» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
بهترین آگهی های تبلیغاتی Super Bowl 2017


ام بی ای نیوز: در فهرست بهترین آگهی های تبلیغاتی Super Bowl 2017، طنز موفق بوده است اما از موضوع جذاب سیاست هم نمی توان چشم پوشی کرد.
پرسشی که هنگام پرداختن به آگهی های تبلیغاتی Super Bowl مطرح می شد، این بود که توان تبلیغ کنندگان در زمینه ارائه یک نسخه از تنش های سیاسی خفقان آور دوران معاصر یا تلاش برای هدف قرار دادن موضوع تفرقه پیش رو در کشور چقدر است؟ در نهایت نتیجه مشخص شد.
پخش تعدادی از آگهی های تبلیغاتی خنده دار و تاثیرگذار در شبکه Fox منجر به قرار گرفتن سه عدد از آن ها در فهرست بهترین آگهی های تبلیغاتی Super Bowl 2017 شد. البته دو آگهی تبلیغاتی خنده دار دمنوش های سرشار از آنتی اکسیدان "Bai" (با استفاده ای عالی و موثر از بازیگر معروف آمریکایی، کریستوفر واکن، و جاستین تیمبرلیک) و Kia (که آگهی خنده دار آن با حضور بازیگر آمریکایی، ملیسا مک کارتی، فراتر از نوعی پنهان کاری سیاسی، یک اثر کارتونی نیز بود)، نیز می توانستند در این فهرست جای بگیرند.

در همین حال، برند های متعدد با فعالیت های گوناگون و هدفی مشترک مشکل بزرگ و شرایط ناراحت کننده فعلی را خطاب قرار می دهند و مردم آمریکا را به اتحاد با یکدیگر در برابر تهدید رییس جمهور جدید این کشور تشویق می کنند.
تلاش های فوق العاده موثر آئودی و 84 Lumber (شرکت تولید کننده مصالح ساختمانی) در این رابطه موجب قرار گرفتن آن ها در فهرست برترین آگهی های تبلغاتی Super Bowl 2017 شد. Airbnb نیز با پخش مجدد آگهی تبلیغاتی خاطره انگیز خود بعد از انتخابات درباره پذیرش نتایج آن، یکی از مدعیان کسب عنوان بهترین آگهی های تبلیغاتی در روز برگزاری این مسابقه مهم نام گرفت. لیگ فوتبال ملی آمریکا (NFL) نیز اقدام به پخش اولین آگهی تبلیغاتی پیرامون موضوع وحدت در این کشور کرد.
در ادامه به معرفی بهترین آگهی های تبلیغاتی Super Bowl سال 2017 می پردازیم.Mr. Clean – تمیز کننده رویایی شما
این آگهی تبلیغاتی Procter & Gamble در قالب یک آگهی طنز آمیز و در عین حال عجیب از آلودگی رویا می سازد. این آگهی محصول آژانس تبلیغاتی Leo Burnett تورنتو است که در تمام طول هفته در اینترنت پخش شد. جای تعجب نیست اگر ببینیم که شخصیت نمادین "پی اند جی" به اشتراک گذاری این آگهی تبلیغاتی عجیب و غریب با دیگران و تبدیل شدن به یکی از پنج آگهی تبلیغاتی برتر Super Bowl 2017 را در پی دارد.آئودی – دختر
این خودروساز سال گذشته در زمینه داستان سرایی به نفع خودرو ها و محصولات خود ید طولایی داشته است. به منظور درخشش در مسابقه Super Bowl امسال، آئودی قدمی فراتر نهاد و با کمک گرفتن از مفهوم زیبایی و آژانس تبلیغاتی "Venables Bell & Partners" از موضوع برابری دستمزد زنان و مردان دفاع کرد. موضع سیاسی اخیر آئودی برخی افراد را از آن متنفر کرد اما این برند از تخصیص بودجه به انتقال پیامی قدرتمند تر از پیام فعلی خود، بسیار خوشحال و خرسند است.Itʼs a 10 – چهار سال
بزرگ ترین شگفتی بازی و یکی از جالب ترین عجایب را برند تولید کننده محصولات مراقبت از موی "Itʼs a 10" خلق کرد. هیچ چیز در تاریخ این برند نمی توانست به چنین جذابیت خنده داری اشاره کند. آژانس تبلیغاتی "Havas Edge"، با ترکیب سیاست و طنز، این آگهی تبلیغاتی را ساخت. صدا پس زمینه آگهی چنین می گوید: "حد اقل به مدت چهار سال در آمریکا با یک مدل موی افتضاح رو به رو هستیم. پس تصمیم گیری بر عهده خود شما است تا با مو هایی عالی سهم خود را در مسیر جبران این کمبود ایفا کنید. سبک مو خاص خود را داشته باشید. موی دوست داشتنی با محصولات مراقبت از موی Itʼs a 10. با تصاویری بزرگ از مردم همراه با یک عدد داس مسخره، شاهد موفقیت برند حین پخش بازی هستیم.84 Lumber – سفر
داستان این بازاریاب و تولید کننده مصالح ساختمانی پیش از شب برگزاری مسابقه Super Bowl فریبنده ترین و آخرین آگهی تبلیغاتی آن قانع کننده ترین آگهی امسال این بازی به شمار می روند. این شرکت که هرگز بودجه زیادی را به تبلیغات بر روی بزرگ ترین صحنه جهان اختصاص نداده است، یک فیلمنامه طرفدار مهاجرت رد شده توسط Fox، را در قالب دو فیلم - نیمی از آن حین انجام بازی و نیم دیگری از آن به طور آنلاین – به تصویر می کشد. این آگهی جالب و قابل توجه محصول آژانس تبلیغاتی "Brunner"، یک مدیتیشن شاعرانه و رویای آمریکایی از آن طرف مرز مکزیک را نشان می دهد. این تاکتیک دقیقا به هدف می خورد. به عنوان یک فیلم، می توان شاهد تاثیر گذاری فراوان آن بود. در پایان آگهی این جمله شنیده می شود: "از عزم و اراده محکم برای دستیابی به موفقیت این جا استقبال می شود. زیبایی این جمله در پی جملات قبلی، تمایل به باور این رویا را درونتان به وجود می آورد.

بهترین آگهی های تبلیغاتی Super Bowl 2017

مترجم: مرضيه فروتن
www.adweek.com
جمعه 29 بهمن 1395

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • تاید لکه‌های ارزشمند شما را حفظ می‌کند
 • بهترین آگهی های تمام دوران Super Bowl
 • نگاه طعنه آمیز پپسی به آگهی کوکاکولا
 • T-Mobile امسال در Super Bowl آگهی پخش می کند
 • با تبلیغ جدید فولکس واگن شاد شوید
 • آگهی کوکاکولا، صدای جامعه اعراب آمریکا ر ...
 • ماموریت فضایی Axe
 • KRAFT؛ پدر و مادرهای عزیز نیازی نیست عالی با ...
 • آگهی 15 میلیون دلاری سامسونگ در دو و نیم دق ...
 • بچه‌ها از کجا می‌آیند؟
 •