» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
فراخوان دومین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران اعلام شد

یکشنبه 11 اسفند 1392

فراخوان دومین جشنواره‌ی فیلم و عکس «همراه تهران» اعلام شد.
به گزارش خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حمیدخانی دبیر این جشنواره در اولین نشست رسانه‌ای دومین جشنواره و فیلم همراه تهران که 11 اسفند ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد‌، بیان کرد: جشنواره امسال در یک بخش رقابتی اصلی، دو بخش رقابتی موضوعی و چهار بخش جنبی برگزار می‌شود.

او گفت: عکس‌ها و فیلم‌های خلق شده به همراه تلفن همراه با موضوع آزاد در بخش اصلی پذیرفته می‌شوند و در بخش موضوعی هم علاقه‌مندان می‌توانند عکس‌ها و فیلم‌هایی در بخش «تهران از نگاه همراه» با موضوع تهران در شب و در بخش «دانشگاه از نگاه همراه» با موضوع زندگی دانشجویی ارسال کنند.

به گفته وی علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق سایت جشنواره به نشانی اینترنتی www.tfpf.mobi ارسال کنند. همچنین «اپلیکیشن»ی به زودی آماده خواهد شد تا اثار از این طریق هم دریافت شوند.
دبیر دومین جشنواره عکس و فیلم همراه تهران با بیان اینکه زمان فیلم‌های متقاضی شرکت در بخش اصلی حداقل سه و حداکثر 7 دقیقه است اعلام کرد: در بخش‌های مختلف جشنواره 23 جایزه با ارزش 700 میلیون ریال اهداء می‌شود.

خانی گفت: همچنین مهلت ارسال آثار 20 مرداد 1393 است و زمان برگزاری جشنواره هم 21 تا 28 جشنواره سال آینده خواهد بود که البته مکان برگزاری آن هنوز مشخص نشده است.
وی خاطرنشان کرد: سه نفر عضو هیات انتخاب و پنج نفر عضو هیات داوران خواهند بود و قطعا از چهره‌های شاخص هنری برگزیده می‌شوند.
دبیر این جشنواره با تاکید بر اینکه در انتخاب آثار نوع نگاه مهم است و کیفیت در درجه دوم اهمیت قرار دارد،تصریح کرد: در بخش جنبی‌، «نگاه هنرمند» هم لحاظ شده است و پیش‌بینی می‌کنیم 15 هنرمند فیلم‌های کوتاهی را با تلفن همراه بسازند و در بخش غیررقابتی جشنواره شرکت کنند.

سید فربود ناصرآبادی‌، رئیس شورای سیاست گذاری دومین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران هم در این نشست بیان کرد: مجموعه MCG هلدینگی است که در عرصه ارتباطات فعالیت می‌کند و فعالیت‌هایی را در راستای فرهنگ‌سازی و خلاقیت در جامعه دنبال می‌کند.
او گفت:اگر هر ایرانی بتواند به این باور برسد که مسیر خود را خلاقانه طی کند، اتفاق‌های خوبی رخ خواهد داد. در این جشنواره تلفن همراه یک ابزار است و هدف نیست و ما فکر کردیم اگر بخواهیم در جامعه این باور را ایجاد کنیم که افراد می‌توانند خلاق باشند باید مسیری را هم برای آنها مشخص کنیم.

وی اضافه کرد: در این راستا امسال توانستیم با گروه «دیجی‌کالا» هم پیمان شویم چرا که آنها برای زندگی هزاره سوم راه حل ارائه می‌کنند و خودشان نتیجه یک باور هستند.
ناصرآبادی تاکید کرد: کار این جشنواره این است که به ایرانی‌ها بگوید شما می‌توانید یک زاویه دید منحصر به خودتان داشته باشید و آن را به اشتراک بگذارید.
به گزارش ایسنا سعید رحمانی رئیس هیات مدیره سایت «دیجی کالا» هم با اشاره به اینکه این سایت، حدود هفت سال قبل توسط دو فارغ التحصیل دانشگاه‌های ایران (حمید و سعید محمدی) پایه گذاری شد‌، گفت: دیجی کالا به عنوان پربیننده‌ترین سایت تجاری ایران وظیفه فرهنگی و اجتماعی دارد و در این راستا با جشنواره عکس و فیلم همراه تهران همراه شده است، چرا که فرهنگسازی کار یک روز، یک ماه و یکسال نیست.

او با اشاره به اینکه در سال 2012 ایران بالاترین رشد تلفن‌های همراه هوشمند در دنیا را با 53 درصد رشد داشته است‌، افزود: این جشنواره یک ماهیت فرهنگی و هنری دارد و هدف «دیجی کالا» هم ارتقاء نوین زندگی اجتماعی است.
به گزارش ایسنا، در این نشست همچنین اعلام شد که برای آموزش مخاطبان با قابلیت‌های تلفن همراه ،‌ کارگاه‌های آموزشی‌ برگزار می‌شود تا اصول فیلمسازی و عکاسی با تلفن همراه آموزش داده شود.

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • حمایت سامسونگ از «اولین جشنواره فیلم و عک ...
 • آغاز جشنواره فیلم و عکس همراه از 4 اردیبهش ...
 • برگزاری کارگاه آموزشی جشنواره همراه در ت ...
 • ˈدر طبیعت به جای شکار، عکاسی کنیم
 • ایده‌ها منتظر نمی‌مانند!
 • فراخوان مسابقه فیلم و عکس با موبایل
 • جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بنفش شد
 • مهلت ثبت نام دومین جشنواره مد و لباس فجر ت ...
 • برگزاری نخستین جشنواره‌ نوآوری‌های تلف ...
 • برگزاری نخستین جشنواره ملی فیلم های تبلی ...
 •