داروسازی دکتر عبیدی، پیشتاز در صنعت داروسازی ایران

چهارشنبه 16 مهر 1393

همانطور که بهداشت و درمان یکی از مهمترین مولفه های تاثیرگذاردرحفظ و تامین سلامت افراد یک جامعه قلمداد می شود، موضوع تامین داروی مناسب برای بیماران نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.
در گذشته ای نه چندان دور بسیاری از داروهای مورد نیاز از خارج کشور تامین می شد و حتی برای برخی بیماریهای ساده، تامین دارو با مشکلات زیادی همراه بود.

اما حضور و ظهور برخی شرکت های دارو سازی در کشور زمینه تحول صنعت دارو سازی را بیش از پیش فراهم ساخت به شکلی که دانش آموختگان این رشته که در دانشگاه های داخل و خارج تحصیل کرده بودند، در توسعه و پیشرفت دارو سازی در کنار تحولات عظیم علم پزشکی تاثیر بسزایی برجای گذاشتند.

شرکت داروسازی دکتر عبیدی با 67 سال سابقه فعالیت، در صنعت دارو سازی کشور، جزء پیشگامان این حوزه محسوب می شود. این شرکت توسط مرحوم دکتر غلامغلی عبیدی در سال 1325 به عنوان نخستین شرکت داروسازی کشور با اخذ اولین پروانه ی بهره برداری آن زمان در تهران تاسیس شد.

تلاش های وافر دست اندکاران مجموعه عبیدی در دوران جنگ تحمیلی باعث شد تا در آن شرایط داروهای استاندارد در پروسه ی تولید قرار گرفته و در اختیار پزشکان و بیماران قرار بگیرد.

واکنون این شرکت، با قدرت و اقتدار برگرفته از سالها تجربه و تلاش در کنار علم و تکنولوژی همچنان در صنعت دارویی کشور با شعار تولید داروی با کیفیت و استاندارد حضوری فعال دارد.

داروسازی دکتر عبیدی، پیشتاز در صنعت داروسازی ایران


حضور غرفه ی داروسازی دکتر عبیدی در سالن 6 و 7 نمایشگاه بین المللی صنعت دارو سازی کشور و بازدید وزیر بهداشت از این مجموعه بهانه ای شد تا مصاحبه ای با مهندس محسن فیاض دستجردی، مدیر بازاریابی شرکت داروسازی دکتر عبیدی داشته باشیم و آنچه در ذیل می خوانید حاصل این گفتگو است.

وی تولید داروی با کیفیت و استاندارد را یکی از مهمترین ویژگی های حرفه ای این شرکت عنوان و می گوید: داروسازی دکتر عبیدی با تجربه ای دیرینه در صنعت داروسازی به عنوان پیشتاز این عرصه مطرح می باشد که این موفقیت مرهون اتکاء این شرکت به تولید داخلی و استاندارد است که در این راستا وزارت بهداشت نیز در برنامه نظارت های دوره ای خود بر این موضوع صحه گذاشته است.

بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی داروی با کیفیت دارای مولفه هایی است که در شرکت نسبت به رعایت آن اهتمام میشود که این موارد شامل: مواد اولیه مناسب، ماشین آلات، پرسنل مجرب، واحد تضمین کیفیت دارو جهت بررسی پروسه های تولید دارو و انبار داری و شرایط نگه داری و ... می با شد که همگی در زمره ی مهمترین ویژگی های شرکت برای تولید و ساخت داروی استاندارد به شمار می رود.

او می افزاید: با توجه به اینکه برخی داروهای تولید شده توسط این شرکت قابل رقابت با نمونه های خارجی هستند نظیر برخی آنتی بیوتیک ها و داروهای مغز و اعصاب و همچنین کیفیت و قیمت مناسب آنها در بازار داخلی نیاز مصرف کننده را تامین می کند، وی اطلاع رسانی به پزشکان را یکی از رسالت های مهم این شرکت برای تسهیل پروسه ی درمان بیماران عنوان می کند.

