» گلرنگ از تولید به اشتغال گسترده رسیده است
» محبوب ترین عکس اینستاگرام با 18 میلیون لایک
» بیلبوردی که دزدها را به خانه خالی راهنمایی می کند
» ششمین نشست تدوین بودجه شرکت های dnaunion کلید خورد
» مزیت رقابتی پایدار از هم افزایی ارکان مختلف سازمان حاصل می شود
» تلاقی لذت و کیفیت در بسته بندی جدید سن ایچ
» گلستان؛ ماندن یا نماندن در تبلیغات، مسئله این است؟
» Baby Dove: زندگی واقعی، زندگی زیبا
» تولید 1100 محصول داخلی توسط شرکت آریان کیمیا تک
» با Subway سر میزغذا عاشق شوید

» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
اجرای طرح «تحصیل بدون آسیب» بیمه معلم در مدارس ابتدایی کشور


ام بی ای نیوز: روز یکشنبه 16 اردیبهشت در کنفرانس مطبوعاتی طرح «تحصیل بدون آسیب» بیمه معلم، زنگ بیمه در یکی از مدارس ابتدایی تهران و با حضور محمدابراهیم تحسیری مدیر عامل بیمه معلم، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، منصور مجاوری مشاور ارشد وزیر آموزش پرورش و علی کریمی و مهدی رحمتی مهمانان برنامه زده شد.
روز یکشنبه 16 اردیبهشت در رویداد معرفی و کنفرانس مطبوعاتی طرح «تحصیل بدون آسیب» که به همت بیمه معلم اجرا می‌شود؛ زنگ بیمه در یکی از مدارس ابتدایی تهران و با حضور محمدابراهیم تحسیری مدیر عامل بیمه معلم، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، منصور مجاوری مشاور ارشد وزیر آموزش پرورش و علی کریمی و مهدی رحمتی مهمانان برنامه زده شد.
بیمه معلم در ادامه‌ی فعالیت‌های گذشته‌ی خود با ایده‌ی «زندگی سپر بلا می‌خواهد»، در این طرح و در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود زمین‌های بازی را با چمن استاندارد تجهیز و نوسازی می‌کند تا کودکان کمتری آسیب ببینند. تجهیز مدارس به زمین چمن مصنوعی برای مدارس پسرانه و زمین بازی گرانول برای مدارس دخترانه، برگزاری کارگاه آموزش مفاهیم بیمه و توضیح رشته‌های مختلف بیمه به والدین و آموزش مفاهیم بیمه از طریق بازی به دانش‌آموزان از برنامه‌های بیمه معلم در طرح «تحصیل بدون آسیب» است که در 390 مدرسه در تهران و چند شهر دیگر کشور اجرا می‌شوند.

اجرای طرح «تحصیل بدون آسیب» بیمه معلم در مدارس ابتدایی کشور


در این نشست مطبوعاتی که ابتدا با افتتاح زمین چمن و برگزاری یک بازی فوتبال دربی به صورت نمادین با حضور مهمانان ویژه‌ای مانند علی کریمی و مهدی رحمتی آغاز شد؛ محمدابراهیم تحسیری ضمن اشاره به آمار آسیب‌دیدگی کودکان در مدارس توضیح داد: «بیمه معلم برای اینکه میزان آسیب‌دیدگی کودکان را هنگام بازی یا ورزش تا حد امکان کم کند تصمیم گرفته به تجهیز زمین‌های بازی مدارس بپردازد. به همین خاطر مدارس پسرانه را به زمین چمن مصنوعی و مدارس دخترانه را به زمین بازی گرانول مجهز می‌کنیم.»
او در ادامه به توضیح طرح پرداخت و گفت: « قرار است 390 مدرسه، 150 هزار دانش‌آموز و 58 هزار خانوار تحت پوشش طرح «تحصیل بدون آسیب» قرار بگیرند و همچنین قرار است بیمه معلم در راستای مسئولیت اجتماعی خود به تجهیز مدارس مناطق کمتر بهره‌مند به وسایل سرمایشی و آب ‌سردکن و ارائه لوازم ورزشی به دانش‌آموزان و آموزش مفاهیم بیمه از طریق بازی به آنها بپردازد.»
منصور مجاوری مشاور ارشد وزیر آموزش پرورش نیز در ادامه‌ی این نشست خبری توضیح داد: «ما از حضور و همکاری تمام برندها و کسب و کارهایی که بتوانند در حوزه مسئولیت اجتماعی با وزارت آموزش و پرورش همکاری کنند؛ استقبال می‌کنیم. به طوری که بتوانیم از این طریق سطح آموزش، پرورش و رفاه دانش‌آموزان را بالا ببریم.»

