» شاهکارهایی با صدای ماشین
» سیری ناپدید می‌شود
» بدون شرح: سرمایه ی تو سودِ من
» پرچم داران تبلیغاتی نوروزی کدامند؟
» تبلیغات روی موج جام جهانی
» انتخاب گران قیمت منابع انسانی ضعیف از نگاه مدیران بازار
» پیش بینی برنده ها قبل از جشنواره کن 2018 چه بود؟ (قسمت اول)
» تبدیل فولكس واگن قدیمی به گلفروشی سیار
» دستان قابل احترام در آگهی تبلیغاتی اوه
» آخرین درخت را نجات بدهیم؛ Cannes Lions

» کمپپین شیلا ”بنشان به لبش لبخند” برای حمایت از کودکان کار
» محصولات 2016 هوآوی: میت 8، یک تبلت و یک ساعت هوشمند
» غول‌ها جایزه می‌دهند!
» چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی
» محصولات ضدلک Scotchgard
» نصب CarPlay اپل روی تمام خودروهای شرکت فورد
» 9 فرمان جدید گوگل برای Google Now
» لوازم خانگی Miele
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو
» منتشر شد: کتاب “تکنیکهای بازاریابی در بازار ایران”

عضویت در خبرنامه

 
تهران زیباتر به استقبال بهار رفت


ام بی ای نیوز: در راستای زیباسازی شهر تهران و در آستانه ی سال نو، طرح بهارستان با مشارکت هنرمندان آثار حجمی و گرافیک و کاربرد المان های نوری در مناطق بیست و دوگانه ی تهران اجرایی شد.
شهرداری و به خصوص سازمان زیباسازی یکی ازبخش هایی است که در کنار سایر سازمان های فعال در ایام نوروز، اقدامات اجرایی گسترده ای را درشهرها پوشش می دهند. این روزها علاوه بر شلوغی بازارها و مراکز، شاهد فعالیت گسترده ی شهرداری در سطح شهر برای آماده سازی و تدارک میزبانی از بهار و مسافران نورزی هستیم.

تهران زیباتر به استقبال بهار رفت


طی سالهای گذشته اقدامات متفاوتی در سطح شهر تهران در راستای زیباسازی و تزیین محیط های شهری انجام شده است، موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی در گفتگو با ام بی نیوز گفت: طی سه سال گذشته رویدادی در زمینه ی هنرهای شهری برگزار می شود که طرح بهارستان نام دارد که به آثارخلاق و هنری شهری اختصاص داده شده که شامل هنرهای تجسمی و حجمی است که توسط هنرمندان در ورکشاپ هایی که برپا می شود ارائه شده و هیات داوران بعد از تایید نهایی مجوز اجرای آنها را در طرح پیشواز نوروزی فراهم می کنند.
امسال نیز در بخش های مختلفی شاهد حضور و رقابت هنرمندان بودیم که در بخش دیوارنگاری با عنوان دیوارهای کوچک شهر من، نقاشی های دیواری در محلات و مناطق روی دیوارهای کوچک مورد نظر بود که این طرح با استقبال گسترده ی هنرمندان مواجه شد و در پایان 140 اثر از آثار ارائه شده انتخاب و اجرایی شدند.

همچنین دربخش درختستان، طرح هایی با رویکرد حفظ محیط زیست بر روی درخت های خشک شده اجرا می شود که در محدوده ی خیابان ولیعصر پوشش داده شد و هنرمندان 43 اثر را بر روی این درختان خشکیده اجرا کردند.
بخش سوم آثا محیطی و مجسمه ها بودند که در طرح ها و المان های محیطی و حجمی خلاق به اجرا درآمدند که حدود 140 اثر در سطح شهر تهران امکان اجرا یافت.

تهران زیباتر به استقبال بهار رفت


موسوی افزود: یکی از بخش هایی که در این ایام طی سالهای اخیر بسیار مورد استقبال شهروندان وهمچنین هنرمندان آثار حجمی و گرافیک قرارگرفته است، بخش تخم مرغ های نوروزی است که درابعاد یک و نیم مترارتفاع در نظر گرفته شده است. وی با بیان اینکه حدود دوهزار نفرهنرمند در این بخش متقاضی شرکت در طرح بودند گفت: 400 اثر منتخب توسط داوران در روزهای 24 و 25 اسفند در سطح شهر تهران درحدود 22 سایتی که برای حضور آنها در ورکشاپ ها تدارک دیده شده بود حاضر شده و طرح های منتخب را اجرایی کردند.
همچنین سازمان زیباسازی طرح های جانبی دیگری نظیر برپایی 15 سفره ی هفت سین براساس حفظ سنت دیرینه در 15 نقطه تهران قرار گرفت و شش دستگاه شهرفرنگ در برج میلاد تهران و ایستگاه های مترو و ترمینال ها قرار داده شده که تصاویر هنرهای شهری در آن به نمایش در می آید.

تهران زیباتر به استقبال بهار رفت


یکی از بخش هایی جذاب زیباسازی شهرها نورپردازی د شب است. شب های تهران نیز در این طرح نورانی شدند. معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیبا سازی دراین زمینه گفت: طرح نورپردازی و المان های نوری در کنار طرح های خلاق هنری که در روز در تهران چشم می نوازند با هدف زیباترکردن شب های شهرتهران با موضوعات خلاق مرتبط با نوروز توسط معاونت فنی زیباسازی اجرایی شده است که در 150 نقطه ی شهر تهران در مناطق 22 گانه اجرایی شده است.

تهران زیباتر به استقبال بهار رفت

mbanews.ir - مريم غضنفري
دوشنبه 28 اسفند 1396

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • 55 مجسمه در شهر تهران نصب می شود
 • زیباسازی نوروزی تهران، با پارچه های رنگی
 • پله های خبرساز خیابان ولیعصر ترمیم می شود
 • نصب مجسمه و آثار حجمی در تهران همزان با اج ...
 • اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای همکاری ب ...
 • هنرهای محیطی در مترو اجرا شد
 • برپایی پنجمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه ...
 • نصب 45 اثر حجمی در تهران از ابتدای سال 1391
 • نقاشی‌های سه‌بعدی بر آسفالت‌های پایتخت ...
 • برگزاري اولين جشنوار هنرهاي محيطي شهر
 •  
   

   

   
   
  ارسال نظر