» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

 

 
بررسی آخرین وضعیت نرخ بیکاری 42 کشور جهان نشان دهنده ادامه نوسانات بیکاری در کشورهای واقع در اروپا و بهبود وضعیت کشورهای در حال توسعه در آسیا است.
به گزارش مهر، بررسی وضعیت آخرین نرخ بیکاری برآوردی کشورهای مختلف جهان نشان دهنده 9.6 درصد بیکاری در ایالات متحده است که این نرخ برای ژاپن 5.1 درصد و برای بریتانیا نیز 7.7 درصد برآورد شده است، همچنین این نرخ در کشور پرجمعیت چین معادل 9.6 درصد اعلام شده است.

آمریکا/ ژاپن/ بریتانیا/ چین
آخرین برآوردهای انجام شده حاکی از آن است که نرخ بیکاری در ایالات متحده و چین ثابت مانده ولی این نرخ 1 دهم درصد در ژاپن و 1 دهم درصد نیزدر بریتانیا کاهش نشان می‌دهد.
نرخ بیکاری در کانادا طبق آخرین برآوردها 8.1 درصد اعلام شده که این نرخ برای منطقه یورو نیز 10.1 درصد است. همچنین این نرخ در اتریش 4.3 و در بلژیک نیز معادل 12.7 درصد است. بر این اساس، نرخ بیکاری در کانادا نسبت به آخرین گزارش مربوط به ماههای گذشته ثابت مانده است.

کانادا/ یورو/ اتریش/ بلژیک
در این میان، بیکاری در منطقه یورو در حال افزایش است که در این گزارش نیز 1 دهم درصد را نشان می دهد. در کشور اتریش 0.5 درصد نرخ بیکاری افزایش یافته که این افزایش در مورد بلژیک 1.4درصد است.
فرانسه در آخرین برآوردها دارای 10.1 درصد بیکاری است و این نرخ در مورد کشور آلمان معادل 7.5 و در مورد یونان نیز برابر با 11.6درصد است، همچنین ایتالیا نیز نرخ بیکاری 8.2 درصدی را تجربه می کند. طبق وضعیت ماههای گذشته، نرخ بیکاری یونان نسبت به گذشته تفاوتی نکرده است.

فرانسه/ آلمان/ یونان/ ایتالیا
در همین حال، نرخ بیکاری در فرانسه به نسبت آخرین برآورد 1 دهم درصد افزایش یافته است. آلمان به نسبت قبل وضعیت بهتری پیدا کرده و نرخ بیکاری آن 1 دهم درصد کاهش یافت که این کاهش برای ایتالیا 2 دهم درصد است.
کشور هلند در آخرین برآورد 5.3 درصد بیکاری دارد و این نرخ در مورد اسپانیا 20.5 درصد است. جمهوری چک نیز دارای 8.5 درصد و دانمارک هم 4.1 درصد بیکاری دارد که این نرخ در کشور مجارستان 11درصد برآورد شده است.

هلند/ اسپانیا/ چک/ دانمارک/ مجارستان
از بین کشورهای یاد شده، نرخ بیکاری در هلند، دانمارک و مجارستان ثابت مانده است. همچنین نرخ بیکاری اسپانیا 2 دهم درصد افزایش و نرخ بیکاری در جمهوری چک 1 دهم درصد کاهش یافت.
نروژی ها نرخ بیکاری 3.3 درصدی و لهستانی ها نیز 11.3درصدی را تجربه می کنند. روسیه دارای 6.9 درصد بیکاری و سوئد هم 7.4 درصد نرخ بیکاری دارد. این وضعیت در مورد سوئیس نرخ برآوردی 3.7 درصد را نشان می دهد، در این بخش فقط نرخ بیکاری در کشور سوئد ثابت مانده است.

نروژ/ لهستان/ روسیه/ سوئد/ سوئیس
نرخ بیکاری در نروژ به نسبت قبل 2 دهم درصد، لهستان 1 دهم و سوئیس نیز 1 دهم درصد کاهش یافته است ولی این وضعیت در مورد روسیه 1.1 درصد افزایش نشان می دهد.
بر پایه این گزارش، ترکیه دارای 10.5 درصد نرخ بیکاری است. استرالیا نیز 5.1 و هنگ کنگ هم 4.2 درصد بیکاری دارد، این وضعیت برای کشور هندوستان برابر با 10.7 درصد و برای اندونزی نیز 7.4 درصد بیکاری است.