البته با توجه به ممنوعیت های تبلیغاتی در حوزه ی دارو، شرکت دارو سازی دکتر عبیدی برای آگاه سازی مردم از نحوه استفاده و تولیدات برخی داروهای مسکن و گوارش، در داروخانه ها از طریق بروشور و کاتالوگ نسبت به اطلاع رسانی اقدام می شود و یک سری اصول کلی مصرف دارو در اختیار خانواده ها قرار می گیرد.

وی در ادامه از استراتژی پوشش همه جانبه و کامل در سراسر نقاط کشور خبر داده و افزود: تمام مناطق کشور حتی دور افتاده ترین بخش ها تحت پوشش سیستم پخش و توزیع شرکت قرار دارند و همه افراد جامعه امکان دسترسی به محصولات مختلف عمومی و تخصصی دارویی دکتر عبیدی در همه مناطق کشور را دارند.

داروسازی دکتر عبیدی، پیشتاز در صنعت داروسازی ایران


مهندس دستجردی مدیر بازاریابی شرکت دارو سازی دکتر عبیدی در رابطه با چگونگی فعالیت این شرکت در شرایط تحریم می گوید: با اتکا به توان و ظرفیت های بالای تجهیزات و تولید در شرکت، طی دوران تحریم هیچ محدودیتی در عرضه ی داروهای مختلف به بازار دارویی کشور نداشتیم، و در سالهای 91 و 92 در زمینه ی تولید استامینوفن و داروهای سرماخوردگی، یکی از معدود شرکت هایی بودیم که نیاز دارویی مردم را تامین کردیم و با تدبیر و مدیریت دوران بحران را پشت سر گذاشتیم.

البته هلدینگ بودن شرکت داروسازی دکتر عبیدی نیز از عواملی بود که دراین مسیر تاثیر گذار بود.

او در رابطه با تولید داروهای خاص برای برخی بیماری ها نظیر سرطان می گوید: گام های اولیه تحقیق و توسعه این داروها برداشته شده و برنامه ریزی برای تولید و تامین اینگونه داروها در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • واکنش دکتر عبیدی به بحران مولکول والسارت ...
 • داروسازی دکتر عبیدی، تحولی در صنعت داروی ...
 • شرایط واردات دارو از انگلیس اعلام شد
 • اولين پرديس تفريحي بدون دخانيات در ايران
 • بازاریابی دارو در ایران تخصصی می شود
 • 500 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی با تولید دا ...
 • کیفیت برای سلامت با داروسازی دکتر عبیدی
 • واردات دارو از کشورهای دسته چندم دنیا
 • آمادگی ایران برای صدور دارو و تجهیزات پزش ...
 • برنامه جدی وزارت بهداشت برای برخورد با دا ...
 •  
   

   

   
   
  شماره نظر: 1 | نويسنده: پیشتازان صنعت | [ايميل] | تاريخ ارسال: 17/11/1394 - 16:15
   
  با سلام و احترام
  خدمات این شرکت در زمینه پروژه های دارویی ، بیمارستانی و تحقیقاتی جهت معرفی تقدیم حضور می گردد .
  1) اینترلاک های کلین رومی ( اتاق تمیز )
  2) مناسب با استاندارد های دارویی ( GMP )
  3) قابلیت اتصال به سیستم های اتومکانیک ( شامل درب و قفل الکترونیکی و فن و چراغ های سقفی )
  4) قابلیت تعریف تایم و اجرا کننده .
  5) قابلیت حد دسترسی
  6) قابلیت کنترل از راه دور
  7) قابلیت اتصال به شبکه های کامپیوتری و دوربین مداربسته .
  8) طراحی تجهیزات دارویی و استنلس استیل داخلی
  9) تهیه شده از متریال تایید شده توسط جی ام پی .
  10) قابلیت ارائه با ال سی دی و نمایشگر آنلاین ، آفلاین و بدون ال سی دی .
  11) گارانتی پروژه های اجرا یی .
  لازم به ذکر است پروپزال کامل مجموعه در صورت صلاحدید به آدرس پست الکترونیک ارسال می گردد .
  با تشکر و شایسته ترین احترامات
  مدیریت واحد فروش هلدینگ پیشتازان صنعت
  عباسی
  تلفکس : 02632222037
  موبایل تجاری : 09375268972
  پست الکترونیکی : pishtazan_manager@yahoo.com

   
   
  تعداد مطالب: 0 | تعداد نظرات: 0