» این کیسه برنج را بغل کنید
» Sprite با طعم خیار
» جلوی آلودگی های پلاستیکی دریا را بگیرید
» تغییر نام و ریبرندینگ میراث جگوار لندرور
» پرو؛ سرزمین رنگ‌های پر جنب و جوش
» "شهر در تعطیلات هم هست"
» چطور یک مسیر خسته‌کننده را با ماجراجویی لذت‌بخش کنیم؟
» کلیسایی که با هویت بصری جدیدش نونَوار شد
» Burger King: وقتی پدر نمره می خواهد
» مکدونالد: میشه مثل یک مادر بود

» کمپپین شیلا ”بنشان به لبش لبخند” برای حمایت از کودکان کار
» محصولات 2016 هوآوی: میت 8، یک تبلت و یک ساعت هوشمند
» غول‌ها جایزه می‌دهند!
» چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی
» محصولات ضدلک Scotchgard
» نصب CarPlay اپل روی تمام خودروهای شرکت فورد
» 9 فرمان جدید گوگل برای Google Now
» لوازم خانگی Miele
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو
» منتشر شد: کتاب “تکنیکهای بازاریابی در بازار ایران”

 

 
نخستین بازی رایانه­ای آنلاین ایرانی وارد مسابقات جهانی آلمان شد

چهارشنبه18بهمن1391

بازی «آسمان دژ» یک بازی استراتژیک کهکشانی و نخستین بازی کامپیوتری آنلاین ایرانی است که در سال 1388 در محیط اینترنت منتشر شد توانست با دور زدن رقبا وارد مسابقات جهانی آلمان شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا، این بازی که توسط تیم بازی­ساز شرکت «توسعه­گر شبیه­ساز» به سرپرستی مهندس فرزام ملک­آرا طراحی و تولید شده، علاوه بر کامپیوتر روی موبایل و تبلت نیز قابل دسترس است و به دو زبان فارسی و انگلیسی قابل بازی است.
«آسمان دژ» جزو بازیهای پرمخاطب برخط تحت مرورگر(یا MMO) است و بنابراین صدها نفر میتوانند در لحظه وارد بازی شده و پس از کسب و ذخیره امتیاز آن را موقتا ترک کنند.
هدف اصلی این تیم ارایه یک بازی در حد استانداردهای بین­المللی، هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ مضمونی، بوده که بتواند از هر لحاظ با نمونه­های خارجی رقابت کند و نام فنآوری ایرانی را از این حث نیز درد نیا مطرح کنند.
به علاوه در دسترس بودن «آسمان دژ» با سرعتهای معمولی اینترنت ایران، یکی از اهداف اصلی سازندگان و یکی از نقاط قوت این بازی محسوب میشود.
داشتن بیش از صد هزار مخاطب و کسب مقام بهترین بازی آنلاین ایران در دوره پنجم جشنواره رسانه­های دیجیتال (1390) برای نسخه اول آسمان دژ نشانگر این حضور جدی بود.

اما نسخه دوم بازی یا «آسمان دژII» که حدود دو ماه قبل به کاربران ارائه شد، قابلیتهای فنی و تکنیکی بالاتر، تضمین امنیت بیشتر کاربر و داستان مهیج­تری دارد.
داستان در سال 2808 رخ میدهد و بشر به دنبال وقوع جنگهای ویرانگر باید زمین را ترک و در کرات دیگر به دنبال منابع انرژی باشد، بنابراین هر کاربر/ فرمانده باید علاوه بر ساختن پایگاه­های مسکونی و حفظ امنیت خود و افرادش با رباتها و موجودات بیگانه نیز مبارزه کند.
رده­بندی سنی این بازی سیزده سال به بالا و رده­بندی فنی آن داشتن سواد خواندن و نوشتن است.
«آسمان دژ 2» کمی پس از انتشار موفق به کسب مقام بهترین بازی آنلاین ایران در دوره ششم جشنواره رسانه­های دیجیتال (1391) شد. و کمی بعد نیز به عنوان نخستین بازی آنلاین ایرانی در هشتمین دوره مسابقات بین­المللی بازیهای رایانه­ای برخط در کشور آلمان پذیرفته شد؛ و با کنار زدن ده­ها رقیب آمریکایی و روسی و چینی به عنوان یکی از 5 نامزد نهایی این مسابقه مطرح شد.
این موفقیت قطعا علاوه بر تیم آسمان دژ و مخاطبانش برای کل صنعت بازی­سازی ایران نیز حائز اهمیت است چون با شناساندن پتانسیل نیروهای ایرانی به سایر جهانیان راه را برای حضور بعدی سایر بازیها و بازی­سازها نیز باز میکند.

نتیجه نهائی مسابقه 27 بهمن سال جاری اعلام میشود و تیم حداکثر پانزده نفره­ی «آسمان دژII» باید با چهار رقیب خارجی که هریک به طور متوسط بالای صد کارمند دارند رقابت کند.
یکی از بخشهای این مسابقه جایزه ویژه مخاطبان است که براساس رای­های رسیده به سایت مسابقه تعیین میشود و «آسمان دژII» این شانس را دارد که با حمایت کاربران ایرانی به این مقام برسد. از هردستگاه کامپیوتر یا گوشی تنها میتوان یک رای به آدرس http://www.mmooftheyear.com/vote#89X6974 ارسال و با درج نام AsmandezII در بخش شرکتهای مستقل کوچک یا INDI از «آسمان دژII» حمایت کرد (پس از درج این نام سایت مسابقه برای اطمینان از کاربر میخواهد آدرس ایمیلی خود را نیز تایید کند تا رای ثبت نهائی شود.) و این فرصت خوبیست برای تمام مخاطبان ایرانی که فارغ از درگیر بودن یا نبودن با بازیهای کامپیوتری حمایت همیشگی خود را از نامهایی که کشورشان را به دانش و صلح به جهانیان میشناساند اعلام کنند.

به اشتراک بگذارید

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • راه اندازی رسمی نخستین لیگ بازیهای آنلای ...
 • بازی رایانه ای معمایی "شبان" وارد بازار گ ...
 • سومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهرا ...
 • فراخوان پنجمین جشنواره بازی‌های رایانه ...
 • برگزاری مسابقات بازی های رایانه ای برج می ...
 • افزایش تقاضای خرید بازی‌های ایرانی در ار ...
 • پخش زنده جام جهانی را در آسمان ببینید
 • استقبال 5شرکت خارجی از بازی‌های رایانه‌ ...
 • برگزاری مسابقه ملی «طراحی و ساخت اسباب با ...
 • حضور ایران در بزرگترین نمایشگاه تجاری با ...
 •  
   

   

   
   
  ارسال نظر