» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
گوگل پیشتاز در عصر تكنولوژي


ام‌بی‌ای‌نیوز: در ادامه بحث درباره Top Riserها در فهرست بهترين برندهاي جهان از ديدگاه اينتر برند، در این مطلب به بررسي علل موفقيت گوگل مي‌پردازيم.
نوآوري‌هاي متنوع گوگل چيزي نيست كه بتوان به راحتي از آن گذشت. از هياهو بر سر ساخت خودروهاي بي سرنشين اين شركت گرفته تا سوء استفاده از اشتباه در Apple Maps و در نتيجه ارائه عينك‌هاي Google glass، گوگل اين بار به عنوان موتور جستجوگري مطرح شد كه نقش خود را در قالب رهبري واقعي در عصر تكنولوژي پيدا كرده است.
خواه به دنياي تكنولوژي آشنا بوده و خواه نسبت به آن آگاه نباشيد، هر كسي كه حداقل يك بار به اينترنت مراجعه كرده باشد، با نام اين برند آشنا بوده و آن را به ديگران نيز توصيه خواهد كرد. در تلفن همراه، تبلت، كامپيوتر يا خودرو اين برند وجود دارد. با استفاده از اين قدرت، گوگل حدود يك سوم از همه بودجه‌هاي تبليغاتي آنلاين را تحت كنترل خود قرار داده است. هم اكنون تغييرات بزرگی در حوزه‌هايي نظير جستجو، آندروئيد و جي ميل، گوگل را همچنان در جايگاهي بالاتر از رقباي خود حفظ كرده و عدم مراجعه كاربران به موتورهاي جستجوگر ديگر را فقط با يك بار استفاده از موتور جستجوگر گوگل تضمين مي‌كند.

همكاري بي امان گوگل با كاربران گواه اين واقعيت است كه اين برند در راه پاسخ به نيازهاي مشتريان در حوزه‌هاي گوناگون تلاش مي‌كند. اين شركت مدام در حال بررسي محصولات و توقف تدريجي ارائه خدماتي است كه ديگر فايده خاصي ندارند. در ادامه گوگل محصولات و خدمات جديدي را جايگزين موارد بي مصرف قبلي مي‌كند. اين رفتار حاكي از توجه گوگل به علايق كاربران بوده و دليلي بر احساسات مثبت مردم نسبت به اين برند به شمار مي‌رود. به هر حال، امسال سال فوق‌العاده خوبي براي اين شركت نبوده و ترديد در مورد قابل اعتماد بودن آن در ايالات متحده آمريكا و اروپا و دخالت آن در رسوايي شركت‌هاي بزرگ اندكي به جايگاه موفق گوگل خدشه وارد کرده است. با اين وجود موتور جستجوگر گوگل هنوز عملكرد بهتري نسبت به رقباي خود يعني ياهو و مايكروسافت داشته و اين شركت در صدد ارائه اينترنت 3G به مناطق دوردست از طريق به هوا فرستادن بالون‌هاي خورشيدي است. اين اقدام گوگل را به منزله نامي بزرگ‌تر از يك موتور جستجوگر معمولي در ذهن‌ها تداعي مي‌كند.

اين شركت همچنان يكي از بهترين گزينه‌ها براي كار و استخدام به شمار آمده و كارمندانش از يك سري کمک ها برای بهتر کار کردن و تشويق به كاوش در ميان ايده‌هاي خلاق لذت مي‌برند.
با وجود ناراحتي برخي كاربران از حذف Google Reader و iGoogle از طيف خدمات گوگل، خريدهاي جديد نظير Channel Intelligence، يك سايت تجارت الکترونيكي با ساختاري بهينه، تعهد به تقويت Google Shopping و نزديك‌تر شدن به رقابت مستقيم با آمازون از جاذبه‌هاي جديد گوگل به شمار مي‌رود.
در حالي كه هم اکنون اختصاص بودجه تبليغاتي به عنوان منبعي درآمدزا، تقريبا گوگل را با شركت‌هاي رقيب در عرصه تكنولوژي هم طراز كرده، گوگل همچنان با پشتكار فراوان به افزايش سهم خود از بازار وراي حوزه جستجو مشغول است.

ظاهرا كاربران علت حذف يك سري محصولات گوگل با هدف حفظ و تقويت موتور جستجوگر اين شركت را درك نمي‌كنند.
مشاهده برخي سردرگمی در برندهاي زير مجموعه گوگل (مانند يوتيوب، آندروئيد و Motorola Mobility) و طرز فکر "همیشه در نسخه بتا بودن" ، احتمال از دست دادن كاربران وفادار را ایجاد می کند و همینطور، سرمايه‌گذاري‌هاي كلان بر روي نوآوري‌هاي بزرگی که احتمال موفقیت دارند، گوگل را در ادامه این مسير از رقباي خود دور خواهد كرد.

mbanews.ir _ واحد بین‌الملل _ مرضیه فروتن
www.interbrand.com
یکشنبه 14 مهر 1392

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • گوگل از شلوغ شدن فروشگاه خبر مي دهد
 • موتور جستجوگر گوگل در ايستگاه‌هاي اتوبو ...
 • مشاركت ياهو و گوگل از سال 2018
 • شمار كاربران گوگل به يك ميليارد نفر رسيد
 • Apple و گوگل برندهاي برتر جهان براي سومين سا ...
 • افزايش مختصر سهم گوگل و بينگ از بازار موت ...
 • پيشتازي موتور جست‌وجو بايدو در رقابت با ...
 • کشمکش میان کمیسیون اروپا و گوگل
 • گوگل تا چهل ميليون دلار سرمايه‌گذاري مي ...
 • فيس‌بوك از گوگل محبوب‌تر شد
 •