اجرای طرح «تحصیل بدون آسیب» بیمه معلم در مدارس ابتدایی کشور


در کنفرانس مطبوعاتی طرح «تحصیل بدون آسیب» بیمه معلم که با حضور تعدادی از دست‌اندرکاران این طرح برگزار شد؛ مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به دغدغه‌ی آموزش و پرورش مبنی بر آموزش دادن به کودکان و همچنین حفظ سلامتی آنها اشاره کرد و گفت: «حفظ سلامت و ارتقای امکانات ورزشی دانش‌آموزان از مسائل مهمی است که ما به دنبال آن هستیم و طرح «تحصیل بدون آسیب» فرصت مناسبی است که ما به این مهم رسیدگی کنیم.»
وی در ادامه توضیح داد: «در همین راستا ما با تسهیل روند انجام امور از لحاظ طی کردن مسیرهای قانونی موردنیاز تلاش کردیم در کنار بیمه معلم باشیم و فضای بهتر و ایمن‌تری را برای دانش‌آموزان مهیا کنیم.»
در بخشی از این کنفرانس مطبوعاتی مهدی رحمتی به عنوان مهمان برنامه نیز با اشاره به اهمیت آینده‌ی کودکان و تاثیر سلامت آنها بر سلامت کل جامعه اظهار کرد: «هر کدام از ما به سهم خود در عرصه‌ی مسئولیت اجتماعی وظایفی داریم و چه بخشی بهتر و مهم‌تر از خدمات‌دهی به کودکان. آن هم نوعی از فعالیت که هم امروز و هم آینده‌ی کودکان را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. طبق آمار منتشر شده میزان آسیب‌های وارد شده به کودکان در مدرسه، آمار قابل تاملی است که نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت. بنابراین حمایت از چنین طرح‌هایی وظیفه‌ی همه‌ی ماست.»

اجرای طرح «تحصیل بدون آسیب» بیمه معلم در مدارس ابتدایی کشور


بیمه معلم در نظر دارد با مطرح کردن بیشتر این طرح در میان عموم مردم؛ طرحی که ستارگانی هم‌چون علی کریمی و مهدی رحمتی در آن حضور دارند؛ موقعیتی را به وجود بیاورد که افراد جامعه همراه با آن شوند تا از این طریق دانش‌آموزان بیشتری بتوانند از مزایای طرح «تحصیل بدون آسیب» بهره‌مند شوند. بدین ترتیب بیمه معلم در راستای مسئولیت اجتماعی خود متعهد شده است که در ازای 200 حمایت مردمی، یک زمین بازی بیشتر را در مدارس مختلف برای کودکان تجهیز کند.

اجرای طرح «تحصیل بدون آسیب» بیمه معلم در مدارس ابتدایی کشور


اجرای طرح «تحصیل بدون آسیب» بیمه معلم در مدارس ابتدایی کشور

mbanews.ir-نرگس فرجي
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • تبلیغات کالا در مدارس ممنوع
 • ورود "موبایل دانش‌آموزی" به مدارس بررسی ...
 • تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در مدارس م ...
 • هدیه بیمه ایران به دانش آموزان شین آباد
 • 20 درصد تخفیف بیمه توسعه به مناسبت روز کار ...
 • سیستم جدید آموزشی گوگل برای مدارس
 • همراهی خندان بیمه با مخاطبان
 • تاکيد بر ممنوعيت استفاده دانش‌آموزان از ...
 • عرضه تبلت در مدارس تهران
 • به‌کارگیری «مدرسه هوشمند» سامسونگ در یک ...
 •