» گلرنگ از تولید به اشتغال گسترده رسیده است
» محبوب ترین عکس اینستاگرام با 18 میلیون لایک
» بیلبوردی که دزدها را به خانه خالی راهنمایی می کند
» ششمین نشست تدوین بودجه شرکت های dnaunion کلید خورد
» مزیت رقابتی پایدار از هم افزایی ارکان مختلف سازمان حاصل می شود
» تلاقی لذت و کیفیت در بسته بندی جدید سن ایچ
» گلستان؛ ماندن یا نماندن در تبلیغات، مسئله این است؟
» Baby Dove: زندگی واقعی، زندگی زیبا
» تولید 1100 محصول داخلی توسط شرکت آریان کیمیا تک
» با Subway سر میزغذا عاشق شوید

» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
تهران زیباتر به استقبال بهار رفت


ام بی ای نیوز: در راستای زیباسازی شهر تهران و در آستانه ی سال نو، طرح بهارستان با مشارکت هنرمندان آثار حجمی و گرافیک و کاربرد المان های نوری در مناطق بیست و دوگانه ی تهران اجرایی شد.
شهرداری و به خصوص سازمان زیباسازی یکی ازبخش هایی است که در کنار سایر سازمان های فعال در ایام نوروز، اقدامات اجرایی گسترده ای را درشهرها پوشش می دهند. این روزها علاوه بر شلوغی بازارها و مراکز، شاهد فعالیت گسترده ی شهرداری در سطح شهر برای آماده سازی و تدارک میزبانی از بهار و مسافران نورزی هستیم.

تهران زیباتر به استقبال بهار رفت


طی سالهای گذشته اقدامات متفاوتی در سطح شهر تهران در راستای زیباسازی و تزیین محیط های شهری انجام شده است، موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی در گفتگو با ام بی نیوز گفت: طی سه سال گذشته رویدادی در زمینه ی هنرهای شهری برگزار می شود که طرح بهارستان نام دارد که به آثارخلاق و هنری شهری اختصاص داده شده که شامل هنرهای تجسمی و حجمی است که توسط هنرمندان در ورکشاپ هایی که برپا می شود ارائه شده و هیات داوران بعد از تایید نهایی مجوز اجرای آنها را در طرح پیشواز نوروزی فراهم می کنند.
امسال نیز در بخش های مختلفی شاهد حضور و رقابت هنرمندان بودیم که در بخش دیوارنگاری با عنوان دیوارهای کوچک شهر من، نقاشی های دیواری در محلات و مناطق روی دیوارهای کوچک مورد نظر بود که این طرح با استقبال گسترده ی هنرمندان مواجه شد و در پایان 140 اثر از آثار ارائه شده انتخاب و اجرایی شدند.

همچنین دربخش درختستان، طرح هایی با رویکرد حفظ محیط زیست بر روی درخت های خشک شده اجرا می شود که در محدوده ی خیابان ولیعصر پوشش داده شد و هنرمندان 43 اثر را بر روی این درختان خشکیده اجرا کردند.
بخش سوم آثا محیطی و مجسمه ها بودند که در طرح ها و المان های محیطی و حجمی خلاق به اجرا درآمدند که حدود 140 اثر در سطح شهر تهران امکان اجرا یافت.

تهران زیباتر به استقبال بهار رفت


موسوی افزود: یکی از بخش هایی که در این ایام طی سالهای اخیر بسیار مورد استقبال شهروندان وهمچنین هنرمندان آثار حجمی و گرافیک قرارگرفته است، بخش تخم مرغ های نوروزی است که درابعاد یک و نیم مترارتفاع در نظر گرفته شده است. وی با بیان اینکه حدود دوهزار نفرهنرمند در این بخش متقاضی شرکت در طرح بودند گفت: 400 اثر منتخب توسط داوران در روزهای 24 و 25 اسفند در سطح شهر تهران درحدود 22 سایتی که برای حضور آنها در ورکشاپ ها تدارک دیده شده بود حاضر شده و طرح های منتخب را اجرایی کردند.
همچنین سازمان زیباسازی طرح های جانبی دیگری نظیر برپایی 15 سفره ی هفت سین براساس حفظ سنت دیرینه در 15 نقطه تهران قرار گرفت و شش دستگاه شهرفرنگ در برج میلاد تهران و ایستگاه های مترو و ترمینال ها قرار داده شده که تصاویر هنرهای شهری در آن به نمایش در می آید.

تهران زیباتر به استقبال بهار رفت


یکی از بخش هایی جذاب زیباسازی شهرها نورپردازی د شب است. شب های تهران نیز در این طرح نورانی شدند. معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیبا سازی دراین زمینه گفت: طرح نورپردازی و المان های نوری در کنار طرح های خلاق هنری که در روز در تهران چشم می نوازند با هدف زیباترکردن شب های شهرتهران با موضوعات خلاق مرتبط با نوروز توسط معاونت فنی زیباسازی اجرایی شده است که در 150 نقطه ی شهر تهران در مناطق 22 گانه اجرایی شده است.

تهران زیباتر به استقبال بهار رفت

mbanews.ir - مريم غضنفري
دوشنبه 28 اسفند 1396

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • 55 مجسمه در شهر تهران نصب می شود
 • زیباسازی نوروزی تهران، با پارچه های رنگی
 • پله های خبرساز خیابان ولیعصر ترمیم می شود
 • نصب مجسمه و آثار حجمی در تهران همزان با اج ...
 • اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای همکاری ب ...
 • هنرهای محیطی در مترو اجرا شد
 • برپایی پنجمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه ...
 • نصب 45 اثر حجمی در تهران از ابتدای سال 1391
 • دایره ی خلاق، طرحی برای ساماندهی مبلمان ش ...
 • نقاشی‌های سه‌بعدی بر آسفالت‌های پایتخت ...
 •