» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
کلاهبرداری تبلیغاتی سامسونگ در تایوان محرز شد

شنبه 4 آبان 1392

خبرآنلاین: با محرز شدن کلاهبرداری سامسونگ در تایوان علیه رقبا، این کمپانی کره ای محکوم به پرداخت 10 میلیون دلار تایوان معادل 340 هزار دلار امریکا شد.
به‌ گزارش خبرآنلاین به نقل از زد دی نت، شعبه تایوانی سامسونگ با راه اندازی کمپین آنلاین دروغین علیه رقبا به خصوص اچ تی سی و استخدام دروغ نویسان و کامنت نویسان گستاخ در فوروم های آنلاین سعی کرده بود خود را موجه جلوه دهد.

اچ تی سی با شکایت از سامسونگ گفته بود که این شرکت کره ای به دروغ و با کلاهبرداری سعی کرده محصولات خود را از لحاظ فنی و نیز بیزینسی برتر جلوه دهد.
در این راستا با استخدام دروغ نویسان و کامنت نویسان در فوروم های اینترنتی، کمپینی را علیه اچ تی سی راه اندازی کرد که بالاخره با شکایت کمپانی های تایوانی دست اش رو شد.

کمیسیون تجارت عادلانه تایوان FTC اعلام کرد کمپین تبلیغاتی سامسونگ ناپاکانه سعی در بد نشان دادن جلوه رقبا کرده است و با استخدام بلاگرهای پاره وقت، و تعریف و تمجید دروغین از گوشی های پلاستیکی سامسونگ، قواعد تجارت این کشور را نقض کرده است.
بر این اساس دو موسسه بنام های OpenTide و Sales and Profit International زیر نظر سامسونگ بین سالهای 2007 تا 2012 بلاگر استخدام کرده و آنها کامنت هایی به نفع سامسونگ و علیه اچ تی سی در سایتهای خبری منتشر کرده اند.

به گفته مقامات تایوانی، دو موسسه مذکور زیر نظر سامسونگ ماده 24 قانون تجارت عادلانه سال 2010 تایوان را نقض کرده و ملزم به پرداخت جریمه شدند.
در ماده 24 رفتار فریبکارانه و ناعادلانه هنگام معاملات تجاری و تبلیغ ناروا علیه رقبا متذکر شده است.
مقامات رسمی ضمن اعلام محکومیت کمپانی کره ای، به وکلای مدافع گفتند تا یک ماه وقت دارند تا درخواست استیناف را مطرح کنند و اگر سامسونگ این کار را انجام دهد، حداقل فرایندی 6 ماهه را باید برای پرونده استیناف در نظر گرفت.

شعبه سامسونگ تایوان نیز ضمن ابراز تاسف عمیق از این تصمیم، تاکید کرد که به تجارت شرافتمندانه و رابطه صادقانه با مشتری معتقد است.
خبرگزاری دولتی CNA نیز به نقل از مقامات سامسونگ گفت آنها اقدام مناسب را برای حفظ شهرت سامسونگ و نیز احترام به مشتری انجام خواهند داد. به نوشته این خبرگزاری، در ماه آوریل سامسونگ با استخدام دانشجوها ، دروغ پردازی روی صفحه فیس بوک خود در تایوان و نوشتن مقالاتی علیه موبایل های اچ تی سی و نیز نوشتن کامنت های منفی علیه اچ تی سی و القا این موضوع که سامسونگ برتر است؛ سعی در خراب کردن چهره رقبا در کشور تایوان و مهد اچ تی سی نمود.

در ژانویه 2013 نیز سامسونگ بدلیل تبلیغ دروغین در مورد دوربین گلکسی y Dous در تایوان محکوم به پرداخت جریمه شده بود.
اخیرا نیز سامسونگ با ارسال جاسوس با روش بسیار زشتی در نیویورک جلوی اپل استور در روز عرضه آیفون 5S سعی کرد حرکات شنیع خود را موجه جلوه دهد که با بی محلی منتظران در صف خرید آیفون روبرو شد ودست از پا درازتر آبروی خود را برد و البته همچنان مدعی تجارت عادلانه است!

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • سامسونگ به تبلیغات منفی علیه HTC متهم شد
 • جریمه 290 میلیون دلاری سامسونگ
 • اپل ول کن نیست، سامسونگ دوباره باید درداد ...
 • سامسونگ به پرداخت 120 میلیون دلار به اپل مح ...
 • اپل غرامت ۲ میلیارد دلاری از سامسونگ خواس ...
 • چرا مایکروسافت از سامسونگ شکایت کرد؟
 • دروغ‌ها یا اشتباهات تبلیغاتی سامسونگ در ...
 • کینه‌ها خوابید؛ "سامسونگ" و "ال جی" آشتی ...
 • شکایت سامسونگ از ال جی بالا گرفت
 • سامسونگ، طراح فروشگاههای اپل را به استخد ...
 •