» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
ام بی ای نیوز - استفاده از مترو به عنوان وسیله نقلیه عمومی در میان افراد با سطح در آمد ماهیانه بین 500 تا 749 هزار تومان 106 درصد بیشتر از دیگران است.
به گزارش" ام بی ای نیوز" ، دربررسی های انجام شده این افراد اظهار داشته اند به ندرت از سایر وسایل نقلیه مانند اتوبوس و یا تاکسی برای جا بجایی استفاده می کنند.
این گزارش حاکی است هر چه سطح درآمد افراد بالا می رود استفاده از اتوبوس به عنوان وسیله نقلیه عمومی کاهش می یابد تا آنجا که افرادی که ماهانه درآمدی پایین تر از 500 هزار تومان دارند 16 درصد بیشتر از سایرین به استفاده از اتو بوس بعنوان وسیله ایاب و ذهاب تمایل نشان می دهند.
این گزارش همچنان نشان می دهد افرادی که در ماه در آمد آنها زیر 500 هزار تومان و یا بالای 999 هزار تومان می باشد به یک اندازه از تاکسی برای سفر های درون و برون شهری خود استفاده می کنند . این در حالی است که با بالا رفتن سطح درآمد استفاده از مترو به سایر وسایل نقلیه اولویت می یابد تا آنجا که کسانی که در ماه در آمد آنها بیشتر از 999 هزار تومان است ،مترو را تا 30 درصد بیشتر از سایر وسایل نقلیه ترجیح می دهند.
در بررسی صورت گرفته همچنین مشخص شد هر چه میزان سواد بالاتر می رود گرایش به سمت مترو به عنوان وسیله نقلیه عمومی افزایش می یابد تا آنجا که افراد با میزان سواد لیسانس 106 درصد بیشتر از سایرین از مترو استفاده می کنند. با بررسی این آمار می توان گفت ؛ کسانی که دارای تحصیلات کارشناسی می باشند و در ماه درآمدی معادل 500 تا 749 هزار تومان دارند بیشتر از سایرین از مترو برای جابجایی استفاده می کنند.
با اینکه در این بررسی مشخص شد که افراد ی که دارای سواد عالیه هستند تمایلی به استفاده از وسایل نقلیه عمومی ندارند اما 16 درصد بیشترترجیح می دهند تاکسی سوارشوند تا اتو بوس .همچنین کسانی که سطح سواد آنها زیر دیپلم است و دارای در آمدی زیر 500 هزار تومان در ماه می باشند به نسبت سایر وسایل نقلیه اتو بوس را برای سفر های درون شهری انتخاب می کنند.

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • 60 درصد ایرانی ها از تاکسی سرویس استفاده م ...
 • 40درصد جامعه شهری از نخ دندان استفاده می ک ...
 • تحصیل کرده ها در سبد غذایی خود روغن مایع ر ...
 • پولدارها محصولات خارجی را به ایرانی ترجی ...
 • مصرف غذاهای کنسرو شده در سال گذشته کاهش ی ...
 • تحصیلکرده ها 84 درصد بیشتر از دیگران قهوه ...
 • تهرانی ها 57 درصد کمتر از سایرین برنج و ماک ...
 • فقط 6 درصد شهروندان ایرانی هرروز آب معدنی ...
 • مصرف مواد غذایی منجمد در دهک های بالای در ...
 • 72 درصد ایرانی ها سیگار نمی کشند
 •