رنو در مسیرنو » اخبار دنیای بازاریابی،کسب و کار،تبلیغات و تحقیقات بازاریابی

» فناوری نجات‌بخش؛ یار خلاقیت ما
» زندگی نکن، عکس بگیر و خوشبختی‌ات را فریاد بزن
» تشریح مدل "آزمایشگاه مفهوم" در انجمن تحقیقات بازاریابی
» درخواست‌های غیرواقعی؛ نبرد طنازانه‌ی طراح گرافیک و کارفرما
» شغل دیگری که به تدریج روبات‌ها از انسان می‌ربایند
» برند شهری اصفهان رونمایی شد
» آهنگی که ۱۸۰ میلیون دلار برای هواپیمایی یونایتد خرج داشت
» Oreo استاد احضار کودک درون
» ایکیا و چتر پوتین در جام‌جهانی ۲۰۱۸
» حضور شگفت انگیز بستنی در فرایند دیزاین مجدد یک آژانس تبلیغاتی

» چرا احسان علیخانی منکر تبلیغ غیرقانونی ثامن الحجج شد؟!
» ابهام در واگذاری تبلیغات میلیاردی لیگ
» ماجرای تبلیغات داروهای ترک سیگار ماهواره‌ای
» نبود تبلیغات و بازاریابی حرفه‌ای عامل رکود صنایع دستی در ایران
» تبلیغات «اکران آینده» از سالن های سینما حذف نشده است
» واتس اپ برای کاهش خشونت‌‌‌ فوروارد کردن پیام‌‌ را محدود می‌کند
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
رنو در مسیرنو


ام بی ای نیوز: چندی است که شاهد فعالیت‌های تبلیغاتی شرکت رنو پارس با هشتک #مسیرنو درفضای دیجیتال هستیم که مضمون جذابی را دنبال می‌کند؛ براین اساس که چگونه می‌توان از رانندگی و ترافیک لذت برد. این کمپانی کمپین دیجیتالی تعریف کرده که از اواخر سال گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد، ام بی ای نیوز در این خصوص با تیم رنو و آژانس تبلیغاتی که با این کمپانی همکاری داشته‌اند گفتگوی داشته است که در ادامه میخوانیم.

رنو در مسیرنو


تیم رنو در خصوص کمپین #مسیرنو اعلام کرد: کمپین مسیرنو توسط رنو پارس در ایران به اجرا درآمده که تمرکز آن بر معرفی و فروش محصولات نبوده با توجه به این که این کمپین کاملا بومی است و هسته مرکزی شکل گیری این کمپین شعار (passion for life) رنو است، تلاش براین بود که در کمپین این شعار در زندگی به تصویر کشیده شود با تمرکز بر ارزش‌های برند و حضور این برند در کشور که نکات مهم در شکل گیری ایده این کمپین بودند، تیم مارکتینک رنو درتلاش است که با کیفیت محصولات، رانندگی را برای مخاطب خود لذت بخش کند و تمایل دارد که با همین رویکرد شناخته شود. نکته‌ای دیگر آن است که قصد داشتیم روند تازه شدن برند رنو به مخاطب شناسانده شود و تنها محصولات قدیمی یادآور این برند در ذهن مخاطب نباشد تصمیم تیم رنو بر این بود که بجای آن که از موضوعات گوناگون برای معرفی رنو وام بگیریم کمپین را از خود خودرو شروع کنیم. این کمپین در بستر دیجیتال شکل گرفت ولی درحال گسترش در بسترهای دیگر نیز هست.

قصد از ابتدا ایجاد یک جنبش در میان مردم بود ما برای این کمپین پایانی در نظرنگرفته‌ایم تا جایی کمپین پیش می‌رود که به دست مخاطبین سپرده شود و درمیان آنان به زندگی خود ادامه دهد ما قصد نداریم که فقط مخاطبین رنو داشته باشیم بلکه این کمپین مردمی است و به وسیله مخاطبین شکل گرفته است. برای هر لحظه‌ از این کمپین برنامه ریزی صورت گرفته است و متناسب با نیاز کمپین ممکن است به مدیاهای دیگر گسترش پیدا کند بطور مثال برنامه بعدی ملاقات با مخاطبین در گالری عکس رنو است و یا برچسب‌هایی با هشتک مسیرنو که برای خودروها طراحی شده است که تعاملی خارج از فضای دیجیتال خواهد بود.

