایت forbes ده کالای زیر به دلیل کوچکی و قیمت مناسب پر فروش ترین اجناس در میان علاقمندان به خرید اینترنتی کالا در چین به حساب می آیند.
خودکار با مارک " Uni " : یکی از بهترین کالاهای ژاپنی در این حوزه یک کالای غیر منتظره ساخت شرکت میتسوبیشی یعنی خودکار با مارک " Uni " در رنگ های مختلف به قیمت سه یوان یا پنجاه سنت است. این خودکار بسیار روان بوده و جوهری مقاوم در برابر آب دارد. دلیل فروش بالای آن برخورداری از کیفیتی خوب در مقایسه با قیمت مناسبش است.
ادامه این خبر
 
 
 
برگزاری نخستین همایش جایگاه برند در صنعت ساختمان
ام بی ای نیوز-دبیرخانه جشنواره ملی انتخاب برترین نام و نشان های تجاری نخستین همایش جایگاه برند در صنعت ساختمان را 17 آبان ماه امسال برگزار می کند.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز،این همایش با اهداف شناسایی جایگاه برند در صنعت ساختمان و صنایع وابسته ،توجه به اهمیت و نقش برند در صنعت ساختمان و صنایع وابسته،ترسیم چشم اندازی برای برندینگ صنعت ساختمان در نظام اقتصادی کشور،آشنایی با اقدامات صورت گرفته توسط صاحبان برندهای معتبر دنیا در صنعت ساختمان و صنایع وابسته و جلب نظر سیاستگذاران حوزه صنعت ساختمان و صنایع وابسته به حمایت از فعالیتهای برندینگ در این حوزه بر گزار می گردد.
ادامه این خبر
 
 
 
استقبال لیسانسه ها از خرید موتورسیکلت افزایش یافت
ام بی ای نیوز- نسبت رابطه میان خرید موتورسیکلت و سطح تحصیلات در سال گذشته کاملا برعکس شد.
به گزارش ام بی ای نیوز ،نتایج بررسی های صورت گرفته از سوی یک موسسه تحقیقات داخلی بر روی رابطه میان خرید موتورسیکلت و سطح تحصیلات ساکنان شهرهای بزرگ کشور نشان می دهد در حالی که تا پیش از این بیشتر خریداران موتورسیکلت را افراد زیردیپلم و دیپلمه تشکیل می دادند،اما بررسی سطح سواد افرادی که در سال گذشته اقدام به خرید موتورسیکلت کرده اند نشان می دهد که افراد با تحصیلات فوق لیسانس و بالاتر۴۸ درصد بیش از سایرین در سال گذشته موتورسیکلت خریده اند.
ادامه این خبر
 
 
 
بحران 40 درصد صنایع کشور به دلیل نبود تکنیک های بازار یابی است
ام بی ای نیوز- دلیل موفق نبودن بنگاه های تجاری ایران در معرفی محصولات خود به بازار ، عدم آگاهی با شیوه ها، گام ها وتکنیک های بازاریابی است.
احمد روستا - استاد دانشگاه شهید بهشتی – در گفت و گو با خبرنگار ام بی ای نیوز، مشکل محصولات تولیدی در کشور را بیگانگی با شیوه های علمی بازاریابی دانست و گفت : در حال حاضر به دلیل به کار نگرفتن این شیوه ها ،نه در ایران بلکه در دنیا 50 تا 70 درصد تولید محصولات با شکست رو به رو می شود که اگر به شیوه تحقیقات بازار یابی امروزی توجه کنیم مهمترین عامل اصلی آن بی توجهی به استراتژی تولید محصولات جدید است، به همین دلیل در ایران نیز 40 تا 45 درصد محصولات تولیدی در صنایع کشور با بحران مواجه و از رده تولید خارج می شود.
ادامه این خبر
 
 
 
صادرات میگو صرفه اقتصادی ندارد
ام ی ای نیوز- سالانه 5 هزار تن میگو در ایران تولید می شود که از این میزان 4500 تن صادر و فقط 500 تن در ایران مصرف می شود.
هادی سنگانیان - رییس هیات مدیره اتحادیه صادر کنندگان میگو - در گفت و گو با خبرنگار ام بی ای نیوز، درباره بازارمصرف داخلی و خارجی میگو گفت: با وجود پتانسیل بالا برای تولید میگو در کشور متاسفانه میزان تولید در ایران بسیار پایین بوده و به همین دلیل رقابت با تولید کنندگان بزرگی مانند چین و کشورهای آمریکای جنوبی برای تولید کننده داخلی صرفه اقتصادی ندارد.
ادامه این خبر
 
 
 
شاخص ارزیابی اقتصاد چین ،میزان فروش خودرو است
ام بی ای نیوز - درکشور هایی نظیر آمریکا و چین تمایل به فروش خودرو در بین خودرو سازان نشان گر رشد بالای اقتصادی در این کشور است. هر چه میزان فروش خودرو در این کشور ها افزایش یابد، بیان گر اطمینان بالای خریداران به اوضاع اقتصادی در آینده و ثبات شغلی آن ها خواهد بود. این اطمینان منجر به خرید خودرو هایی گران تر، جدید تر و مجهز به تجهیزات مدرن تر شده است.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز به بقل از forbesبا توجه به این معیار خریداران چینی در ماه ژانویه سال 2009 شوق و اشتیاق بیشتری به خرید خودرو از خود نشان داده اند. افزایش 126 درصدی فروش خودرو نسبت به سال 2008این امر را اثبات می کند، این خوش بینی در ماه آوریل تا حدی کاهش یافته است چرا که در این دوره زمانی رشد فروش خودور از 126 درصد به 40 درصد کاهش یافته است.
ادامه این خبر