» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
دهکده سلامت تاسیس می شود

دوشنبه24مهر1391

سازمان میادین میوه و تره بار با هدف ارائه محصولات سالم، گواهی شده و ارگانیک به مصرف کنندگان، با قیمت مناسب و برای نخستین بار در کشور، دهکده سلامت تاسیس می کند.
به گزارش فودنامعاون بازرگانی و امور اقتصادی سازمان میادین میوه و تره‌بار، با اعلام این خبر تصریح کرد: برپایی این دهکده در واقع در قالب طرحی عنوان شده و در مرحله مکان‌یابی قرار دارد.
حسین اعرابی با بیان این که در حال حاضر سازمان میادین میوه و تره بار در تعدادی از مراکز، غرفه های خاصی را برای ارائه محصولات سالم، ارگانیک و گواهی شده در نظر گرفته است، افزود: به تدریج ایجاد چنین غرفه هایی در مراکز میدان های میوه و تره بار گسترش خواهد یافت.

اعرابی همچنین با اشاره به ارائه طرح برپایی دهکده سلامت توسط سازمان میادین میوه و تره بار،اظهارداشت: با ایجاد این مرکز در کنار توسعه غرفه هایی خاص برای فروش محصولات سالم و ارگانیک، شاهد ترویج مصرف این نوع محصولات خواهیم بود.
معاون بازرگانی و امور اقتصادی سازمان میادین میوه و تره‌بار در توضیح تاسیس دهکده سلامت نیز گفت: براساس این طرح مرکزی با عنوان دهکده سلامت برپا و در آن محصولات باغی، زراعی و پروتئینی سالم، گواهی شده و ارگانیک به مصرف کنندگان عرضه خواهد شد.
اعرابی درخصوص تاثیر تاسیس دهکده سلامت در کاهش قیمت محصولات مورد اشاره نیز گفت: در حال حاضر فروشندگان به دلیل کم بودن خرید، این میوه ها را به صورت دستچین و جداگانه به فروش می رسانند که همین یکی از دلایل بالا بودن قیمت محصولات ارگانیک به شمار می رود.
وی ادامه داد: این در حالی است که با راه‌اندازی دهکده سلامت، محصولات ارگانیک باغی، زراعی، پروتئینی و فرآوری شده به صورت انبوه خریداری و عرضه خواهد شد و در نتیجه فروشنده سود خود را در حجم زیاد محاسبه می کند و در نتیجه قیمت کاهش خواهد یافت.

اعرابی در عین حال از تخفیف اجاره غرفه هایی که به فروش محصولات ارگانیک و سالم اختصاص دارند، در میادین میوه و تره بار خبر داد و تصریح کرد: با وجود آنکه اجاره غرفه در میادین میوه و تره بار، سهم اندکی در قیمت محصول دارد، اما این اقدام نیز قدمی در جهت کاهش حتی اندک قیمت محصولات ارگانیک صورت می گیرد.
معاون بازرگانی و امور اقتصادی سازمان میادین میوه و تره‌بار سپس به برپایی جشنواره میوه های قرآنی پرداخت و خاطرنشان کرد: این جشنواره نیز مکان مناسبی برای ترویج وآشنایی مصرف کنندگان با محصولات سالم خواهد بود.
اعرابی یاداور شد: سازمان میادین میوه و تره بار برنامه های گسترده ای برای حضور در جشنواره دارد که در راستای حمایت از مصرف کنندگان صورت خواهد گرفت.

وی طرح دهکده سلامت را برآمده از نظرسنجی های صورت گرفته در جشنواره های مختلف دانست و گفت: در این جشنواره به دلیل حضور گسترده مردم، نظرات آنها به راحتی جمع آوری می شود.
اعرابی خاطرنشان ساخت: کارشناسان سازمان میادین میوه و تره بار در حال بررسی و برنامه ریزی دقیق برای بهره گیری از ظرفیت جشنواره میوه های قرآنی هستند.
برپایه این گزارش جشنواره میوه های قرآنی از تاریخ 4 تا 14 آبان ماه سال جاری در مصلای بزرگ تهران برگزار می شود.

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • پنجمین نمایشگاه عرضه محصولات طبیعی، ارگا ...
 • توزیع مرغ منجمد 2650 تومانی در میادین میوه ...
 • نخستین جشنواره میوه های قرآنی برگزار می ش ...
 • برپایی جشنواره 500 سفره غذای سالم و تهیه کی ...
 • جزئیات برنامه تولید محصولات کشاورزی سالم ...
 • حذف هزینه‌های مازاد در زنجیره تامین تا م ...
 • عرضه گوشت قرمز وارداتی با قیمت 5900 تومان
 • شبکه تخصصی توزیع میوه و تره بار راه انداز ...
 • توزیع گوشت پاکستانی در میادین میوه و تره ...
 • محصولات ارگانیک ایرانی در کمند لوگوهای ا ...
 •