» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
ام بی ای نیوز- سهم شرکت های لیزینگ در فروش خودرو تنها 5/2درصد است.
به گزارش "ام بی ای نیوز" تحقیقات صورت گرفته دربازار خودرو نشان می دهد 23درصد مردم هنگا م خرید خودرو ترجیح می دهند وسیله نقلیه خود را از فروشنده های شخصی خریداری کنند تا از کارخانجات و یا شرکت های لیزینگ،در مقابل 20درصد مردم نمایندگی های فروش و 5/18درصد نمایشگاه های اتو مبیل را بهترین گزینه برای خرید وسیله نقلیه خود می دانند. این در حالی است که فقط 8 درصد مردم خودرو مورد نظر خود را از کارخانجات ،5/2درصد از شرکت های لیزینگ و 10 درصد ازسایر مراکز عرضه خودرو خریداری می کنند.
با رونق گرفتن بازار خودرو در کشور، ملاک ها و معیارها برای انتخاب با توجه به سلیقه ها از تنوع وسیعی بر خور دار شده است در آمار های بدست آمده اهمیت به خدمات پس از فروش به عنوان معیاری برای انتخاب خودرودر میان فقط 4 درصد مردم حاکی از آن است که این معیار از کمترین اولویت در بازار ایران برخوردار است . اما در مقابل 19 درصد مردم مناسب بودن قیمت را مهمترین ملاک خود در انتخاب هنگام خرید عنوان نموده اند. 16 درصد نیز به راحتی و آرامش در وسیله نقلیه خود اهمیت داده و معتقدند که یک ماشین خوب باید دارای کلیه امکانات رفاهی باشد. استحکام و دوام 12 درصد، میزان مصرف سوخت 10 درصد ، اعتبار و تسهیلات و پیش پرداخت ها هر کدام با 8 درصد به ترتیب در رده های بعدی اهمیت در انتخاب خودرو قرار دارند. سایر موارد نیز مانند ایمنی با 8 درصد ، شکل و ظاهر با 7 درصد ، تجربیات شخصی 6 درصد ، شهرت و اعتبار کمپانی 7 درصد و هزینه های تعمیر و سرویس با 6 درصد از اولویت ها ی انتخاب خودرو می باشند .به موارد فوق می توان قدرت موتور، راحتی در خرید و فروش سرعت و شتاب ،تعهد به ضمانت ،توصیه دیگران و تبلیغات را نیز اضافه نمود.در این تحقیق همچنین 62 درصد از دارندگان خودرو شخصی اعلام کردند که خودرو آنها بنزین سوز و 19 درصد هم گفتند خودرو آنها گاز سوز می باشد.سهم بازار خودرو های گازوییلی در این میان 9/ 0 درصد است.
بررسی آمار موجود از نظر سال ساخت خودروهای موجود در بازار نشان می دهد بیشترین خودرو های در حال تردد در کشور متعلق به سال 80 می باشند. 11 درصد مربوط به سال 85 ،11 درصد مربوط به سال 84 و 9 درصد نیزساخت سال 83 هستند.
درهمین حال آمار کسب شده حاکی است فقط 30 درصد مردم در 2 تا 4 سال گذشته اتو مبیل خود را تعویض کرده اند ، 18 درصد در یکی دو سال اخیر اقدام به تعویض خودرو خود نموده اند و 12 درصد نیزاظهار داشته اند بین 4 تا 10 سال اخیر خودرو خود را عوض کرده اند.
در بررسی وضعیت و مدل اتومبیل های در حال تردد در خیابانها مشخص شد پراید با اختصاص 24 درصد بازار به خود توانسته جای پیکان را در خیابانها به راحتی بگیرد . اما پیکان نیز با سهم 19 درصد ی خود در بازار خودرو نشان داد همچنان از تعداد بالایی بر خوردار است. پژو 405 هم با اختلاف 18 درصدی با پراید( یعنی 6 درصد) جزو پرطرفدارترین خودرو ها در میان ایرانی هاست. بعد از سه مدل خودرو فوق الذکر پژو RD با 6 درصد ، پراید 141 با 5 درصد، سمند با 4 درصد، پژو 206 و پژو پارس هر کدام به تفکیک با 3 درصد جزو خودروهای بازارداخلی هستند. سایر برند ها مانند پراید سفری، پیکان وانت، پراید هاچ بک ، پژو روا، سمند LX و پژو 405 GLI نیز دارای سهم اندکی از بازار خودرو در کشور می باشند.
این گزارش نشان می دهد قدرت موتور بیشتر خودرو های موجود در بازار بین 1001 تا 1800 سی سی می باشند. در این نظر سنجی مشخص شد 25 درصد این خودرو ها دارای قدرت موتور 1301 تا 1600 سی سی و 5/14 درصد دارای قدرت موتور بین 1601 تا 1800 سی سی می باشند.

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • پراید پرتقاضاترین خودرو ایرانی
 • سالانه 20 درصد صاحبان خودرو لاستیک اتومبی ...
 • 40 درصد صاحبان خودرو در ایران لاستیک رادیا ...
 • 67 درصد از متقاضیان خودرو در آمریکا تمایل ...
 • قيمت ؛مهمترین شاخص ایرانی هادر خريد خودر ...
 • ايران خودرو به دنبال كسب يك درصد سهم بازا ...
 • نیمی از شهروندان ايرانی متقاضی خرید خودر ...
 • تبلیغات؛ ملاک انتخاب گوشی تلفن همراه در م ...
 • 2 درصد ارزش بازار بورس کشور در اختيار ايرا ...
 • بازگشت لیزینگ‌های خودرو به آگهی‌ها
 •