رنو در مسیرنو


نت بینا، آژانس تبلیغاتی همکار رنو در این پروژه در خصوص شکل گیری کمپین بیان کرد: رابطه تیم دیجیتال رنو به عنوان سفارش دهنده و آژانس بسیار نزدیک است که این تمامل باعث شد که ما به صورت یک تیم واحد درشکل گیری این کمپین عمل کنیم. با توجه به شعار رنو و تمرکز بر لذت در رانندگی مهمترین چالشی که با آن روبرو بودیم ترافیک بود و رویکرد ما حل این معظل نبود چون امکان آن نیز در حال حاضر وجود ندارد اما چطور می‌توان با نگاهی متفاوت تحمل آن را آسان نمود و از اوقاتی که در ترافیک هستیم لذت ببریم، در واقع #مسیرنو قرار بود نگاه تازه‌ای در مورد ترافیکی که هر روز همه با آن روبرو هستند در ذهن مخاطبین خود ایجاد کند.

نکته‌ای که برای ما از ابتدای کار بسیار اهمیت داشت این بود که در جایگاه برند مخاطب را وادار به انجام کاری نکینم تنها سعی بر این باشد که یک فرهنگ را گسترش دهیم و همکاری بخواهیم، ما پیش از شروع کمپین محتواهایی را تولید کرده و به صورت بی نام منتشرکردیم به طورمثال می‌توان به خشونتی که در ترافیک ایجاد می‌شود و یا زمانی که از دست می‌رود اشاره کرد که به صورت خود جوش در فضای دیجیتال وایرال شد و حتی سلبرتی‌ها و افراد تاثیرگذار به صورت داوطبانه این محتواها را منتشر کردند که بسیار کمک کرد و باعث دیده شدن کمپین شد.

رنو در مسیرنو


تیم رنو در خصوص انتخاب اشکان خطیبی برای این کمپین بیان کرد: ما هم زمان با پیشبرد مراحل ابتدای کمپین به دنبال افرادی که در حوزه ترافیک فعالیت می‌کنند فضا را رصد می‌کردیم، که متوجه شدیم اشکان خطیبی یکی از افرادی است که دغدغه‌های اجتماعی بسیاری را پیگیری کرده و تا جایی که می‌تواند کمک می‌رساند، با توجه به شخصیت این سلبریتی و موضوع کمپین ما از اسفند این همکاری را آغاز کردیم در واقع ما اشکان خطیبی را انتخاب نکردیم او را پیدا کردیم.

رنو در مسیرنو

رنو در مسیرنو


و درخصوص بازخورد مخاطبین می‌توان گفت که نتیجه خیلی فراتر از آنچه بود که ما درنظر داشتیم و علت را ما در سخت گیری برای تولید محتوا و استراتژی کمپین می‌دانیم که سبب شد مخاطبین زیادی بدون صرف هزینه و یا سفارش از سوی آژانس، در کمپین شرکت کردند. ما از ابتدا نگاهی بلند مدت برای فرهنگ‌ سازی داشتیم که باعث شد بر کیفیت محتوا بسیار دقت و سختگیری کنیم که در ادامه حیات این کمپین بسیار موثر خواهد بود.
رنو در مسیرنو

mbanews-ندا عزيزي
چهارشنبه 10 مرداد 1397

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • رشد ۳۴ درصدی با یک کمپین تبلیغاتی ارزان ق ...
 • کمپین جدید دیزل؛ سال جدید را زودتر شروع ک ...
 • بلیت پرواز رایگان هدیه ویژه کمپین بازاری ...
 • بررسی کمپین دیجیتال #تولدبارلی
 • campaign بررسی نتایج یک کمپین بهینه سازی شده ...
 • گل بهترین میوه‌ها
 • سه عنصر کلیدی در یک کمپین رسانه اجتماعی
 • چگونه در یک کمپین تبلیغاتی حرف آخر را موث ...
 • چهار عنصر کلیدی در یک کمپین رسانه اجتماعی
 • انواع کمپین‌های ارتباطی برند
 •  
   

   

   
   
  ارسال نظر