» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
معرفی کتاب: مدیریت فروش و فروش حضوری


ام‌بی‌ای‌نیوز: چاپ بیست ویکم کتاب مدیریت فروش و فروش حضوری با نگرش بازار ایران به قلم پرویز درگی توسط انتشارات بازاریابی منتشر شد.
نویسنده کتاب فوق در مقدمه آن به ویژگی ساده گویی و ساده نویسی در نگارش آن تاکید داشته و می‌افزاید: این کتاب برای مدیران فروش، سرپرستان فروش و حتی فروشندگان و ویزیتورهای کم تجربه، درس‌هایی دارد که در همین بازارهای خودمان کاربرد دارد.

وی در بخشی از مقدمه به موضوع خلاقیت و نوآوری و اهمیت آن اشاره کرده و می‌افزاید: یک بازاریاب باید قدرت و توان شکستن مدل‌های ذهنی خویش را داشته باشد و به قول سهراب بتواند چشم‌های خویش را بشوید و جور دیگر به پدیده‌ها نگاه کند. یک بازاریاب و فروشنده حرفه‌ای همیشه به دنبال راه حل‌های جدید می‌گردد.

لازم به ذکر است در پیشگفتار این کتاب ابتدا تعاریف کاربردی و جامعی از مفهوم فروش و جایگاه آن در پروسه بازاریابی و تفاوت‌های مفهومی و کاربردی این دو واژه برای خواننده آورده شده است و با ذکر مثال‌هایی عینی قدرت فهم و درک مخاطب از موضوع را افزایش داده است.
این کتاب مشتمل بر دو فصل است که در فصل اول به بیان موضوع فروشندگان حرفه‌ای، مهارت و ویژگی‌های آن‌ها و راه حل‌های موثر در این عرصه به زبانی ساده بیان شده است و در بخش مهارت و ویژگی‌های فروشندگان حرفه ای به موضوع احترام به هنجار و فرهنگ مشتری برای موفقیت در این عرصه پرداخته شده است.

فصل دوم کتاب نیز مشتمل بر بخش‌هایی است که حول محور مدیریت فروش، اهداف و وظایف آن و همچنین ارائه مدل‌ها و نظریات دانشمندان و صاحب نظران در حوزه‌های مختلف تبلیغ و بازاریابی و تاکید بر اهمیت قدرت راهبردی مدیریت .

این کتاب شامل 4 پیوست نیز هست که در پیوست نخست، نویسنده به موضوع ارتباط مهندسی فروش و پیش‌بینی فروش با فروش پرداخته است و در توضیح اینکه مهندسی فروش کیست؟ می‌گوید: کسی که علاوه‌ بر دارا بودن اطلاعات فنی بالا در مورد هر محصول، فروشنده و بازاریاب حرفه‌ای باشد و از توانایی تجزیه و تحلیل عملیات مربوطه به صورت دقیق و با عدد و رقم برخوردار باشد و با حرکت‌های صحیح متناسب با شرایط و اقتضای موقعیت و در نظر داشتن آرمان شرکت در کسب رضایت بلند مدت مشتریان اقدام کند. مهمترین وظایف و ویژگی یک مهندس فروش را در درجه اول برون‌گرایی و شم بازاریابی و فروش در کنار سایر موارد قلمداد می‌کند.

پیوست شماره دو این کتاب نیز به موضوع چگونگی شرکت اثر بخش در نمایشگاه‌ها و اهداف و روش‌های آن پرداخته است.
نویسنده در پیوست سوم و چهارم، پرسش و پاسخ‌ها و پرسشنامه خود ارزیابی نیز طرح نموده که برای خواننده نقاط مبهم و گنگ موضوع را بهتر و بیشتر روشن می‌کند.
در نهایت کتاب مدیریت فروش و فروش حضوری برای مخاطبانش فرصتی پدید آورده تا به زبانی ساده امکان فهم و درک موضوعات علمی و پیچیده در حوزه مربوطه را داشته باشند.

mbanews.ir _ واحد خبر _ مریم غضنفری
دوشنبه 19 خرداد 1393

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • کتاب: چاپ چهارم کتاب مباحث و موضوعات مدیر ...
 • کتاب مدیریت استراتژیک بازاریابی منتشر شد
 • بازاریابی و زندگی با فروش؛ کتابی با راه ح ...
 • معرفی کتاب: قطب نمای مدیران فروش
 • معرفی کتاب: 100 ایده برتر در فروش، فروش مبت ...
 • معرفی کتاب: راهکارهای فروش از زبان یک فرو ...
 • کتاب اصول بازاریابی و فروش مسکن منتشر شد
 • کتاب: انتشار چهار کتاب جدید بازاریابی
 • کتاب مهارت های ارتباط با مشتریان شاکی منت ...
 • کتاب بازاریابی و زندگی با مدیریت منتشر شد
 •