» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
معرفی کتاب: استراتژی ترکیب رسانه ها در بازاریابی


ام بي اي نيوز: کتاب استراتژی ترکیب بازاریابی نوشته "لان سافکو"، ترجمه رضا سرتاج، در 284 صفحه توسط انتشارات مبلغان منتشر شد.
رضا سرتاج مترجم کتاب، درابتدا لان سافکو را یک مبتکر، مخترع، کارآفرین و نویسنده و مربی و سخنران حرفه ای معرفی کرده که با نوشتن این کتاب حرفه ای در بازاریابی به متخصصان و شاغلان این حرفه را با چگونگی استفاده بهینه و موثر ازعناصر بازارایابی سنتی در رسانه های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال با صرف زمان و هزینه کمتر به منظور دسترسی راحت به مشتریان، آشنا می سازد.

دکتر گری ادیت، استاد بازاریابی دانشگاه هوانوردی با نوشتن پیشگفتاری بر این کتاب میگوید: فناوری جدید امروز کار رسانه های اجتماعی است و بسیاری از شرکت های کوچک درک درستی از آن ندارند و چگونگی استفاده موثر از آن را نمیدانند وی معتقد است، رسانه های اجتماعی را نمیتوان در یک اتاق جمع کرد. برخلاف سایر رسانه ها، رسانه های اجتماعی نمیتوانند منتظر باشند تا ضربه ای به دربخورد و در یک صدای ملیح بگوید، خوب حالا زمان پست مستقیم رسیده است و یا سایر انواع رسانه های یک طرفه که از طریق کانال های مختلف رسانه ای به عموم تحمیل میشوند.

این کتاب یک دیدگاه جدیدی را مطرح میکند؛ یک طرح مدرن و آینده نگربرای تمام شرکت هایی که به دنبال راهبرد بازاریابی رقابتی تر هستند که موفق باشند.
امروزه از نظر هر خریدار، هر شرگتی که وب گاه نداشته باشد مانند آن است که تلفن ندارد. شرکت های تجاری به کسی نیاز دارند که به آنها چگونگی پیش افتادن درفضای رسانه های اجتماعی را آموزش دهد و لان سافکو، این راه و روش را در کتابش نشان داده است.
نویسنده کتاب در مقدمه با این عبارت شروع میکند که: "به آینده خوش آمدید" وی میگوید: کتاب بازاریابی ترکیبی به شما نشان خواهد داد که چگونه تمامی تدابیر بازاریابی مدرن را میتوان با تمامی تدابیر بازاریابی سنتی درهم آمیخت، تا یک رشته فرصت های جدید پر قدرت و کم هزینه را برای جذب مشتریان به روش هایی که هرگز در رویاهای خود ندیده اید ایجاد کرد.

این کتاب از دو بخش بازاریابی رسانه های ترکیبی و مفاهیم حیاطی و 18 فصل، شامل: همه چیزحول راهبرد است نه ابزارها، تکامل بازاریابی، تصویر بازاریابی سنتی، پیوستگی درونی، رسانه های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال، برهم بندی (پیوند متقابل) بازاریابی دیجیتال، یکپارچه سازی سنتی و دیجیتال، همه چیزجواب میدهد، پرده برداری ازسه گانه ی رسانه های اجتماعی، بازاریابی ترکیبی رسانه ها، راهبرد، شگردها، ابزارها وهدفها، کار را تا آخر پیش ببرید، حرکت از دو بعد، پنج گام به سوی موفقیت بازاریابی ترکیبی، اول راهبرد تبدیل، روان شناسی پشت سر فناوری، درک قیف فروش، پرکردن جای خالی.

