» این کیسه برنج را بغل کنید
» Sprite با طعم خیار
» جلوی آلودگی های پلاستیکی دریا را بگیرید
» تغییر نام و ریبرندینگ میراث جگوار لندرور
» پرو؛ سرزمین رنگ‌های پر جنب و جوش
» "شهر در تعطیلات هم هست"
» چطور یک مسیر خسته‌کننده را با ماجراجویی لذت‌بخش کنیم؟
» کلیسایی که با هویت بصری جدیدش نونَوار شد
» Burger King: وقتی پدر نمره می خواهد
» مکدونالد: میشه مثل یک مادر بود

» کمپپین شیلا ”بنشان به لبش لبخند” برای حمایت از کودکان کار
» محصولات 2016 هوآوی: میت 8، یک تبلت و یک ساعت هوشمند
» غول‌ها جایزه می‌دهند!
» چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی
» محصولات ضدلک Scotchgard
» نصب CarPlay اپل روی تمام خودروهای شرکت فورد
» 9 فرمان جدید گوگل برای Google Now
» لوازم خانگی Miele
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو
» منتشر شد: کتاب “تکنیکهای بازاریابی در بازار ایران”

 

 
2 میلیون فروش محصول در ماه برای هوم کر


ام بی ای نیوز: هوم کر از جمله برندهایی ست که از روند یکپارچه‌ای برای تبلیغات خود استفاده می‌کند. این برند مدت‌هاست از شیوه ترویجی و انگیزشی در تبلیغات بهره برداری کرده و بسیاری از مخاطبان هوم کر را با جایزه‌هایش می‌شناسند. در چند سال اخیر، برندهای مختلفی از این شیوه تبلیغاتی با هدف افزایش فروششان استفاده کرده‌ و از آن دستاوردهای خوبی نیز بدست آورده اند. ام بی ای نیوز به منظور دریافت اطلاعات بیشتر درباره شیوه فعالیت برند هوم کر با پویا غفاری مدير خلاقيت شركت تدبير پاسارگاد شرق گفتگویی داشته که در ادامه می‌خواهید.

درباره برند هوم کر و نحوه حضورش در بازار پرهیاهوی شوینده برایمان بگویید؟
فعالانی که در حوزه تبلیغات اشتغال دارند، می‌دانند که طبقه شوینده ها از نظر تبلیغاتی، بواسطه حضور برندهای بین المللی و همینطور برندهای با سابقه داخلی، دارای یکی از سخت ترین شرایط تبلیغاتی است. به تمام این نکات، میزان بودجه های تبلیغاتی برند های گوناگون را هم اضافه کنید. همه این مسائل، شرایط را برای ورود برندی جدید و گرفتن سهم بازار، بسیار بسیار پیچیده می کند و همینطور، انتخاب استراتژی اثربخش تبلیغاتی برای رسیدن به سهم بازار قابل قبول در طول مدت قابل قبول را. البته کمتر برند ایرانی با این حجم از سرمایه و در چنین رقابتهای سختی تا امروز موفق شده به موفقیت بلند مدت و پایدار برسد و تمام این مسائل برای مجموعه تدبیر پاسارگاد، چالشهای بزرگی بوجود آورده است.

شروع فعالیت هوم کر در بازار ایران پر سرو صدا بود، درباره شروع تبلیغات این برند بگویید؟
در ابتدای ورود برند و در حقیقت در فاز brand awareness بنا بر ساخت تیزرهای پر تعداد و پر طمطراق با اسلوگانهای تا حدی عجیب و غریب، به منظور جلب توجه هرچه بیشتر بود. اقدامات ابتدایی هرچند گاهی در مرحله سعی و خطا انجام گرفت اما در نهایت به شناخته شدن برند در بازه ای نسبتا کوتاه منجر شد. ضمن اینکه کمی زمان برد تا اعضای تیم خلاق شرکت تدبیر پاسارگاد و تیم مدیریت مجموعه بزرگ هوم کر، به ذهنیتی مشترک برسند.

