» این کیسه برنج را بغل کنید
» Sprite با طعم خیار
» جلوی آلودگی های پلاستیکی دریا را بگیرید
» تغییر نام و ریبرندینگ میراث جگوار لندرور
» پرو؛ سرزمین رنگ‌های پر جنب و جوش
» "شهر در تعطیلات هم هست"
» چطور یک مسیر خسته‌کننده را با ماجراجویی لذت‌بخش کنیم؟
» کلیسایی که با هویت بصری جدیدش نونَوار شد
» Burger King: وقتی پدر نمره می خواهد
» مکدونالد: میشه مثل یک مادر بود

» کمپپین شیلا ”بنشان به لبش لبخند” برای حمایت از کودکان کار
» محصولات 2016 هوآوی: میت 8، یک تبلت و یک ساعت هوشمند
» غول‌ها جایزه می‌دهند!
» چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی
» محصولات ضدلک Scotchgard
» نصب CarPlay اپل روی تمام خودروهای شرکت فورد
» 9 فرمان جدید گوگل برای Google Now
» لوازم خانگی Miele
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو
» منتشر شد: کتاب “تکنیکهای بازاریابی در بازار ایران”

 

 
Sky News و شناسایی افراد معروف در مراسم ازدواج سلطنتی


ام بی ای نیوز: با پیوستن به مراسم ازدواج شاهزاده هری و مگان مارکل، افراد مجهز به یک سلاح مخفی برای کمک به مرتب کردن نجیب زاده های جوان از مقامات خارجی خواهند داشت: فناوری تشخیص چهره.
شیکه تلویزیونی انگلیسی Sky News خبر از همکاری با شرکت های تازه تاسیس فعال در حوزه فناوری و (Amazon Web Services (AWS جهت ارائه خدمات پبشنهادی برای بخش آنلاین مراسم ازدواج سلطنتی در تاریخ 19 ماه مه داده است. با ورود مهمانان به کلیسای "سنت جرج" در ویندسور، آن ها توسط نرم افزار "Rekognition" آمازون شناسایی خواهند شد و اطلاعات پس زمینه بر روی نمایشگر موجود خودنمایی می کنند. اسامی اشخاص در شبکه های تلویزیونی و وبسایت خبری reports V3 ظاهر خواهند شد و بینندگان امکان دسترسی به جزئیات در نرم افزار Sky را به دست خواهند آورد. این خدمت "Who’s Who Live" نام خواهد داشت.

به گفته Sky این ویژگی اولین نمونه در نوع خود برای یک ازدواج سلطنتی به شمار می رود. دیوید گیبز، مدیر اخبار دیجیتال شرکت در قالب یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که این قابلیت جدید به بینندگان مراسم ازدواج سلطنتی اجازه انداختن نگاه بهتر به بزرگ ترین رویداد زنده سال، از هر جای دنیا را می دهد. مدیران و کارمندان این شبکه تلویزیونی از پتانسیل و توانایی این نرم افزار برای ارائه راه های تازه استفاده از محتوا به مخاطبان هیجان زده هستند. به پیشنهاد The Hollywood Reporter، چنین عملکردی می تواند به زودی در برنامه های دیگر از قبیل شناسایی افراد مشهور در فرش قرمز اسکار نشان داده شود.

Sky News و شناسایی افراد معروف در مراسم ازدواج سلطنتی


اما با وجود فواید این قابلیت، ویژگی فوق سوالاتی درباره شیوه و زمان مناسب برای بکارگیری فناوری تشخیص چهره برای شبکه های عمومی را در ذهن می پروراند. در ادامه مسائلی پیرامون حریم خصوصی داده های اطلاعاتی مطرح می شوند. برای مثال آیا Sky News از همه افراد حاضر در مراسم ازدواج بابت شناسایی آن ها به این روش اجازه گرفته است و کجا آن ها داده های اطلاعاتی آموزشی برای تعلیم الگوریتم هایشان را دریافت کرده اند؟ شاید شرکت جواب این سوالات را بدهد.
مسلما، برای افراد مشهور و اعضای جوان خاندان سلطنتی، شناخته شدن نزد عموم مردم بخشی از کار و روال زندگی معمول آن ها است. در مراسم های ازدواج سلطنتی در گذشته، فناوری تشخیص چهره (اگر چنین نامی را برای آن بر می گزینید) توسط خبرنگاران مخصوص خاندان سلطنتی مورد استفاده قرار گرفته است اما حد اقل جالب خواهد بود که ببینیم چگونه فناوری هوش مصنوعی هزینه انجام چنین کاری را می پردازد. با وجود سادگی روش استفاده از فناوری تشخیص چهره، وقتی افراد مورد نظر کلاه های عجیب و غریب را بر سر می گذارند، کار کمی سخت می شود.

مترجم: مرضیه فروتن
www.theverge.com

یکشنبه 23 اردیبهشت 1397

به اشتراک بگذارید

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • مراسم نمادین ازدواج دو روبات در ژاپن
 • حراج اینترنتی کیک ازدواج پرنسس دایانا
 • دیزاین ظرف مرغ کنتاکی کی اف سی به مناسبت ع ...
 • چوب حراج بر لباس عروس ملکه انگلیس
 • فیس‌بوک تشخیص هویت می‌کند
 • نمایشگاه خدمات و ملزومات ازدواج در ایران
 • نرم افزار تشخیص چهره به بازار می‌آید
 • Alibaba: لبخند بزنید، تخفیف بگیرید
 • کدام برندها در مراسم اسکار حضور خواهند دا ...
 • پرداخت هزینه با اسکن صورت در شعبه کی اف سی ...
 •  
   

   

   
   
  ارسال نظر