» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
ماكاروني 96 درصد مصرف کننده شهری دارد
ام‌بي‌اي‌نيوز- ماكاروني در سبد غذايي 96 درصد از جامعه شهري ايران قرار دارد.
به گزارش ام‌بي‌اي نيوز، در بررسي انجام شده از سوی یک موسسه تحقیقاتی داخلی بر روي بازار مصرف ماكاروني در كشور مشخص شد درسال گذشته96 درصد جمعیت بالای 15 سال در شهرهای کشور ماکارونی مصرف کرده اند.در این تحقیق 31 درصد جامعه شهري ايران مصرف دو يا سه بار در ماه ماكاروني را مناسب ‌دانسته اند. همچنين 28 درصد شهروندان معتقدند يك بار در هفته و يا يك بار در ماه ماكاروني مصرف می کنند.
ادامه این خبر
 
 
 
رشد سفرهاي هوايي در ايران
ام‌بي‌اي نيوز- سال گذشته تنها 19 درصد جمعيت بالای 15 سال شهرنشين كشور براي سفرهاي داخلي و خارجي خود از هواپيما استفاده نموده‌اند با اين حال ميزان سفرهاي هوايي در 4 سال اخير از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.
به گزارش "ام‌بي‌اي‌نيوز"، بعد مسافت، مشكلات دسترسي به خطوط حمل و نقل زميني و دريايي و كمبود وقت باعث شده جابه‌جايي هوايي مسافر و كالا در ايران علی رغم برخی حوادث رخ داده در سال های اخیر به عنوان سريع‌ترين و مناسب‌ترين اشكال حمل و نقل شناخته شود.
ادامه این خبر
 
 
 
سالانه نیمی از ایرانی ها به رستوران مي‌روند
ام‌بي‌اي‌نيوز- نيمي از تهراني‌ها سال گذشته براي خوردن غذا به رستوران رفته‌اند.
به گزارش ام‌بي‌اي‌نيوز، بررسي صورت گرفته از سوي يك مركز تحقيقاتي داخلي نشان مي‌دهد 45 درصد شهروندان ايراني سال گذشته براي خوردن غذا به رستوران رفته‌اند كه در اين ميان تهراني‌ها با 50 درصد بالاترين آمار را در اين بررسي به خود اختصاص داده‌اند.تحقيقات بر روي علاقه به خوردن غذا در رستوران‌ها در ميان كلان‌شهرهاي كشور نشان مي‌دهد مشهدی‌ها با 14 درصد گرايش به خوردن غذا در رستوران رتبه دوم را در اين بررسي به خود اختصاص داده‌اند.
ادامه این خبر
 
 
 
پراید فعلا از رده خارج نمی شود

ام بی ای نیوز - قرار نیست پراید تا پایان سال 90 از رده خارج شود چون همه استانداردهای مورد نیاز را پاس می کند.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز ، مدير فروش و بازاریابی گروه خودروسازی سایپا در حاشیه افتتاحیه دهمین نمایشگاه بین المللی خودرو و صنایع وابسته که روز چهارشنبه هفته گذشته با حضور پررنگ این گروه در مشهد آغاز به کار کرد، با اعلام این خبر افزود: با تعریف پروژه x100 برای پراید و اجرای آن بر روی پراید 132 جدید که تا چند روز آینده وارد بازار می شود، تمام استانداردهای مورد نیاز پراید پاس شده و دیگر قرار نیست این خودرو از چرخه تولید حذف شود.
وی با اشاره به این که تاکنون بیش از 300 دستگاه تیبا ساخته شده است ،گفت:این خودرو قطعا نیمه دوم سال به بازار می آید ضمن این که این خودرو از بالاترین نرخ جریمه تاخیر که 30 درصد است برخوردار می باشد .
ادامه این خبر
 
 
 
تحصیل کرده ها کمتر اجناس ارزان می خرند
ام بی ای نیوز - تقریبا هرچه سطح سواد افراد بالاتر رود ،تمایل به خرید اجناس ارزان نیز کاهش می یابد.
به گزارش "ام بی ای نیوز "،نتایج بررسی های انجام شده از سوی یک موسسه تحقیقاتی داخلی در خصوص روند زندگی ساکنان شهرهای بزرگ کشور حاکی ازتاثیر معکوس شاخص تحصیلات با انگیزه افراد برای خرید اجناس ارزان قیمت است به طوری که تقریبا هرچه سطح سواد افراد بالاتر رفته ،تمایل به خرید اجناس ارزان نیز کاهش یافته است.
ادامه این خبر
 
