» شیر ESL رامک؛ تازه‌تر برای روزهای بیشتر
» حرکت چراغ خاموش فونت در هویت بصری برند
» انگیزه‌ات هر چه باشد، همه با هم هستیم
» ملک‌مطیعی؛ پرسنال‌برندی که که خودش را بازی کرد
» ترندهای شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۸ (قسمت چهارم)
» غایبان بزرگ عروسی سلطنتی در کمپینی که اجرا نشد
» امن‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی کدام‌ها هستند؟ (قسمت دوم)
» نیوتن نمی‌تواند نفس بکشد؛ کمپین چریکی محیط زیست
» ارواح سربازان جنگ جهانی اول در خیابان‌های انگلستان
» فیلترینگ، کسب و کارهای تلگرامی را خانه نشین کرد

» کمپپین شیلا ”بنشان به لبش لبخند” برای حمایت از کودکان کار
» محصولات 2016 هوآوی: میت 8، یک تبلت و یک ساعت هوشمند
» غول‌ها جایزه می‌دهند!
» چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی
» محصولات ضدلک Scotchgard
» نصب CarPlay اپل روی تمام خودروهای شرکت فورد
» 9 فرمان جدید گوگل برای Google Now
» لوازم خانگی Miele
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو
» منتشر شد: کتاب “تکنیکهای بازاریابی در بازار ایران”

 

 
ام بی ای نیوز: 2016 سالی پر از تغییر بود که البته این دگرگونی ها چندان برای صنعت دیزاین عجیب نیستند. خلاقیت حد و مرز نمی شناسد و از موانع عبور می کند.
انتخاب بهترین پروژه های بسته بندی یکی از محبوب ترین فعالیت ها است. انتخاب های سایت packaging of the world به بازتاب عشق آن به طراحان مبتکر می پردازند. این گرایش های مفید و موثر را از دست ندهید. در زیر بدون هیچ نظم و ترتیب خاصی بهترین پروژه های بسته بندی در سال 2016 به شما عرضه می شوند:

بسته بندی سس سویا 丸莊醬油 توسط هان-چینگ هوانگ
丸莊醬油 نام یک برند سس سویای مشهور در تایوان است اما بسته بندی محصولات آن هنوز شکل سنتی و ساده خود را حفظ کرده اند. بنابراین در پی برند سازی مجدد شرکت، هان-چینگ هوانگ طراحی مجدد logotype و دیزاین تازه بسته بندی سس سویا را در پیش گرفت. این تسخه تازه از طراحی بسته بندی به خصوص برای آن دسته از افراد یا گردشگرانی مناسب است که قصد خرید سس سویا به عنوان سوغاتی یا هدیه فصلی را دارند.

بهترین طراحی های بسته بندی سال 2016 (قسمت اول)


ایده طراحی بسته بندی شیر موز واقعی توسط دانگووک یون
چه اتفاقی می افتاد اگر می توانستید با پوست کندن و فشار دادن یک عدد موز تازه از آن شیر موز واقعی بنوشید؟ این بطری شیر موز طوری بسته بندی شده است که یک موز واقعی را برایتان تداعی می کند. با یادآوری احساس و خاطره پوست کندن یک موز، این ایده بسته بندی می تواند ضمن تداعی حس گاز زدن از یک موز واقعی، بر روی تازگی و شیرینی شیر موز فوق نیز تاکید کند.

بهترین طراحی های بسته بندی سال 2016 (قسمت اول)


ما عاشق این ساس ها هستیم. ایده طراحی بسته بندی انبردست به شکل ساس توسط ایگور میتین
نقاشی بسته بندی با رنگ های برند کار سختی نیست اما این شرکت قصد دارد تا تصویر انبردست را درون تصویر دیگری حل کند. بنابراین، به استخدام کسی روی آورد تا بتواند چنین تغییری را به سرعت اعمال کند. در نتیجه، ایده طراحی این ساس ها مطرح شد. شکل بدن بیشتر ساس ها شبیه به انبردست است. فک و دندان های قدرتمند آن ها شکل انبر دست را برای ما تداعی می کنند. ساس ها در اندازه و شکل های مختلف موجود در طبیعت به ما اجازه طراحی و نمایش انواع مختلف انبردست ها را می دهند. رنگ بدن ساس ها (زرد و مشکی) مشابه با ساختار انبردست ها، به ترکیب همه تصاویر ساس ها با کل مجموعه برند منجر می شود.

بهترین طراحی های بسته بندی سال 2016 (قسمت اول)


پروژه دانشجویی طراحی بسته بندی نی دار آبمیوه
بسیاری از نوشیدنی ها به علت قیمت پایین و شرایط راحت و مناسب در بسته بندی های Tetra Pak کارتونی عرضه می شوند. برای نوشیدن از یک بسته Tetra Pak شما باید از یک نی استفاده کنید که معمولا به دلیل اتصال به خارج از Tetra Pak آسیب پذیر نیز هست. علاوه بر این، با توجه به جنس پلاستیکی و پوشش وینیلی نی ها بنا به یک سری دلایل بهداشتی، منابع فراوانی به هدر می روند. در این بسته بندی های جدید، جنس نی و Tetra Pak هر دو از یک تکه کاغذ است. با توجه به افزایش احتمال سالم ماندن نی و عدم نیاز به هر گونه ماده تشکیل دهنده اضافی، محیط زیست و فضا هر دو حفظ می شوند.

