» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
شماره هشتاد و سه ماهنامه تبلیغات بازرگانی منتشر شد


ام بی ای نیوز: شماره جدید ماهنامه تبلیغات بازرگانی که دی ماه 95 منتشر شده، به موضوعات مختلف در حوزه ی تبلیغات پرداخته است.
گزارش دوازدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی با رویکرد تغییر برای پیشرفت در بخش نخست این شماره درج شده که شامل گفتگویی است با هوشمند سفیدی دبیر سمپوزیوم، درمورد رابطه تبلیغات و روابط عمومی.

سفیدی در این گزارش با تاکید به رابطه تنگاتنگ این دوبخش با هم، روابط عمومی ها را در برگیرنده ی حوزه ی ارتباطات و تبلیغات میداند، چرا که در این حوزه روابط عمومی ها با دسترسی به نظرات مخاطبان و نقاط ضعف و قوت کمپین های تبلیغاتی را ارزیابی کرده و در مورد اینکه کدام بخش از تبلیغات اثر بخشی کافی را نداشه، اطلاعاتی را به مدیران می دهند و در نهایت راهکارهای ایجاد تغییرات در روش های به کارگرفته شده قبل را درسازمانها ارائه می کنند.

"شهرآورد تبلیغاتی سرخابی های پایتخت" عنوان گزارشی است که به قلم سعید میرشاهی نوشته شده است. این مطلب با رویکرد رقابت دو برند بزرگ عرضه ی فرش در شهر تهران میپردازد. با این توضیح که پای دوقطبی های آبی و قرمز از دنیای فوتبال به دنیای تبلیغات و برندینگ هم کشیده شده است. آنکه قدیمی تر است و جامه ی قرمز بر تن دارد، خود را "شهر" می پندارد و آنکه جوان تر است و رنگ و رخسارش آبی، خود را "آقا" می داند.

در این گزارش به مباحث جالبی در مورد آگهی های تبلیغاتی این دو برند فرش درسطح تهران پرداخته شده است. عناصری نظیر: "کجا؟ چه کسی؟ چرا و با چه تاثیری؟ و کدام یک؟" ازجمله مفاهیمی هستند که در آگهی های تبلیغاتی این دو شرکت به آنها توجه شده و مورد تحلیل قرار می گیرد.

در بخش دیگر این شماره مطلبی با عنوان: معتبر شدن به چه قیمتی؟ درج شده که نقدی است بر تبلیغات همراه اول که با اشاره به رقابتهای بین اپراتورهای تلفن همراه درعرصه ی خدمات اینترنتی و جلب مشتری بیشتر است.

نویسنده ی این مطلب با اشاره صریح به اینکه تبلیغات محیطی همراه اول و کاربرد واژه هایی دو پهلو از کلمه ی اعتبار و معتبرشدن و نیز استفاده از شخصیت و چهره های مشهور بویژه دو تیم استقلال و پرسپولیس و... فقط مقایسه ی بهترین بودن همراه اول نسبت به رقبا خصوصاً ایرانسل نیست.
این تبلیغ اعتبار مشتری را منوط به همراه اولی بودنش می داند که این موضوع می تواند هم از سوی کاربرانی که از همراه اول استفاده نمی کنند و هم رقبای آن رنجش آفرین باشد.
در پایان این مطلب نیز اشاره ای کوتاه به وضعیت اسفناک سرعت اینترنت در ایران شده است.

غفلت دنیای تبلیغات از صنعت 3 هزار میلیاردی "دو طلای سرخ خراسان" عنوان مطلب قابل تامل دیگری است که آسیه فردین آن را نوشته است. این متن با اشاره به تولید سالانه حدود 350 تن زعفران و بیش از 60 هزار تن زرشک در استان خراسان رضوی که حدود 90 درصد زعفران تولیدی جهان را شامل می شود. این مطلب ضعف در بسته بندی و بازاریابی را عامل رقم خوردن سرنوشت غم انگیز فعلی بازارهای این دو طلای سرخ معرفی میکند.

رعایت اصول اخلاقی تبلیغ موادغذایی و حفظ سلامت افراد جامعه موضوع مهمی است که درقالب دو مطلب مجزا به آن پرداخته شده است.

سلامت مردم کیلویی چند؟ ثانیه ای چند؟ اشاره به تبلیغات صدا و سیما در خصوص کالاها و داروهایی است که ادعاهای عجیب و غریب رسانه ملی در مورد آن مطرح می شود و البته هشدار وزیر بهداشت د راین زمینه نیز کارساز نبوده.

نشریه ی تبلیغات بازرگانی به مدیر مسولی ایرج قره داغی منتشر می شود.

شماره هشتاد و سه ماهنامه تبلیغات بازرگانی منتشر شد

mbanews.ir - مريم غضنفري
دوشنبه 4 بهمن 1395

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • شماره هشتاد و چهار ماهنامه تبلیغات بازرگ ...
 • معرفی مجله: هشتاد و ششمین شماره ماهنامه ت ...
 • معرفی مجله: هشتاد و ششمین شماره ماهنامه ت ...
 • شماره هشتاد و پنجم نشریه تبلیغات بازرگان ...
 • دوازدهمین سمپوزیوم روابط عمومی با رویکرد ...
 • جام "جَم" یا "جِم" در شماره جدید تبلیغات ...
 • "شگردهای تبلیغاتی کنسرت ها" در شماره جدی ...
 • شماره جدید ماهنامه تبلیغات بازرگانی منتش ...
 • شماره جدید ماهنامه تبلیغات بازرگانی منتش ...
 • شماره جدید تبلیغات بازرگانی منتشر شد
 •