 
 
مردم تهران بیشتر از شهر های دیگر درسرمایه گذاری ریسک می کنند
ام بی ای نیوز- بررسی رفتارهای مالی جمعیت شهرنشین کشور نشان می دهد که ساکنان سه شهر تهران،مشهد و اصفهان بیش از ساکنان سایر شهرهای بزرگ کشور ازریسک درسرمایه گذاری استقبال می کنند.
به گزارش "ام بی ای نیوز "،نتایج تحقیقات انجام شده از سوی یک موسسه تحقیقاتی داخلی در خصوص بررسی رفتارهای مالی ساکنان شهرهای بزرگ ایران نشان داد که 48 درصد مردم تهران برای سرمایه گذاری به دنبال راههای پرمنفعت هستند ،مردم مشهد با 14 درصد در رتبه دوم این رده بندی قراردارند واصفهانی ها با 11 درصد رتبه سوم این رده بندی را به خود اختصاص داده اند.
ادامه این خبر
 
 
 
28 درصد ازشهروندان ایرانی خرید اینترنتی را تجربه کردند
ام بی ای نیوز- 28 درصد از جا معه شهر نشین ایرانی سال گذشته از خدمات خرید اینترنتی استفاده کرده اند.
به گزارش ام بی ای نیوز،نتایج تحقیقات انجام شده از سوی یک موسسه تحقیقاتی داخلی حاکی است استقبال از خرید و فروش اینترنتی در کشوردر میان تحصیلکرده ها بیشتر از سایرین می باشد تا آنجا که افراد با تحصیلات عالیه 49 درصد بیشتر از دیگر افراد در سال گذشته اقدام به خرید اینترنتی نموده اند.این میزان در میان افراد کم سواد 25 درصد کمتر از سایرین گزارش شده است.
ادامه این خبر
 
 
 
سفرهاي سياحتي به خارج از کشور21 درصد افزایش یافت
ام‌بي‌اي‌نيوز- 17 درصد ايراني‌ها در سال گذشته به سفرهاي خارجي رفته‌اند.
به گزارش ام‌بي‌اي‌نيوز، بر اساس تحقيقات انجام شده از سوي يك مؤسسه تحقيقاتي داخلي 17 درصد ايراني‌ها در سال گذشته به قصد مسافرت‌هاي زيارتي و سياحتي از كشور خارج شده‌اند كه اين رقم نسبت به سال 87 از رشد چشمگيري برخوردار بوده است. آمارها حاكي است از ميان كساني كه به سفرهاي خارجي رفته‌اند تعداد سفرهاي زيارتي از رشد بالاتري برخوردار بوده و با افزايش 50 درصدي از 32 درصد در سال 87 به 66 درصد در سال 88 رسيده است.
ادامه این خبر
 
 
 
هيوندا پرطرفدارترين خودرو خارجي در ايران
ام‌بي‌اي‌نيوز- 2/1 درصد از متقاضيان خودروهاي خارجي در ايران هيوندا سوار مي‌شوند.
به گزارش "ام‌بي‌اي‌نيوز"، بر اساس تحقيقات انجام شده بر روي بازار خودروهاي خارجي در كشور مشخص شد ايراني‌ها بيشتر از ساير ‌ خودروي هاي خارجي به هيوندا علاقه دارند.چنانكه هيوندا سانتافه با 6/0 درصد متقاضی اولين انتخاب ايرانيان در ميان خودروهاي خارجي و هيوندا آزرا با داشتن 2/0 درصد تقاضا داراي رتبه دوم است. وجود تقاضاي 18/0 درصدی براي هيوندا توسن ، 11/0 درصدی براي هيوندا ورنا ، 08/0 درصدی براي هيوندا آوانته ، 07/0 درصد براي هيوندا سوناتا و 04/0 درصد براي هيوندا اکسل حاكي است كه هيوندا پرتقاضاترين خودرو براي متقاضيان خودروهاي خارجي در ایران است.
ادامه این خبر