» ترویج سبک زندگی سالم رسالت؛ کاله-پرو
» روزهای سخت صنعت تبلیغات با ممنوعیت تبلیغ 36 قلم کالا
» لگو بازی کنید تا استرستان کم شود
» اپل گوشی فقرا در چین
» گُل‌های کریستیانو رونالدو را برایم به آن دنیا بفرستید
» داستان دنباله دار John Lewis و التون جان
» مشتریان‌ در تیم کدام سلبریتی قرار می‌گیرند؟
» امسال جان‌لوییس نتوانست اشک مردم را دربیاورد
» تدوین استراتژی‌های نوین بازاریابی در "عظیم خودرو"
» لاکوست و دیزنی با هم شمع های تولد را فوت می کنند

» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
خمیازه، فریاد بی صدایی برای درخواست قهوه


ام بی ای نیوز: یکی از کمپین های تبلیغاتی مورد توجه شرکت های تبلیغاتی در آمریکای شمالی ، که در پاییز سال 2017 اجرا شد مربوط به شرکت تولید و فروش قهوه ون هوت (VAN HUTTE) است که به زعم نویسنده شیوه نگرش در کمپین بازاریابی مربوطه دارای ارزش در ابعاد خلاقیت های هنری و محتوا سازی بوده است.

خمیازه، فریاد بی صدایی برای درخواست قهوه


این کمپانی حدود صدسال پیش توسط فردی فرانسوی با نام آلبرت لوییز ون هوت، در شهر مونتریال کانادا تاسیس شده و امروزه به یکی از برندهای مشهور دنیای قهوه تبدیل شده است و اساسا آنچه را که ارائه می نماید از کیفیتی خوب و سطح بالا برخوردار می باشد، اضافه می نماید که کمپانی ون هوت سالها پیش توسط شرکت بزرگ امریکایی کوریگ (KEURIG) خریداری شد، مجموعه کوریگ خود تولید کننده ماشین های قهوه ساز خانگی و صنعتی است و به جز برند مزبور، صاحب شرکت های تولید و بسته بندی قهوه با برندهای دیگر هم می باشد.
در واقع یکی از علل برپایی این برنامه جامع بازاریابی، نزدیک شدن به صدمین سال تاسیس کمپانی ون هوت بوده است. در این راستا آژانس بازاریابی سید لی (SID LEE) طراحی های تبلیغاتی مربوط به کمپین تبلیغاتی ون هوت را به انجام رسانید این موارد در برگیرنده تبلیغات محیطی استاتیک اعم از تابلوهای خیابانی و طرح های مربوط به نقطه فروش، تبلیغات تلویزیونی و آنلاین بوده است، باید گفت که این آژانس دارای سوابق همکاری با برندهای مشهوری می باشد.

خمیازه، فریاد بی صدایی برای درخواست قهوه


برای افرادی که در حوزه های مرتبط با بازاریابی و تبلیغات فعالیت نموده اند کاملا شفاف است که ارائه طرح، محتوی و متون جذاب تبلیغاتی، خصوصا درآنجا که نام برند نشات گرفته از نام شخص (یا نام خانوادگی شخص ) می باشد بسی دشوارتر است.
ایده جذاب و به زعم نگارنده "درخشان" به کار رفته در طرح ها استفاده از بخشی از نام این برند و مقایسه آن با افراد برجسته ای که دارای همان بخش از نام هستند می باشد. محتوی ساز با اشاره به این اشخاص می خواهد با افتخار و غرور به بیننده اینگونه تلقین نماید که ون هوت، همان کار را در همان سطح (سطح افراد برجسته جهانی ) به صورت مشابه، منتها در دنیای قهوه به انجام می رساند که بخشی از نام آنها ون (VAN) بوده مقایسه نموده است.

در جایی خود را با ون گوگ (VAN GOGH)، درجایی خود را با ون بتهوون (VAN BEETHOVEN) مقایسه کرده و همچنین با ون دام (VAN DAMME) و با ون هالن (VAN HALEN) و می خواهد بگوید که ون هوت آنگونه استادانه قهوه را روست یا برشته می نماید که ون گوگ بر روی بوم، نقاشی خلق می نماید و ون بتهوون چیره دست، سمفونی می آفریند و ون دام (JEAN-CLAUDE VAN DAMME) قهرمان ورزش های رزمی، در تبلیغ مشهور ولوو به نام اسپلیت (SPLIT ) به صورت ماهرانه و با حفظ تعادل خود در فاصله بین دو تریلی ولووی درحال حرکت قرار می گیرد و نیز ون هالن نوازنده بزرگ گیتار الکتریک، به صورت خلاقانه و فی البداهه قطعات مشهور موسیقی جاز و یا قطعات ابتدایی موسیقی هاردراک را خلاقانه می نوازد.

خمیازه، فریاد بی صدایی برای درخواست قهوه


در تبلیغات آنلاین که به صورت تیزر تهیه شده بود از مقایسه با هر چهار شخصیت مزبور استفاده شد و در تبلیغات چاپی محیطی یا استاتیک، در هر طرح به صورت مجزا این برند با یکی از نامهای برجسته ای که در بالا بیان گردید مقایسه شد، طرح ها به گونه ای ارائه شده بود که ضمن واداشتن مخاطب به اندکی تفکر، بلافاصله با درک موضوع حس جالبی را به مخاطب القا می نمود.

خمیازه، فریاد بی صدایی برای درخواست قهوه


لازم به توضیح است آنچه که به عنوان تیتر مقاله استفاده شده یکی از متون جالب موجود در فضای مجازی مربوط به کمپانی ون هوت می باشد که البته به دلیل ترجمه به فارسی حالت روان کلمات و معنی، دستخوش کمی تغییر شده است.

خمیازه، فریاد بی صدایی برای درخواست قهوه

mbanews.ir- دکتر ليلا شيرازي
چهارشنبه 4 بهمن 1396

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • لاوازا با "اسب لگد زن" به تجارت جهانی قهو ...
 • تبلیغات حاوی شیطنت های جنجال برانگیز
 • مکدونالد با قهوه های مجانی، بازار را تسخی ...
 • خلاقیت با طعم اسپرسو
 • خمیازه، خمیازه می آورد!
 • ریسک بزرگ برای ارتباط مستقیم با مشتری
 • بررسی شیوه جدید کمپینهای تبلیغاتی بزرگ، ...
 • مقایسه ویدئوهای تبلیغاتی آنلاین با تبلیغ ...
 • قهوه‌ای که می‌خوری می‌تواند دنیایی را ت ...
 • YouTube و ضرر چند میلیارد دلاری یک غفلت استرا ...
 •