» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
خرده فروشان بزرگ در تعطیلات چگونه بازاریابی می‌کنند (قسمت اول)

یکشنبه6 اسفند1391

امسال، خرده فروشان سایت‌های موبایل خود را راه‌اندازی کرده و برنامه‌هایی را ارائه می‌دهند که میزان مراجعه به فروشگاه را افزایش داده و در تدارک برای جشن شکرگزاری فروش آنلاین را بالا می‌برد. در زیر نگاهی به آمادگی پنج خرده فروش بزرگ جهان برای افزایش فروش در فصل تعطیلات می‌اندازیم.
Target، Walmart، Best Buy، Amazon و Sears نرم افزارها و سایت‌های موبایل خود را توسعه داده‌اند. در این میان فقط چند خرده فروش به این حوزه وارد نشده‌اند. به نظر می‌رسد که خرده فروشان از پیشنهادهای موبایل خود برای سال نو میلادی پرده بر می‌دارند.
در سال‌های گذشته تبلیغات مفید و معنی‌دار برای سال نو در مقیاسی صحیح کمتر از سوی خرده فروشان مشاهده می‌شد. امسال، استقبال از برخی نرم‌افزارهای خرید محبوب‌تر توسط خرده فروشان امکان جذب خریدارانی قابل توجه را میسر می‌ساخت.

خرده فروشان بزرگ در تعطیلات چگونه بازاریابی می‌کنند (قسمت اول)

Walmart
Walmart از نرم‌افزار خود برای تبلیغات آنلاین و درون فروشگاهی بهره می‌برد.
صفحه اصلی نرم افزار آیفون Walmart تبلیغات محلی برند در تعطیلات و قیمت‌های منتخب برای فروش محصولات پیش ازجمعه معروف به جمعه سیاه را در بر می‌گیرد.
به علاوه، این نرم افزار از موقعیت مکانی مشتری برای ردیابی نقشه‌های درون فروشگاهی جهت خرید در جمعه سیاه استفاده می‌کند.
Walmart همچنین از ویژگی درون فروشگاهی موجود در نرم افزار خود برای تبلیغ تخفیف‌های ویژه در تعطیلات بهره می‌برد. کاربرانی که از نرم افزار در حالت فروشگاهی استفاده می‌کنند، امکان جستجو از طریق یک نسخه کاتالوگ با قابلیت خرید و فروش را می‌یابند.

خرده فروشان بزرگ در تعطیلات چگونه بازاریابی می‌کنند (قسمت اول)

سایت موبایل Walmart نیز صفحه‌ای مشابه را دارد.
به هر حال، این سایت همچنین تحویل رایگان برای سفارش‌های 45 دلاری یا بیشتر را تبلیغ می‌کند. در مقایسه با نرم افزار آیفون Walmart، سایت موبایل برند بیشتر به سوی خرید و فروش آنلاین گرایش داشته و پیشنهادی برای تحویل رایگان به خصوص در حوزه های مرتبط را ارائه می‌دهد.
موبایل امسال به تدریج نقش مهمی در تجارت ایفا خواهد کرد. این مساله به خصوص در نرم افزارهای آگاه به محل سکونت مشتریان نمود می‌یابد.
بهترین‌های این نرم افزار مشتریان را به سوی محصولاتی هدایت می‌کنند که ممکن است در غیر این صورت دیده نشوند. به این ترتیب توجه مشتریان به محصولات تبلیغاتی جلب می‌شود.

خرده فروشان بزرگ در تعطیلات چگونه بازاریابی می‌کنند (قسمت اول)

Target
نرم افزار موبایل و سایت ارتقا یافته Target خبر از جزئیات تخفیف‌های خود در ماه پایانی سال می‌دهد.
از طریق کار با این برنامه کاربران با سایت موبایل Target ارتباط برقرار کرده و به تخفیف‌های ویژه در سه رویداد فروش شامل Black Friday، جشن شکرگزاری و روز Beat the Rush چهار روز قبل از جمعه سیاه واقف می‌شوند. کاربران همچنین می‌توانند به طور مستقیم از نرم افزار موبایل خرید و فروش Target خرید کنند.
علاوه بر این، کاربران نرم افزار و سایت موبایل نسبت به ثبت نام برای دریافت تخفیف Target و ایمیل جهت اطلاع از پیشنهادها و تخفیفان در فصل تعطیلات تشویق می‌شوند.
خرید از طریق موبایل در روز شکرگزاری احتمالا امسال بسیار افزایش یافته و 28 درصد از کاربران موبایل تصمیم به خرید از این طریق در آن روز می‌گیرند.
استفاده از موبایل یا تبلت در روز شکرگزاری که البته یک شام خوشمزه با یک بوقلمون بزرگ را یادآوری می‌کند، راه حلی مناسب برای برندها و فروشگاه‌هایی است که به همین مناسبت فروشی ویژه دارند. در دوشنبه بعد از جمعه سیاه، مردم با بازگشت به محل کار یا خانه امکان دسترسی به کامپیوتر علاوه بر موبایل را می‌یابند. حجم استفاده از موبایل در روز دوشنبه نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

www.mobilecoommercedaily.com
مترجم: مرضیه فروتن

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • خرده فروشان بزرگ چگونه در تعطیلات بازاری ...
 • رونمایی از برنامه موبایل نت برگ برای گوشی ...
 • استفاده از دستگاه های موبایل در فعالیت ها ...
 • افزایش استفاده از موبایل برای خرید و فروش ...
 • روش‌های بازاریابی با موبایل مورد بررسی ق ...
 • نرم افزار موبایل ترک سیگار
 • تخفیف‌های محصولات دیجیتالی در جمعه سیاه
 • طراحی نرم‌افزار بارکدخوان برای کاربران ...
 • ترکیب تجارت فیزیکی، موبایل و دیجیتال در ف ...
 • مایکروسافت بازار تبلیغات برای فروش موبای ...
 •