» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
شب های زنده در خیابان ونک


ام بی ای نیوز: تهران یکی از کلان شهرهایی است در مناطق مختلفش جاذبه های گردشگری و تاریخی متعددی وجود دارد، مشکل ترافیک و تردد سطح این شهر بزرگ مشکلاتی را برای کسانی که قصد دارند در پیاده رو ها و خیابان های قدیمی تهران که خاطراتی در آنها داشتند قدم بزنند، ایجاد کرده است؛ اما شهرداری طی سال های اخیر با طرح سنگ فرش کردن برخی خیابان ها و ممنوعیت تردد اتومبیل درآنها در واقع کاربری این مکان ها را تغییر داده و فضایی با نشاط و ارزان و قابل دسترس برای تفریح و سرگرمی شهروندان ایجاد کرده است. وجود عرضه کنندگان مواد غذایی به روش های مدرن و سنتی و سبکی که تهران قدیم را به یاد می آورد در نمونه ی بارز این طرح یعنی خیابان سی تیر و گذرگاه مدرس یا پل طبیعت و... مشهود است.

در طرحی که این روزها خیابان ونک از محدوده ی میدان ونک تا کردستان را شامل شده نیز قرار است اتفاق هایی رخ دهد که در مورد جزییات آن با مدیر این طرح گفتگویی داشتیم که درذیل میخوانید:
"عرفان آذرمسا مدیر این پروژه "با تاکید به اینکه هدف اصلی طرح افزایش نشاط اجتماعی و ایجاد محیطی امن و سالم برای شهروندان است افزود: دراین طرح ایجاد فضایی فرهنگی هنری برای فعالیت هنرمندان در حوزه های موسیقی و صنایع دستی و... مد نظر می باشد که اجرای آن در چند مرحله تعریف شده و هدف نهایی در فاز آخر تبدیل شدن به خیابان فرهنگی که شب های زنده و روشنی را برای شهروندان تهرانی ایجاد نماید، مدنظر است.

در واقع این خیابان به محلی تبدیل می شود که هنرمندان در رشته های مختلف می توانند در آن حضور داشته و هنرهای خود را عرضه کنند به عنوان نمونه هنرمندان خیابانی که در نقاط مختلف شهر حضور دارند و خیابان ها و پیاده روهای مختلف هنر خود را عرضه می کنند و مورداستقبال شهروندان نیز قرارگرفته است، می توانند با هماهنگی های انجام شده در جایگاه های خاصی که برای این هنرمندان تدارک دیده شده به شکل رایگان حضور یافته و موزیک های خیابانی را اجرا نمایند.

وی گفت: برای اجرای موسیقی زنده در این خیابان 2 جایگاه فعلاً درنظر گرفته شده که در فازهای بعدی به 5 یا 6 افزایش می بابند.
همچنین برنامه هایی دیگری نظیر پخش فیلم، رونمایی از گالری، دعوت از هنرمندان جهت برگزاری کنسرت خیابانی، همایش های فرهنگی و هنری و... از جمله برنامه هایی است که در این پیاده روی فرهنگی تهران اجرای می شود و قرار است با این اقدامات فضایی مناسب برا ی زندگی شبانه در شهرتهران مانند برخی شهرهای بزرگ دنیا ایجاد شود و پویای فرهنگی رویکرد اصلی آن است.

همچنین مجوزهای فعالیت گروه های مختلف توسط شهرداری واگذار می شود و مراحل قانونی و کسب مجوز در این پروسه با هماهنگی با شهرداری اجرایی می شود.
محدوده ی این طرح که از میدان ونک تا کردستان را شامل می شود حدود یک کیلومتر است که 20 تا 25 دستگاه ون که کالای هنری و فرهنگی و مواد غذایی ارائه می کنند دراین مکان فعال خواهند شد.

با توجه به اهمیت معماری این خیابان فرهنگی و هنری، شکل خاصی از معماری برای آن در نظر گرفته شده که بر اساس داشته های فرهنگی داخلی و المانهای ایرانی است و شامل مبلمان شهری و دیوارنگاری و فضاهایی که برای موزیسین ها درنظرگرفته شده و همگی برپایه ی رنگ و هنر و طرح های اصیل ایرانی است.
درمورد مشکل تردد خودروها نیزبه جز خودروهای محلی که توسط شهرداری کارت تردد دریافت می کنند، تردد اتومبیل ها دراین محدوده ی تعیین شده ممنوع است.

شب های زنده در خیابان ونک

mbanews.ir- مریم غضنفری
چهارشنبه 21 آذر 1397

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • جشنواره گردشگری در تهران قدیم برپا می‌شو ...
 • پله های خبرساز خیابان ولیعصر ترمیم می شود
 • دایره ی خلاق، طرحی برای ساماندهی مبلمان ش ...
 • تهران زیباتر به استقبال بهار رفت
 • تهران با اکران 70 هزار متر مربع تبلیغات فر ...
 • نگارخانه ای برای تغییر نگرش مردم به میراث ...
 • برگزاری جشنواره فرهنگی هنری نان و خرما
 • رونق تورهای گردشگری " مهمانی خدا" در طهرا ...
 • شهر دوستدار کودک شعار این دوره از نمایشگا ...
 • بیش از 5 هزار مترمربع تبلیغات فرهنگی به من ...
 •