» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
بهره مندی ٣۵ درصدشهروندان از خدمات اینترنت
ام بی ای نیوز - با وجود گسترش و پیشرفت خدمات اینترنتی، تنها ٣۵ درصد جامعه شهرنشین بالای 15 سال از خدمات آن بهره می برند.
به گزارش ام بی ای نیوز، آماربه دست آمده از بررسی های یک موسسه تحقیقات داخلی نشان می دهد که ٦۵ درصد جامعه شهرنشین بالای 15 سال کشور به دلایل گوناگون مانند عدم تمایل به استفاده از اینترنت یا در اختیار نداشتن امکانات استفاده از آن، از این نوع خدمات محروم هستند، این آمار در حالی به دست آمده است که از میان کاربران اینترنتی، افرادی که کامپیوتر شخصی دارند ٤٤ درصد بیشتر از سایر کاربران، از اینترنت استفاده می کنند.
ادامه این خبر
 
 
 
سیر صعودی مصرف حشره کش ها در کشور
ام بی ای نیوز- مصرف انواع حشره کش ها ازشهریور86 تا خرداد 89 در میان شهروندان ایران 18 درصد افزایش یافته است.
به گزارش ام بی ای نیوز ، نتایج بررسی های صورت گرفته توسط یک موسسه تحقیقات داخلی نشان می دهد که68 درصد جامعه شهرنشین کشوراز انواع حشره کش ها استفاده می کنند.
هرچند بررسی روند مصرف انواع حشره کش ها در سال های اخیر حاکی از کاهش 8 درصدی مصرف از خرداد86 تا شهریور 87 است اما نگاهی به آمار موجود نشان می دهد که مصرف انواع حشره کش ها ازشهریور86 تا خرداد 89 در میان شهروندان ایران 18 درصد افزایش یافته است.
ادامه این خبر
 
 
 
احتمال لغو بیانیه صادرات تویوتا به ایران
ام بی ای نیوز - امکان این که واردات تویوتا به ایران از سر گرفته شود و بیانیه شرکت تویوتا در زمینه جلوگیری از صادرات این خودرو به کشور لغو شود وجود دارد.
شهبازی - مدیر بازاریابی شرکت ایرتویا - در مصاحبه با خبرنگار ام بی ای نیوز گفت:در بخش هایی از بیانیه تویوتا نکاتی وجود دارد که به نظر میرسد این شرکت آنها را به عنوان راه کارهایی جهت لغو این بیانیه قرار داده باشد و ما امیدواریم که به زودی به این هدف برسیم.وی درباره دلیل صدور این بیانیه از سوی بزرگترین تولید کننده خودروی جهان افزود: طبق گفته شرکت تویوتا این بیانیه در پی ایجاد شرایط خاص در روابط بین المللی صورت گرفته وفکر می کنم که تنها دلیل انتشار این بیانیه در سطح بین المللی بحث تحریم ایران باشد.
ادامه این خبر
 
 
 
افزایش 4 درصدی تقاضای شیر در سال گذشته
ام بی ای نیوز - درحالی که میزان مصرف شیر ازخرداد86 تا پایان خردادسال گذشته دارای سیر نزولی بوده،اما تقاضا برای این محصول در سه ماهه سال جاری با رشد 4 درصدی، از 92 به 96 درصد رسیده است.
به گزارش ای ام بی نیوز،نتایج بررسی های صورت گرفته توسط یک موسسه تحقیقات داخلی نشان می دهد که تولیدکنندگان شیر توانسته اند با جلب رضایت و شناخت ذائقه های جدید افراد جامعه، علیرغم روند نزولی تقاضای شیر که بازار در دو سال گذشته با آن مواجه بوده، شمار متقاضیان خود را افزایش دهند. براساس آمار در فاصله زمانی خرداد 86 تا شهریور 87 که بازار شاهد کاهش یک درصدی تقاضا بود،فعالان این صنعت توانستند با اختصاص 65 درصد تولیدات خود به شیر کم چرب و 30 درصد شیر پرچرب مانع ادامه این روند در سال های بعد شوند.
ادامه این خبر
 
 
 
شگرد جدید ايرانسل براي كسب درآمد
ام بی ای نیوز - شركت ايرانسل از راه‌هاي مختلف مخفي براي جذب سرمايه و بالا بردن میزان درآمد خود استفاده مي‌كند.
به گزارش ام بی ای نیوز، اكثر مشتركين شركت ايرانسل در رابطه با خدمات اين شركت دچار مشكل شده‌اند.
با مراجعه به سايت اين شركت و بازديد از قيمت خدمات اين سايت به موضوعي در مورد هزينه تماس با خدمات برخواهيم خورد كه در نظر اول بسيار سخاوتمندانه است در صورتي كه با تماس با اين شماره‌هاي گويا پي به چگونگي روش درآمدزايي شركت خواهيم برد.
اين شركت اعلام نموده در صورت تماس با شماره‌هاي مربوط به خدمات دهی این شرکت ،هزینه یک دقيقه اول تماس به حساب مشتركين و هزینه دقايق بعدي به حساب شركت ایرانسل قرارخواهد گرفت. این در حالی است که مشترکین برای گرفتن خدمات مورد نیاز خود باید حداقل 5 بار تماس بيش از یک دقيقه ای با اين شركت داشته باشند چرا که تماس های اولیه به بهانه‌هاي مختلف از جمله خرابي شبكه با صرف هزینه برای مشترکین بدون نتیجه می ماند.
ادامه این خبر
 
