» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
دراژه شکلاتی با طعم ضایعات انجیر ویژه دیابتی‌ها تولید شد

یکشنبه 29 تیر 1393

برای نخستین بار در کشور دراژه شکلاتی با پایه ضایعات میوه انجیر در پژوهشکده علوم و صنایع غذایی تولید شد که این محصول برای کودکان و افراد مبتلا به دیابت مناسب است.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سمیرا یگانه‌زاد- مدیر گروه فرآوری پژوهشکده علوم و صنایع غذایی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان فرآورده های کاکائویی و قنادی در کشور به تولید این محصولات برای افراد و گروه‌های ویژه کم‌توجهی می‌کنند، گفت: در پژوهشکده علوم و صنایع غذایی برای نخستین بار در کشور دراژه شکلاتی با پایه ضایعات میوه انجیر تولید شده که برای کودکان و افراد مبتلا به دیابت مناسب است.

وی گفت: در این نوع از دارژه ضایعات پادرختی انجیر آلودگی‌زدایی شده و پس از فرآوری و فرم‌دهی روی آنها به وسیله ترکیبات صمغی پوشش داده می‌شوند همچنین روکشی از شکلات بدون شکر برای پوشش بیرونی این فرآورده ساخته شده که انجام این فرآیندها سبب به وجود آمدن مزه و حس خوراکی مطبوعی در این محصول می‌شود.

یگانه‌زاد با اشاره به دلایل انجام این طرح تحقیقاتی تصریح کرد: انجیر میوه‌ای است که افراد به ویژه کودکان میل زیادی به خوردن آن ندارند و این فرآروده با طعم مطلوبی که به انجیر داده میل استفاده به آن را در افراد افزایش می‌دهد و علاوه بر این به سبب استفاده از ضایعات باغی موجب تولید ارزش افزوده بالا نیز می‌شود.
مدیر گروه فرآوری مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی ادامه داد: در حال حاضر کارخانه‌های شکلات‌سازی تنها تعداد محدودی از انواع شکلات را به جامعه عرضه می‌کنند و استفاده از ترکیبات فراسودمند در محصولات آنها پایین است.

یگانه زاد با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای صنعتی تولید فرآورده‌های قنادی و کاکائویی نیازمند ارتقا سطح فناوری خود و تولید محصولات فراسودمند هستند، خاطرنشان کرد: هر نوع تغییر در ساختار شکلات مانند حذف شکر و چربی سبب به وجود آمدن حس نامطلوبی در محصول می‌شود که بازار آن را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
وی ادامه داد: در پژوهشکده علوم وصنایع غذایی تحقیقات زیادی انجام شده که در آنها علاوه بر تغییر اساسی در ساختار فرآورده، طعم، حس خوراکی مطبوع و ویژگی‌های بافتی آن نیز حفظ شود.

مدیر گروه فرآوری مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی با بیان اینکه در کشور ما تولید کنندگان توجه زیادی به تولید فرآورده‌های کاکائویی و قنادی فراسودمند ندارند، تاکید کرد: می‌توان با ایجاد تنوع در فرمولاسیون فرآورده‌های این گروه غذایی علاوه بر ایجاد ارزش افزوده بالا به ارتقای سطح سلامت جامعه نیز کمک کرد.

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • تولید فرآورده جدید «کلوچه ماهی» در کشور
 • خودکفایی ایران در تولید صنعتی فرآورده‌ه ...
 • تولید نان صنعتی با تقاضای بازار داخلی هما ...
 • برگزاری همایش ملی «خرما و امنیت غذایی» در ...
 • حضور 84 درصدی فرآورده های گوشتی در سفره ها ...
 • نوزدهمین کنگره صنایع غذایی آغاز به کار کر ...
 • گشایش ۲ نمایشگاه تخصصی صنایع غذایی در اصف ...
 • سوسیس غیر گوشتی برای نخستین بار در کشور ت ...
 • 100 مقصد صادراتی برای محصولات غذایی ایران
 • برگزاری نوزدهمین کنگره ملی صنایع غذایی د ...
 •