» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
فروش داروهای بنجل از طریق تبلیغات شبکه‌های ماهوار‌ه‌ای

چهارشنبه19مهر1391

خبرگزاری فارس: دبیر بیستمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران با اشاره به اینکه کمپانی‌های دارویی از طریق تبلیغات ماهواره‌ای داروهای بنجل خود را می فروشند، گفت: متأسفانه اکثر جراحی‌های بینی که بر اثر این تبلیغات انجام می‌شود، بی‌مورد است.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد رازی در نشست خبری امروز بیستمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران اظهار داشت: در حال حاضر ایران از نظر درمان و علم ارتوپدی از بسیاری از کشورها جلوتر است ولی باید این مسئله را در نظر گرفت که امروز حوزه پزشکی به خصوص ارتوپدی به تجهیزات و تکنولوژی نیاز دارد و دیگر مانند دوران ابن‌سینا نمی‌توان به پزشکی پرداخت.

وی افزود: کشورهایی که توانایی مالی و تجهیزات پزشکی بالاتری داشته باشند می‌توانند در حوزه پزشکی پیش‌گام باشند و این مسئله در ارتوپدی بسیار مصداق دارد.
رازی با اشاره به اینکه در حال حاضر ایران از طریق مؤسسات مختلفی مانند موسسه رویان به تولید‌ فرآورده‌های سلولی روی آورده است که می‌تواند در ترمیم غضروف‌ها نقش مؤثری ایفا کند، تصریح کرد: این در حالی است که بسیاری از کشورهای اروپایی فاقد این تکنولوژی هستند و ایران در این زمینه پیشگام است.

دبیر بیستمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران ادامه داد: ولی متأسفانه یک چرخش معیوب در کشور وجود دارد و آن این است که مردم به دلیل ضعف در برنامه‌های صدا و سیما به دیدن ماهواره روی می‌آورند و این در حالی است که پشتوانه مالی برنامه‌های ماهواره‌ای کمپانی‌های دارویی هستند که داروهای بنجل خود را در قالب این برنامه‌ها تبلیغ و به فروش می‌رساند.

رازی تصریح کرد: تقریباً افراد در سنین مختلف از بیماری‌های استخوانی رنج خواهند برد ولی سن این بیماری‌ها متفاوت است و تبلیغ داروها و مکمل‌های ماهواره‌ای کاذب است و می‌توان عوارض بسیار شدیدی برای مصرف‌کنندگان ایجاد کنند یا اینکه تأثیرات آن بسیار کم است که در این زمینه باید صدا و سیما کار فرهنگی بیشتری انجام دهد و می‌طلبد وزارت بهداشت و گمرک پیگیری کنند که این محصولات و داروهای غیرمجاز چگونه وارد کشور می‌شود.

رازی با اشاره به برخی اختلافات در بین دو اندام که به روش‌های علمی می‌توان آن عارضه را برطرف کرد، افزود: این در حالی است که درصد قابل توجهی از افراد که به جراحی بینی احتیاج ندارند متأسفانه بر اثر همین تبلیغات به عمل جراحی بینی روی می‌آورند و مشاهده می‌کنیم افراد به جای نفس کشیدن از بینی متأسفانه بینی آنها سوت می‌کشد.
وی تصریح کرد: دراز کردن طول اندام می‌تواند عوارض بسیاری از جمله عفونت و مشکلات عصبی ایجاد کند و مشاهده می‌کنیم در برخی مواقع افراد برای بلند کردن 5 سانت قد خود مجبور هستند یک عمر با عصا حرکت کنند.

وی ادامه داد: بسیاری مواقع گزارش می‌رسد که یک راننده معتاد اتوبوس در حالت نامناسب بسیاری از افراد را زیر گرفته است و این در حالی است که وزارت بهداشت باید سالانه هزینه‌های هنگفتی برای وارد کردن وسایل اورژانس و لوازم ارتوپدی ارز هزینه کند.
دبیر بیستمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران خاطرنشان کرد: عمده‌ترین آسیب‌های ارتوپدی نیز مربوط به مجروحان تصادفات است ولی مبحث افزایش چاقی و آسیب‌دیدگی افراد به مشکلات آرتروز و پوکی استخوان یک معضل جهانی به حساب می‌آید.

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • افراد تحت تاثیر تبلیغات رسانه ای، تصمیم ب ...
 • ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت ...
 • تبلیغات ایمپلنت واقعی نیست
 • تقلبی‌ها سراز ماهواره‌ درمی‌آورند
 • ماجرای تبلیغات داروهای ترک سیگار ماهواره ...
 • داروهای تبلیغی در ماهواره را سفارش ندهید
 • تغییر واژه «تبلیغات» به «اطلاع‌رسانی»
 • برنامه جدی وزارت بهداشت برای برخورد با دا ...
 • جولان سوداگران مرگ در لوای داروهای لاغری
 • تدوین طرح یک فوریتی برخورد با تبلیغات دار ...
 •