در فصل اول کتاب نویسنده برداشتن راهبرد بازاریابی تاکید میکند و اینکه که راهبرد تبدیل خوش ساخت منحصر به فرد خلق کنید که نهایتاً در آمد شما را افزایش دهد. برای مثال افزایش تعداد لایک ها در فیسبوک، افزایش دنبال کنندگانتان درتوییترکه میتواند یک راهبرد باشد.
او توجیه میکند شما برای قرارگرفتن در سطحی بالاتر از رقابت باید ارزشی ارائه کنید که رقبا نتوانند ارزشی که برای مشتریان شما هم مهم باشد، اغلب بهترین راهبردها ساده ترین آنها هستند. به خدمت و محصول خود از چشم مشتریان نگاه کنید، اینکه آنها چه فواید منطقی و احساسی با استفاده از محصول شما به دست می آورند؟ و قول بدهید رضایتی را که آنها به دنبال آن هستند به آنها بفروشید وازویژگی های محصول برای اثبات اینکه می توانید رضایت را به آنها برسانید استفاده کنید. مردم به دنبال چیزی هستند که اصالت داشته باشد و بتواند رضایت انها را برآورده کند.

در فصل دوم کتاب با اشاره به پدیده اینترنت که سرآغاز تشکیل رسانه های اجتماعی با قابلیت های فراوان آن برای بازاریابی کم هزینه و آسان و سریع است، پرداخته شده و به مقایسه ای با رسانه های سنتی دست میزند و درنهایت به این راهکار میرسد که بازاریابان درانتخاب مناسب با توجه به مشتریانشان باید ترکیبی در رسانه های اجتماعی سنتی را در کنار یکدیگر تعبیه و از آن استفاده کنند که تاثیرگذاری مناب را برروی مشتریان داشته باشد.

درفصل پنجم کتاب به معرفی رسانه های اجتماعی و شبکه های اجتماعی پرداخته شده است. رسانه ای جدید که نام برخی از آنها شاید به گوش صاحبان تجارت و بازاریابی نیز نخورده باشد و لازم است آنها از این ظرفیت های رسانه ای استفاده کند.
همچنین اشاره به قالب های رسانه ای نظیر تولیدات انتشاراتی روی شبکه های اجتماعی، شراکت در عکس، فیلم، صدا، وبلاگ نویسی، پست الکرونیک، بازاریابی رایانه ای، تلفن همراه، اس ام اس، نظرسنجی های الکترنیکی و موتور جستجو و...که هر کدام می تواند کالا و خدمت ما را معرفی و به میلیونها بیننده این شبکه های اجتماعی برساند.

پکپارچه سازی سنتی و دیجیتال بازاریابی ترکیبی موضوعی است که نویسنده درفصل هفتم کتاب پیش روی خوانندگان قرا میدهد. او میگوید امروزه سعی داریم زمان کمتر، پول بیشتر، نیروی انسانی کمتر و با مضاعف کردن همه ابزارها به اهداف از پیش تعیین شده به بازاریابی خود دست یابیم. شرکت های بزرگ باید بازاریابی سنتی و دیجیتال خود را به شکل یکپارچه کنند و با مدیریت درست به موفقیت برسند.

توجه به هزینه خوب مشتری در رسانه ای سنتی با اجتماعی، شناخت تاثیر گذارترین رسانه های اجتماعی، بازاریابی چند بعدی، چکونگی تولید محتوای غنی و اثر بخش در بازاریابی و... از دیگر مباحثی است که در ادامه این کتاب به آن پرداخته شده است.

معرفی کتاب: استراتژی ترکیب رسانه ها در بازاریابی

mbanews.ir - مریم غضنفری
پنجشنبه 14 مرداد 1395

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • معرفی کتاب: بازاریابی فیلم
 • کتاب: بازاریابی از صفر تا صد
 • معرفی کتاب: طراحی کمپین تبلیغاتی در راستا ...
 • کتاب: بازاریابی به مثابه‌ استراتژی منتشر ...
 • بازاریابی سنتی در مقابل شیوه‌های نوین با ...
 • کدام‌یک از رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌ ...
 • انتشار نخستین کتاب راهنمای رسانه اجتماعی
 • معرفی کتاب: اصول بازاریابی داده محور
 • معرفی کتاب: نسل سوم بازاریابی
 • جگوار و حضور در رسانه های اجتماعی
 •