» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
سفير برند و اهميت آن در دنياي تبليغات


ام بي اي نيوز: براي اكثر كسب و كارها به خصوص شركت هاي تازه كار، تبليغ شركت و محصول آن مهم و حياتي است. راه هاي متعددي براي نيل به اين هدف وجود دارند اما به طور كلي اقدامات مختلف در راستاي توسعه فروش محصول شما در يكي از سه شاخه زير جاي مي گيرد: تبليغات، بازاريابي يا روابط عمومي.

در طول مسير پيشرفت، شما به سرعت در خواهيد يافت كه بسياري از اقدامات شما و شركتتان شامل يكي از سه شاخه فوق مي شوند. موفقيت در مراحل اوليه را شايد بتوان به عنوان مثالي خوب در اين زمينه مطرح كرد. در صورت برخورداري از آغازي خوب، كسب عنوان برتر در يك حوزه خاص يا ثبت سريع ترين نرخ رشد به نام خود را مي توان در آگهي هاي تبليغاتي، وبسايت يا رسانه ها به زبان آورد. تجديد نظرهاي مثبت به خصوص از سوي منابع معتبري نظير رسانه هاي خبري نيز مي توانند در اين زمينه مفيد واقع شوند. اما براي جلب توجه رسانه ها و منابع معتبر، شما نياز به افزايش آگاهي و بازاريابي داريد.

با اين وجود، تجديد نظرهاي خوب و كسب موفقيت در مراحل اوليه کافی نیستند. از طرف ديگر، سفراي برند علي رغم نقش موثرشان، اغلب اوقات از سوي صاحبان كسب و كار و كارآفرينان ناديده گرفته مي شوند.
سفير برند ضمن تبليغ کالا يا خدمت شما آنقدر عاشق آن هست تا بتواند حرف هايي خاص درباره محصول شما بزند. او را با ستايشگري كه براي انجام اين كار پول دريافت مي كند، اشتباه نگيريد. در حالي كه اين افراد نيز مي توانند براي كسب و كار شما مفيد واقع شوند، اما آن ها معمولا اعتبار يك سفير برند را ندارند.

سفیر برند محبوب همگان است و می تواند نقشی بسار مفید را ایفا کند. براي مثال در يك آگهي تبليغاتي سفير يك برند كفش شايد از راحتي آن يا رفع پا درد با پوشيدن اين كفش سخن بگويد. در موردي ديگر يك دندانپزشك احتمالا خمير دنداني خاص را به مخاطبان توصيه مي كند.

يك سفير برند عالي و موثر مي تواند در ميان شلوغي و آشفتگي محيط با اعتباري بيشتر از شما درباره شركت و برندتان حرف بزند. علت آن است كه او به درآمدزايي به عنوان حاصل كار نمي انديشد. اين اعتبار براي مطرح شدن در رسانه ها حين تبليغات و حرف هاي گزارشگران درباره يك برند مهم است.

استخدام يك يا چند سفير برند خوب، ابزاري قوي و جامع براي ارتقاء جايگاه شركت يا بالا بردن آگاهي درباره محصول آن به شمار مي رود. بايد به ياد داشته باشيم كه استخدام سفير برند صرفا تجديد نظر مثبت يا جلب رضايت او براي ذكر يك نقل قول در بروشور يا آگهي راديويي را در پي ندارد. سفراي برند نسبت به تماس مكرر شركت در موقعيت هاي مختلف علاقمند هستند و تضميني قطعي براي به اشتراك گذاري تجارب عالي خود با ديگران ارائه مي دهند.

يك ستايشگر در تحقيقي خاص حرف هاي خوبي درباره برند خواهند زد اما سفير برند اين كار را به مدت يك يا چند سال متوالي ادامه مي دهد. مشتريان شاد بهترين گزينه براي كشف سفيران خوب هستند. از سفيران بخواهيد تا به طور مستقيم از جانب شما درباره برندتان صحبت كنند. در ادامه از وفور گزينه هاي پيش روي خود شگفت زده خواهيد شد اما در ادامه بايد ضمن كار با آن ها، به راهنمايي يا حتي گاهي اوقات سناریو نويسي براي اين سفرا نيز بپردازيد. به خاطر داشته باشيد كه آن ها تبليغ كننده حرفه اي يا كارشناس تبليغات نيستند. به آن ها به چشم يك مشتري نگاه كنيد.

سفير برند و اهميت آن در دنياي تبليغات

مترجم: مرضیه فروتن
www.entrepreneur.com
جمعه 5 شهریور 1395

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • پنج تكنيك بازاريابي آفلاين مفيد و موثر كد ...
 • چگونه آگاهي از برند را بهبود بخشید؟
 • سه نكته كليدي براي مديريت برند در رسانه ه ...
 • پنج استراتژي ديجيتال ضرروي براي شركت هاي ...
 • مسئوليت‌هاي اجتماعي در تبليغات
 • بازاريابي چريكي كمكي براي كسب و كارهاي كو ...
 • با اصول اخلاقي تبليغات آشنا شويد
 • تاكتيك هاي بازاريابي براي جذب مشتريان جد ...
 • نبود رسانه‌هاي متكثر از ضعف‌هاي صنعت تب ...
 • وقتی از زيبايي در پيري تقدير مي شود
 •