» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
راز و رمز جعبه Tiffany، هدیه ملانیا ترامپ به میشل اوباما


ام بی ای نیوز: مدت کوتاهی قبل از برگزاری مراسم سوگند ریاست جمهوری، بانوی اول جدید آمریکا به باراک و میشل اوباما چه هدیه ای را اعطا کرد؟
ملانیا ترامپ با اعطای یک هدیه به رییس جمهور و بانوی اول سابق کشور در روز تحلیف، خود را در کاخ سفید مطرح کرد. این جعبه آبی رنگ با روبانی به رنگ سفید یادآور ویژگی خاص محصولات ".Tiffany & Co" است.

در قالب یک اظهار نظر، کاخ سفید از زمان آبراهام لینکلن تاکنون حامی این شرکت بوده است. این برند نمی داند چه چیز داخل جعبه است.
.Tiffany & Co نقشی افسانه ای در تاریخ آمریکا دارد: پرزیدنت لینکلن برای اعطای هدیه ای به همسرش در روز مراسم تحلیف در سال 1861 میلادی این برند را برگزید. شرکت فوق طی جنگ داخلی آمریکا یک شمشیر تشریفاتی را طراحی و تولید کرد. سپس در طول دهه 1880 میلادی، از .Tiffany & Co خواسته شد تا اقدام به طراحی مجدد نشان بزرگ ایالات متحده امریکا کند که البته هنوز هم تصویر آن بر روی ارز های آمریکایی موجود است. در دهه های اخیر، پرزیدنت "لیندون بی جانسون" و بانوی اول کشور "لیدی برد جانسون" ماموریت طراحی ظروف چینی رسمی کاخ سفید را به این شرکت سپرد.

انتخاب .Tiffany & Co توسط خانم ترامپ برای اعطای هدیه به باراک اوباما و همسرش اقدام جالبی است که با توجه به جنجال های اخیر پیرامون شعبه اصلی این شرکت و برج ترامپ در نیویورک سیتی صورت گرفت. این جواهر فروش معروف اوایل هفته گذشته کاهش میزان فروش محصولات خود در فصل تعطیلات را به پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا نسبت داد. به گفته این برند، آمار فروش کلی در ایالات متحده آمریکا به طرز قابل توجهی از افت 14 درصدی میزان فروش در فروشگاه اصلی آن مجاور با برج ترامپ تاثیر می پذیرد که به علت افزایش امنیت در پی انتخاب ترامپ به مقام ریاست جمهوری در ماه نوامبر رخ داد.
اواسط ماه دسامبر، در قالب پروتکل امنیتی پس از انتخاب ترامپ، ابن برند از پوشش های منقش به حرف اول خود در موانع پلیس موجود در بخش هایی از خیابان پنجم اطراف برج او رونمایی کرد.

در زیر به برخی گزینه های احتمالی هدیه ملانیا ترامپ از فروشگاه آنلاین این شرکت اشاره شده است:

راز و رمز جعبه Tiffany، هدیه ملانیا ترامپ به میشل اوباما


دسته کلید U شکل – 3 هزار دلار
یک دسته کلید 3 هزار دلاری هدیه ای مناسب برای خانه جدید اوباما در واشنگتن، در نزدیکی خانه دختر محبوب ترامپ، ایوانکا، به نظر می رسد. این دسته کلید پر زرق و برق به عنوان یکی از معروف ترین محصولات .Tiffany & Co گزینه ای احتمالی برای اعطای هدیه به این زوج یه شمار می رود.

راز و رمز جعبه Tiffany، هدیه ملانیا ترامپ به میشل اوباما


قاشق سبزیجات – 350 دلار
یک قاشق نقره ای، دقیقا شبیه به همان چیزی که ترامپ با ان به دنیا آمد. به علاوه این قاشق سبزیجات میشل اوباما را شاد نگه می دارد.

راز و رمز جعبه Tiffany، هدیه ملانیا ترامپ به میشل اوباما


قلک به شکل هواپیما – 2 هزار و 500 دلار
با از دست دادن هواپیمای مخصوص رییس جمهور آمریکا، در راستای کمک به باراک و میشل اوباما برای جمع کردن پس انداز و خرید جت شخصی مخصوص به خود احتمالا این قلک به شکل هواپیما به آن ها هدیه داده می شود. علاوه بر اینیک قلک به شکل خوک به قیمت 2 هزار و 500 دلار این احساس را در فرد بر ممی انگیزد که انگار مردی بدون هیچ سابقه دولتی و حکومتی رییس جمهور می شود.

راز و رمز جعبه Tiffany، هدیه ملانیا ترامپ به میشل اوباما


ماگ خیابان پنجم – 25 دلار
نوشیدن قهوه در این لیوان هر روز صبح احتمالا این موضوع را به یاد اوباما می آورد که کاخ سفید در شرایط کنونی کجا قرار دارد.

ساعت به شکل سفینه – 2 هزار و 800 دلار
یک عدد ساعت به شکل و هیات ترامپ، به روز شماری تا زمان اتمام دوران ریاست جمهوری او را برای باراک اوباما و همسرش ساده تر می کند.

راز و رمز جعبه Tiffany، هدیه ملانیا ترامپ به میشل اوباما


قلک به شکل فیل – 25 دلار
این قلک به اوباما یادآوری می کند که بعد از افت جایگاه جمهوری خواهان و ترک تخت سلطنت کشور بدون هیچ گونه سرمایه خاص، چقدر پول باید پس انداز کند.

راز و رمز جعبه Tiffany، هدیه ملانیا ترامپ به میشل اوباما


بشقاب شبیه به آناناس – 350 دلار
یک بشقاب شبیه به آناناس نوعی ادای احترام به زادگاه اوباما یعنی کنیا به حساب می آید. کنسرو آناناس بزرگ ترین و تنها محصول صادراتی این کشور به حساب می آید. همین موضوع چنین بشقابی را به یک هدیه مناسب از سوی مردی تبدیل می کند که رهبری جنبش نژاد پرستانه "Birther" (با ادعای غیر آمریکایی بودن اوباما و تولد در زادکاهی خارج از خاک آمریکا) را بر عهده داشته است. هاوایی نیز پر از آناناس است بنابراین ترامپ می تواند رسانه ها را به آن جا ارجاع بدهد.

مترجم: مرضیه فروتن
www.theguardian.com
سه شنبه 5 بهمن 1395

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • تور واقعیت مجازی کاخ سفید پیش از عزیمت خا ...
 • سوتی های بی ادبانه ترامپ در آگهی ریباک
 • اوباما چهره برگزیده مجله تایمز در سال 2012
 • هماهنگی متفکرانه 10 برند با مراسم تحلیف تر ...
 • زوکربرگ علیه ترامپ
 • تاثیر پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری بر ...
 • استفاده از آیفون اپل برای اوباما ممنوع شد
 • دختر شایسته‌ی جهان علیه ترامپ
 • هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ هر دو در بی ...
 • کارگروهِ فناوریِ ترامپ
 •