2 میلیون فروش محصول در ماه برای هوم کر


برند هوم کر چندی ست به سراغ تبلیغات پروموشنی رفته است، در این باره برایمان بگویید و بفرمایید این اتفاق با چه هدفی صورت گرفته است؟
بعد از مرحله آگاه سازی از برند، هدف گذاری بعدی، افزایش سهم بازار بود. به هر جهت این اقدام، به منظور عملی شدن با چالش های زیادی روبرو بود. رقبای با سابقه و برندهایی با تصویر و شخصیت برند قدیمی و همینطور قدرتمندتر، بازار را تا حد زیادی در انحصار داشتند و در این شرایط، گرفتن سهم بازار و جذب مشتری، نیازمند صرف هزینه های بسیار زیادی بود. با علم به اینکه محصول از کیفیتی مناسب برخوردار است، هدف این بود که مشتریان را حداقل به یکبار استفاده از محصولات ترغیب کنیم تا فرصت مقایسه با دیگر برندها و رقابت بین کیفیت ها برقرار شود. به همین منظور، کمپین های پروموشن محور آغاز شد که حالا در آستانه دوسالگی هستند. خوشبختانه این استراتژی هم جواب داد و در این مدت دو ساله برند هوم کر موفق شد به رتبه سوم در سهم بازار برسد و افزایش فروشی باورنکردنی را تجربه کند، ضمن اینکه هزینه های تحمیل شده به مجموعه هوم کر، به نسبت سودآوری آن، چندان قابل توجه نیست.

استقبال مخاطبان در این باره چطور بوده و برند برای معرفی این شیوه تبلیغاتی از چه رسانه های بهره برداری کرده است؟
در این مدت، مجموعه هوم کر، جدای از تبلیغات تلویزیونی، از رسانه های دیجیتال و البته محیطی هم بهره برده است. البته اجازه بدهید بیشتر درباره تلویزیون و شبکه های اجتماعی صحبت کنیم چراکه اختیار رسانه های محیطی در دست مجموعه تبلیغاتی تدبیر پاسارگاد نیست. اما در مجموع می توان بازخوردهای بدست آمده را مثبت و حتی بسیار مثبت ارزیابی کرد، چراکه گه گاه در قرعه کشی های ماهانه، تا 2 میلیون کد به مجموعه ارسال می شود. یعنی حداقل 2 میلیون فروش محصول در ماه.

برند هوم کر در راستای فعالیت های تبلیغاتی خوب چه برنامه های دیگری را اجرایی خواهد کرد؟
اجازه بدهید منتظر بمانیم اما به طور خلاصه باید بگویم که برند به فعالیت های مرتبط به جایگاه سازی خواهد پرداخت. به هر حال این برند هم باید سیر منطقی رشد خود را طی کند، فرآیندی که شرکت تدبیر پاسارگاد سعی کرده با نگاهی علمی، در آن تجربه و تخصص پیدا کند.2 میلیون فروش محصول در ماه برای هوم کر

mbanews.ir-نرگس فرجي
یکشنبه 24 دی 1396

به اشتراک بگذارید

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • سبد کالایی جدید "بیژن" معرفی شد
 • لابورن؛ محصول جدیدم را حدس بزنید
 • همراستای تبلیغات محیطی با تغییر لیبل بست ...
 • رقیب طلبی فروت لند در بازار آبمیوه ها
 • بانک پاسارگاد جایزه جهانی کیفیت و برند تج ...
 • نوستالژی شاعرانه با برند "پنجره خوب"
 • شوخی تبلیغاتی طنان با اتفاقات روز
 • آگهی‌های اخلاقی و برندمحور، اولویت اصلی ...
 • اوج سلامت با حلوای عقاب
 • همکاری برد-برد بین برند و اینفلوئنسر با " ...
 •  
   

   

   
   
  ارسال نظر