 
 
صادرات پسته و خشکبار امسال به 1/5 میلیارد دلار می رسد
ام بی ای نیوز- صادرات خشکبار در سال زراعی که از مهر ماه آغاز می شود بالای 1/5 میلیارد دلار برآورد شد.
به گزارش خبر نگار ام بی ای نیوز، محمد رضا فرشچیان نایب رییس اتحادیه صادر کنندگان پسته و خشکبار در باره میزان صادرات در سال 88 افزود : سال قبل 340 هزار تن خشکبار به ارزش 1/3 میلیارد دلار صادرنموده ایم که نسبت به سال قبل (87 )از نظر ارزشی 29 درصد افزایش و از نظر وزنی 2 درصد کاهش داشته است.
وی در باره میزان صادرات پسته و خشکباردر سه ماهه اول سال 89 گفت: جمع کل این سه ماهه 64 هزار تن و به ارزش 235 میلیون دلار بوده است و امیدواریم در سال زراعی که از مهر ماه آغاز می شود به بالای 1/5 میلیارد دلار برسد.
نایب رییس اتحادیه صادر کنندگان پسته و خشکباردر ادامه افزود: میزان صادرات پسته و خشکبار در سال 87، 347 هزار تن و به ارزش 1 میلیارد و 21 میلیون دلار بوده است.
ادامه این خبر
 
 
 
فقط 3 درصد محصولات باغی کشور صادر می شود[thumb=left]
م بی ای نیوز- میزان تولید محصولات باغی در سال 88، 30 میلیون تن بوده که تنها 3 درصد از این تولیدات به کشورهای دیگر صادر شده است.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز، سید رضا نورانی رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران اظهار داشت : به خاطر تورم موجود برروی بازار و بالا بودن میزان رقابت متاسفانه به جای آنکه شاهد رشد میزان صادرات میوه و سبزیجات باشیم در 10 سال اخیر حرکت ما بسیار کند بوده است تا آنجا که در سال 78،میزان تولیدات محصولات باغی 23 میلیون تن بوده که از این میزان 3/5 درصد آن صادر می شده اما در فاصله ده ساله ما با کاهش نسبت صادرات به تولید رو به رو بوده ایم.
ادامه این خبر
 
 
 
تمایل به ترک سیگار در سال گذشته کاهش یافت
ی ام بی نیوز - مصرف سیگار در سال گذشته با کاهش 2 درصدی از 28 به 26 درصد رسید.
به گزارش ام بی ای نیوز، بررسی صورت گرفته از سوی یک موسسه تحقیقات داخلی بر روی میزان مصرف سیگار در میان افراد بالای 15 سال شهرنشین کشورنشان می دهد که مصرف سیگار در سال گذشته با کاهش 2 درصدی روبرو بوده است .این کاهش در حالی است که در چند سال گذشته تقاضا برای این محصول روند ثابتی داشته و فقط در دو سال گذشته مصرف سیگارافزایش یک درصدی را تجربه کرده بود که دوباره با کاهش مصرف به همان میزان بازگشت.
همچنین بررسی های صورت گرفته حاکی است که 26 درصد افراد جامعه جزو مصرف کنندگان سیگارهستند و این آمار نشان می دهد که 23 درصد جامعه سیگاری کشور در 4 سال گذشته درصدد ترک سیگار بودند اما تعداد این افراد اکنون کاهش یافته و فقط 17 درصد آنها به دنبال ترک سیگار می باشند.
ادامه این خبر
 
 
 
مدیران بنگاه های تجاری در ایران؛ مهمترین سد راه تحقیقات بازار
ام بی ای نیوز - مدیران تصمیم گیر در بنگاه های تجاری مهمترین سد راه توسعه تحقیقات بازار در ایران هستند.
به گزارش ام بی ای نیوز،میر احمد امیر شاهی مدرس دانشگاه در حوزه بازاریابی در خصوص معضلات توسعه تحقیقات بازار در ایران گفت:در کشور ما در زمینه تحقیقات بازار و برند اکثرا از الگوهای خارجی استفاده می شود که این عمل در دنیای پیچیده رقابتی امروز باعث پایین آمدن سطح تحقیقاتی در کشور می شود.
وی افزود:الگوهای خارجی نسبت به جامعه خود وبازار کشورهای دیگر برنامه ریزی می شوند و در نتیجه قابل استفاده در جامعه خاص داخلی نخواهد بود.برای حذف این الگوها احتیاج به تحقیقات جامع در زمینه بازار در کشور داریم که این تحقیقات به دلیل نداشتن فاکتورهای مدیریتی لازم در کشور در سطح پایینی قرار دارند و اغلب وجود ندارند.
امیر شاهی یادآور شد:یکی از عمده ترین مشکل ها نداشتن مدیران با سطح علمی بالا است که این دلیل بر استفاده از تصمیمات شهودی می شود و تصمیمات شهودی در بازار پیشرفته امروز دنیا یعنی ورشکستگی شرکتهای داخلی.
ادامه این خبر