» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
زیبان؛ مسابقه عکاسی از زیبایی های تهران


ام بی ای نیوز: مسابقه ی عکاسی با هدف نمایش زیبایی های شهری تهران بر مبنای مولفه های سازمان زیباسازی نظیر عکس هایی از زیباترین بالکن ها و معابر و نورپزدازی و گل آرایی منازل و هرموضوعی که به زیبایی شهر تهران توسط شهروندان کمک کرده باشد، برگزار می شود.

فتحی معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان زیباسازی ضمن این مطلب به ام بی ای نیوز گفت: هدف ازبرگزاری این مسابقه که با همکاری مجله چلچراغ است، جلب مشارکت شهروندان برای ایجاد شهری زیبا و عاری از آلودگی های بصری نظیر بالکن هایی که نمای زیبایی داشته و گل آرایی و فضای سبز جلوی درب منازل، نیمکت ها و مبلمان شهری خاص، پنجره های زیبا، نمای خانه ها و ساختمان ها و هرگونه مولفه ای که درطرح سازمان زیباسازی قرار بگیرد، بوده است و این طرح با عنوان تهران زیبای من از اردیبهشت ماه سال آینده مانند طرح نگارخانه ای به وسعت یک شهر از طریق سازه های محیطی با درج نام عکاس در سطح شهر تهران اکران می شود.

این طرح نیز قصد آموزش شهروندان در رابطه با ایجاد محیط شهری زیباتر و چشم نواز با مشارکت شهروندان را دارد و نشانی خانه ها و مواردی که درعکس های منتخب روی سازه ها به نمایش درمی آیند نیز برای تشویق و اطلاع سایر شهروندان در مناطق مختلف روی بیلبوردها درج می شود.

این مسابقه عکاسی که با حضور استاتید برجسته گرافیگ و عکاسی و شورای سیاست گذاری شامل سیف اله صمدیان و استاد داوودی مدیریت می شود به شکل منطقه به منطقه درسطح شهر تهران برگزارمی شود و تاکنون از طریق اطلاع رسانی که در سرای محله ها و دانشکده هنر و مناطق شهرداری و همچنیین تبلیغات محیطی صورت گرفته و تعداد 1000 عکس دریافت شده و تا اذرماه نیز اطلاع رسانی گسترده تری خواهیم داشت.

وی افزود: عکس های منتخب تا 15 اسفند امسال در سطح شهر به اکران در می آیند و به طرح و عکس های منتخب عکاسان جوایزی تعلق میگیرد ضمن اینکه نام آنها در کنار اثرشان درج خواهد شد.

وی با تاکید براینکه نمای شهری ساختمان ها و بناهای مسکونی و تجاری تاثیر زیادی در ایجاد هویت بصری و مسائل زیبایی شناختی شهر دارند، افزود: در برخی مناطق شهروندان با قراردادن کولر و وسایل اضافی در بالکن منازل خود چهره ی نازیبایی از شهر ایجاد کرده اند که در شان شهر بزرگی مثل تهران که مسولیت پایتختی را نیز بردوش می کشد، نیست. لذا آموزش هایی دراین رابطه ازطریق کمپین های تبلیغاتی معاونت تبلیغات فرهنگی انجام شده و این مسابقه عکاسی نیز در راستای همین آموزش ها و ایجاد فضای بصری مشارکت خود شهروندان است.

زیبان؛ مسابقه عکاسی از زیبایی های تهران

mbanews.ir - مريم غضنفري
یکشنبه 27 آبان 1397

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • پلاک طلایی برای خانه‌های زیبا
 • قراری برای حفظ زیبایی های شهر
 • دایره ی خلاق، طرحی برای ساماندهی مبلمان ش ...
 • 1800سازه تبلیغاتی از تهران حذف شد
 • زیباسازی نوروزی تهران، با پارچه های رنگی
 • 55 مجسمه در شهر تهران نصب می شود
 • در تبلیغات محیطی اولویت ما جانمایی استان ...
 • تهران زیباتر به استقبال بهار رفت
 • "قرارما" کمپینی برای روزهای پاک
 • اجرای ایده های شهروندان در تبلیغات محیطی
 •