» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
درآمد ۳۰ میلیارد تومانی صدا و سیما از تبلیغ "کرم حلزون"

چهارشنبه 26 تیر 1392

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های کمیسیون بهداشت و درمان از ادامه پخش تبلیغات محصول کرم حلزون توسط صدا و سیما جلوگیری شد تا رسیدگی‌های بیشتر توسط معاونت غذا و دارو و سازمان نظام پزشکی در این زمینه صورت گیرد.

محمد حسین قربانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به جلسه امروز کمیسون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در این جلسه شیخ‌نژاد یکی از طرحان داروهای ضد سرطانی نیز حضور داشت وی که به همراه تیم خود پایه گذاری این دارو‌ها را بر عهده گرفته است به دلیل عدم همراهی در ایران ناچار شده بود این دارو‌ها را در آمریکا تولید کند.

وی افزود: این طراح داروهای ضد سرطانی که هم اکنون دارویی در سطح بالا‌تر از داروی پیشین تولید کرده است این بار اعلام کرده که حاضر است آن را در ایران تولید کند و انتظار همکاری از مسئولان را دارد.
قربانی با بیان اینکه همچنین در این جلسه مساله کمبود و گرانی برخی داروهای اساسی در کشور با حضور مسئولانی از وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت، عنوان کرد: متاسفانه ما در کشور با کمبود برخی دارو‌ها بویژه داروهای سرطانی مواجه هستیم که کم کاری سازمان غذا و دارو در این زمینه کاملا مشهود است.

وی ادامه داد: در این جلسه عنوان شد که بحث نظارت در توزیع و واردات دارو با مشکلات زیادی مواجه است. از طرفی معاونت راهبردی اعلام کرده است که میلیارد‌ها تومان برای یارانه دارو اختصاص داده است تا وزارت بهداشت از طریق بیمه در اختیار نیازمندان قرار دهد. قرار شد کمبود برخی دارو‌ها از جمله بعضی واکسن‌ها و فاکتور هشت طی یکی دو روز آینده توسط مسئولان مورد رسیدگی قرار گرفته و این مشکل برطرف شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی همچنین با انتقاد از تبلیغات صدا و سیما در مورد کرم حلزون عنوان کرد: متاسفانه صدا و سیما با قرارداد ۳۰ میلیارد تومانی اقدام به تبلیغات محصول شرکتی کرده که مجوز ساخت نداشته است که این قابل قبول نیست.
وی افزود: با پیگیری‌های کمیسیون بهداشت و درمان از ادامه پخش تبلیغات این محصول جلوگیری شد تا رسیدگی‌های بیشتر توسط معاونت غذا و دارو و سازمان نظام پزشکی در این زمینه صورت گیرد.

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • آیا تبلیغات تلویزیونی کرم حلزون ادامه می ...
 • تولید کرم حلزون در کشور متوقف شد
 • تبلیغات دارو در صدا و سیما غیر قانونی است
 • تدوین طرح یک فوریتی برخورد با تبلیغات دار ...
 • مسئولیت برخورد با تبلیغات ماهواره‌ای دا ...
 • طرح برخورد با تبلیغات داروهای تقلبی در رس ...
 • وزارت بهداشت و صدا و سیما هنوز در مورد فهر ...
 • شرایط واردات دارو از انگلیس اعلام شد
 • آمادگی ایران برای صدور دارو و تجهیزات پزش ...
 • تبلیغات ماهواره‌ای دارو، زنگ هشداری جدی ...
 •