» جلوی آلودگی های پلاستیکی دریا را بگیرید
» تغییر نام و ریبرندینگ میراث جگوار لندرور
» پرو؛ سرزمین رنگ‌های پر جنب و جوش
» "شهر در تعطیلات هم هست"
» چطور یک مسیر خسته‌کننده را با ماجراجویی لذت‌بخش کنیم؟
» کلیسایی که با هویت بصری جدیدش نونَوار شد
» نگاهی مثبت به افزایش ارزش دلار در مقابل ریال
» ریبرندینگ اوبر؛ متفاوت و سرکش
» مرغ های سوخاری اسپایسی KFC در کمپینی آتشین
» مهمانی ارواح با پارچه های Ikea

» کمپپین شیلا ”بنشان به لبش لبخند” برای حمایت از کودکان کار
» محصولات 2016 هوآوی: میت 8، یک تبلت و یک ساعت هوشمند
» غول‌ها جایزه می‌دهند!
» چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی
» محصولات ضدلک Scotchgard
» نصب CarPlay اپل روی تمام خودروهای شرکت فورد
» 9 فرمان جدید گوگل برای Google Now
» لوازم خانگی Miele
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو
» منتشر شد: کتاب “تکنیکهای بازاریابی در بازار ایران”

 

 
در حقوق کارمندان گوگل، اختلاف جنسیتی وجود ندارد


ام بی ای نیوز: پس از ادعای وزارت کار ایالات متحده پیرامون اختلاف سیستماتیک میزان پرداختی به کارکنان زن توسط گوگل، این شرکت جوابیه ای را منتشر کرده است. این بیانیه بار دیگر وجود هرگونه اختلاف جنسیتی در این شرکت را رد می کند و توضیح می دهد که روش محاسبات دستمزدهای شرکت کاملا بدون توجه به جنسیت کارکنان و بر اساس "نقش، سطح شغلی، محل کار، و درجه بندی عملکرد اخیر و جاری" پایه گذاری شده است.
بعد از محاسبه دستمزدها توسط آنالیزورها (که به گفته گوگل به جنسیت افراد مورد بررسی آگاهی ندارند)، مبالغ محاسبه شده در سیستم پرداخت عادلانه شرکت مورد بررسی قرار می گیرد. این سیستم یک پروسه 4 مرحله ای است که با منطق مقایسه ای، تفاوت های ممکن با توجه به جنسیت افراد را در نظر می گیرد و از لحاظ تئوری شرکت را در صورت مشاهده اختلاف در پرداخت آگاه می سازد تا موارد را اصلاح کند.

در این بیانیه که به قلم ایلین ناوتن،معاون عملیات انسانی گوگل منتشر شده است،می خوانیم: "آنالیز ما به ما اطمینان می دهد که در گوگل هیچ اختلاف پرداختی با توجه به جنسیت افراد وجود ندارد". ناوتن می گوید آخرین آنالیز گوگل که در اواخر سال 2016 صورت گرفت و 52 رسته شغلی مختلف را در بر می گرفت نشان می دهد که هیچ اختلاف پرداختی از نظر جنسیت وجود نداشته است. گوگل در سال 2016 مروری اجمالی بر روی مدل پرداخت عادلانه در تجارت های مختلف و در بر گرفتن تفاوت های نژادی علاوه بر جنسیت در بحث پرداخت دستمزد،منتشر کرده است.
با وجود این که این سیستم مستقلا نابرابری ها را برطرف می کند اما ناوتن به این نکته اشاره می کند که قبل از ورود داده ها به این سیستم توسط یکی از مدیران سیستم بررسی و تنظیم می گردد.
گوگل از یک روش فارغ از جنسیت در پرداخت های خود استفاده می کند

در حقوق کارمندان گوگل، اختلاف جنسیتی وجود ندارد


جوابیه گوگل پس از مطرح شدن شکایت دفتر فدرال پیگیری شکایات قراردادهای وزارت کار ایالات متحده آمریکا، پیرامون نابرابری های گسترده پرداخت دستمزد برای زنان شاغل در این شرکت ارایه شد. شکایت دفتر نامبرده روز جمعه گذشته(18 فروردین) در دادگاهی در سن فرانسیسکو، به عنوان بخشی از یک پرونده دولتی علیه گوگل مطرح شد که بر اساس آن باید چگونگی پرداخت دستمزد توسط گوگل، شفاف سازی شود.

این نهاد دولتی، تقاضای دریافت اطلاعات نقص های مالی و پرداختی های گوگل به کارکنانش را در سپتامبر 2015، به این شرکت داده بود که گوگل این درخواست را بسیار وسیع دانست و آن را رد کرد. در نهایت وزارت کار در ژانویه امسال شکایتی علیه گوگل مطرح کرد تا بتواند به همه اطلاعات دسترسی پیدا کند، اما دسترسی تام،با حکم اختصاری یکی از قضات رد شد و این پرونده بدون دسترسی کامل دولت به همه گزارش ها در حال پیگیری است.
بیانیه شرکت گوگل، ادعای مطرح شده توسط دفتر فدرال پیگیری شکایات قراردادها و نتیجه گیری آن را عاری از منطق و دلایل واقعی دانسته است. این نهاد مشخص نکرده است که بدون دسترسی به اطلاعات درخواستی خود چگونه به این نتیجه رسیده است. البته مشاور حقوقی وزارت کار،جانت هرولد، به گاردین گفته است که مدارک واضحی از اختلاف های قابل توجه در پرداخت ها بین زنان و مردان در پست های عادی ستاد مرکزی گوگل، به دست دفتر پیگیری رسیده است. طبق گفته وی تحقیقات همچنان ادامه دارد.

در حقوق کارمندان گوگل، اختلاف جنسیتی وجود ندارد

مترجم: محمودرضا هاشمي
www.theverge.com
سه شنبه 29 فروردین 1396

به اشتراک بگذارید

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • شکایت گوگل علیه دولت ترکیه
 • گوگل و نگهداری اطلاعات شخصی کاربران
 • شکایت گوگل از اپل ناکام ماند
 • گوگل حفره‌های خطرناک اندروید را برطرف کر ...
 • نارضایتی گوگل از شکاف جنسیتی حاکم بر نیرو ...
 • نامه سرگشاده مدیران گوگل به کاربران
 • عصبانیت مایکروسافت از گوگل به‌خاطر انتش ...
 • اپل و گوگل آشتی کردند
 • کمک 100 میلیون دلاری گوگل به شرکت‌های اروپ ...
 • انتشار آماری در مورد کاربران گوگل پلاس
 •  
   

   

   
   
  ارسال نظر