» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
پرچم داران تبلیغاتی نوروزی کدامند؟


ام بی ای نیوز: برخی از دوره‌های زمانی که با مناسبتی همراه باشد، باعث تکاپوی فعالیت‌های تبلیغاتی برندها می‌شوند. نوروز یکی از دوره‌های زمانی مناسبتی‌ست که برندها در حوزه‌های مختلف به آن توجه ویژه‌ای دارند. دوره‌ی زمانی که بررسی آن از لحاظ آماری به برندها برای برنامه‌ریزی آینده کمک بسزایی می‌کند. شرکت پژوهش بازار و رسانه امروز (EMRC) بعد از بررسی دوره‌ی زمانی نوروز ۹۷ اعلام کرد، ۸۰ برند در این مقطع فعالیت تبلیغاتی داشته اند.

این شرکت بعد از تحلیل فعالیتهای تبلیغاتی نوروز عنوان می‌کند: ۷۰% از حجم تبلیغات نوروزی به ۵ گروه اصلی خدمات مالی، سخت افزار و نرم افزارهای کامپیوتری، محصولات بهداشت فردی، روغن های خوراکی و خدمات ارتباطی مرتبط بوده که سهم اختصاص یافته به هر گروه عبارتند از:
یک: خدمات مالی (۳۲%)، دو: سخت افزار و نرم افزار کامپیوتری (۱۵%)، سه: محصولات بهداشت فردی (%۸/۸) ،چهار: روغن های خوراکی (7/4%) پنج: خدمات ارتباطی (5/2%)
همچنین در راستای گزارش تحقیقاتی ارائه شده، پر هزینه ترین برندها بر اساس ارزش ریالی تعرفه ای ( بدون احتساب اضافه پخشها و تخفیفات) به ترتیب ۵ برند زیر بوده اند که مجموعا ۴۲% از ارزش ریالی تبلیغات را به خود اختصاص داده اند. یک: ایرانسل (۱۸%)، دو: روبیکا (۹%)، سه: بانک شهر (۷%). چهار:اویلا (۵%)، پنج: آدامس اکشن (۴%).
علاوه براین، پر سر و صدا ترین برند در تبلیغات نوروز ایرانسل بوده که در گروه خدمات ارتباطی ۸۱% از سهم صدا را به خود اختصاص داده است. در گروه خدمات مالی رقابت بیشتری در مقایسه با چهار گروه برتر دیگر وجود داشته است و بانک شهر تنها ۲۴% از سهم صدای گروه خدمات مالی را به خود اختصاص داده است.

براساس داده های ارائه شده در گزارش شرکت EMRC، پر سر و صدا ترین برندهای تبلیغ کننده‌ی نوروزی (بالاترین GRPتولید شده) به ترتیب ۵ برند زیر هستند که مجموعا ۳۰% سرو صدای تبلیغاتی را به خود اختصاص داده اند: یک: ایرانسل (۷%)، دو: روبیکا (۶%)، سه: اویلا (۶%). چهار: بانک شهر (۵%). پنج: اکشن (۴%).
نکته جالب توجه این است: سهم صدای این ۵ برند در بین رقبا به صورت ذیل است: یک: ایرانسل (۸۱%) در گروه خدمات ارتباطی، دو: روبیکا (۹۸%) در گروه سخت افزار و نرم افزار کامپیوتری، سه: اویلا (۷۱%) در گروه روغن های خوراکی. چهار: بانک شهر (۲۴%) در گروه خدمات مالی، پنج: اکشن (۷۰%) در گروه شیرینی و تنقلات.

در مجموع با توجه به این گزارش؛ دو برند روبیکا و اکشن که به تازگی نامشان در بازار شنیده می‌شود، سهم قابل توجه‌ای را به خودشان اختصاص داده‌اند که این نشان از سهم خواهی این برند دارد. سهم خواهی که برندهای رقیب باید به خوبی برای ایجاد فضای رقابتی در نظر بگیرند. "لازم به ذکر است، در این گزارش؛ میزان سر و صدای یک برند بر اساس حجم GRP تولید شده در گروه افراد بالای ۱۵ سال ساکن تهران محاسبه شده است".

پرچم داران تبلیغاتی نوروزی کدامند؟

mbanews.ir-نرگس فرجي
سه شنبه 5 تیر 1397

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • تبلیغات در جام جهانی؛ فرصت یا بودجه سوزی؟
 • مروری بر تبلیغات رسانه‌ای برندها
 • 17 میلیارد تومان صرف تبلیغات 10 شرکت شد
 • تحقیق در بازار: هزینه تبلیغات آبمیوه ها د ...
 • ایرانسل برترین عرضه‌کننده خدمات ارتباطی ...
 • امکان حذف 30 درصد مشتریان برندها در ایران
 • در بهار امسال ؛10 شرکت 61 میلیارد تومان برا ...
 • تابستان؛ تب تبلیغات برای کنکور و مسافرت
 • تبلیغات 10شرکت در شهریور ماه از 39 میلیارد ...
 • معماری برند؛ خانه‌ی برندها (قسمت دوم)
 •