بهترین طراحی های بسته بندی سال 2016 (قسمت اول)


ایده طراحی بسته بندی گوش پاک کن های "Lawna" توسط آن هوانگ
این نمونه طراحی بسته بندی نقشی جالب برای استفاده از بسته های گوش پاک کن و تعامل بیشتر با مردم را ایفا می کند. این نوع بسته بندی بسیار جذاب تر از بسته بندی های موجود در بازار است. قسمت جالب این طراحی، بدن گوسفند است که ساخته شده از یک تکه کاغذ محکم، قابلیت تا شدن و تشکیل سطحی صاف و آسان برای ذخیره سازی را دارد.

بهترین طراحی های بسته بندی سال 2016 (قسمت اول)


ایده طراحی بسته بندی "قدرت را بنوش" توسط کریستین ریورا
کریستین ریورا با جسارت فراوان دست به طراحی این لیوان های کاغذی با الهام از جنگ ستارگان زد. استفاده از نی به عنوان ادامه شمشیر نوری حتما توجه افرادی را به سوی خود جلب خواهد کرد.

بهترین طراحی های بسته بندی سال 2016 (قسمت اول)


طراحی بسته بندی غذای حیوانات خانگی "Bon Appetite" به وسیله مارسال پی
طراحی بسته بندی پیشنهادی برای غذای حیوانات خانگی "Bon Appetite" محصول شرکت "Affinity Ultima" مخصوص خط تولید یک نوع غذای سگ کوچک است. ایده اصلی، القای طعم عالی آن بود بنابراین درب قرمز بسته بندی محصول، زبان آویزان یک سگ خوشحال را تداعی می کند. این طراحی غیر منتظره و البته چشم نواز است.

بهترین طراحی های بسته بندی سال 2016 (قسمت اول)


طراحی بسته بندی کیک "Marais" توسط استودیو طراحی گرافیک "Latona Marketing Inc."
معمولا جعبه های هدیه به سادگی و با نظمی قراردادی کیک را در خود جای می دهند. به هر حال، بسته بندی جعبه های کیک های جداگانه ما با بقیه تفاوت دارد. ما با تمرکز بر روی یک نمونه طراحی، ضمن کاهش هزینه ها از کل شش سطح موجود استفاده می کنیم. به این ترتیب امکان خلق مجدد هر نوع صفحه کلید فراهم می شود. با بکارگیری طراحی فوق، شرایط مناسب برای ساخت صفحه کلید در ابعاد مختلف، از صفحه کلید های کوچک گرفته تا پیانو های بزرگ 88 کلیدی و حتی بزرگ تر نیز به وجود می آید.

بهترین طراحی های بسته بندی سال 2016 (قسمت اول)


آسمان حد و اندازه دارد! ایده طراحی بسته بندی عسل "Abeeja" از سوی آندرس گوئررو
"Abeeja" نام یک پروژه شخصی متعلق به یک تهیه کننده محلی کوچک است که دوست دارد عسل تولیدی خود را تا جای ممکن به مقاصد دور دست صادر کند. زنبور های کارگر با پرواز در مزارع گل لیموی "مورسیا" به جمع آوری گرده ها می پردازند. زنبور ها با استفاده از این گرده ها عسلی را تولید می کنند که تا حد کمی طعم لیمویی دارد.

بهترین طراحی های بسته بندی سال 2016 (قسمت اول)


پروژه دانشجویی طراحی بسته بندی قابل استفاده مجدد چاقو توسط الی جانگ
هدف از اجرای این پروژه طراحی یک نوع بسته بندی چاقو در سایه برندی پر سابقه، حافظ محیط زیست و کیفیت محصول و در عین حال چند کاربردی است. با توجه به عنصر طول عمر محصول، الی جانگ به طراحی یک نوع بسته بندی چوبی خاص برای چاقوی سرآشپز "Victorinox Rosewood" روی آورد. نکته این بسته بندی نه فقط ایفای نقشی محافظتی طی روند حمل و نقل بلکه کاربرد بلند مدت و روزمره آن برای مصرف کننده و طراحی یک نوع محفظه است که قابلیت استفاده به عنوان یک تخته گوشت را نیز داشته باشد.

بهترین طراحی های بسته بندی سال 2016 (قسمت اول)


بهترین طراحی های بسته بندی سال 2016 (قسمت اول)

مترجم: مرضيه فروتن
www.packagingoftheworld.com
دوشنبه 20 دی 1395

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • بهترین بسته بندی های سال 2016 (قسمت سوم)
 • بسته‌بندی این بطری شیرموز را می‌شود پوس ...
 • بسته بندی شاد بطری های شیر با نقش های آبرن ...
 • بهترین طراحی های بسته بندی سال 2016 (قسمت دو ...
 • بسته بندی های شکلات، شبیه چوب هاکی
 • تکه های میوه تازه بر روی بسته بندی یخ چای
 • چاپ داستان تهیه محصول بر روی بسته بندی ما ...
 • BrandOpus ، بسته بندی های Twinings را سازماندهی می ...
 • معرفی ده بسته بندی تاریخی
 • هنر بسته بندی خلاقانه!
 •  
   

   

   
   
  ارسال نظر