ترکیه/ استرالیا/ هنگ کنگ/ هندوستان/ اندونزی
وضعیت ترکیه، استرالیا، هندوستان و اندونزی نسبت به آخرین برآوردهای قبلی رویه ثابتی را در وضعیت بیکاری نشان می دهد. نرخ بیکاری در هنگ کنگ به نسبت گذشته 1 دهم درصد کاهش یافته است.
کشور مالزی در آسیای جنوب شرقی 3.3 درصد بیکاری را تجربه می کند که این وضعیت در مورد کشور پاکستان نرخی معادل 5.5 درصد را نشان می دهد. همچنین سنگاپور دارای 2.2 درصد و کره جنوبی نیز 3.4 درصد بیکاری است، نرخ بیکاری در پاکستان، سنگاپور و کره جنوبی به نسبت آخرین برآورد ثابت مانده ولی مالزیایی ها نرخ بیکاری خود را 4 دهم درصد کاهش داده اند.

مالزی/ پاکستان/ سنگاپور/ کره جنوبی/ تایوان
تایوان در قاره آسیا دارای 5.1 درصد بیکاری است که این نرخ در مورد تایلند معادل 0.9 درصد و برای آرژانتین نیز 7.9 درصد برآورد شد. برزیلی ها 6.7 درصد و ساکنان شیلی نیز 8.3 درصد نرخ بیکاری را تجربه می کنند. از بین کشورهای یاد شده، نرخ بیکاری در آرژانتین و شیلی ثابت مانده است.

تایلند/ آرژانتین/ برزیل/ شیلی/ کلمبیا/ مکزیک
1 دهم درصد از نرخ بیکاری تایوانی ها و 6 دهم درصد نیز از نرخ بیکاری تایلندی ها کاسته شده است. برزیلی ها نیز موفق شدند 2 دهم درصد نرخ بیکاری خود را نسبت به ماههای گذشته کاهش دهند.
کلمبیا در قاره آمریکا دارای 11.2درصد بیکاری و مکزیک نیز دارای 5.4 درصد نرخ بیکاری است. ونزوئلا هم اکنون 8.2 و مصر نیز 9 درصد بیکاری را سپری می کند، این وضعیت در مورد آفریقای جنوبی 25.3 و در مورد ایران نیز 15.3 درصد است در حالی که آخرین نرخ بیکاری مرکز آمار در ایران برای بهار سالجاری معادل 14.6درصد و 9 دهم درصد کمتر از نرخ برآوردی این گزارش بوده است.

ونزوئلا/ مصر/ آفریقای جنوبی/ ایران
در میان کشورهایی که نرخ بیکاری آنها به صورت برآوردی بررسی شد، منطقه یورو، بلژیک، فرانسه، یونان، اسپانیا، مجارستان، لهستان، ترکیه، هندوستان، کلمبیا، آفریقای جنوبی و ایران دارای نرخ بیکاری دو رقمی هستند.
این وضعیت در مورد آفریقای جنوبی با 25.3، ایران با 15.3، اسپانیا با 20.5 و بلژیک با 12.7درصد به مراتب از سایر کشورهای دورقمی بدتر است که خود این موضوع نشان دهنده نیاز این کشورها به سرمایه گذاری مناسب در بخش اشتغال در کنار بکارگیری یک سیاست روشن اشتغالزایی برای کاهش نرخ بیکاری است.

آفریقای جنوبی 25.3 درصد/ تایلند 9 دهم درصد
کشورهایی نیز مانند نروژ با 3.3، سوئیس با 3.7، مالزی با 3.3، سنگاپور 2.2، کره جنوبی 3.4 و تایلند با 0.9 درصد وضعیت مناسبی از نظر اشتغال و نرخ بیکاری دارند که در این بین، مردم کشور تایلند با 9 دهم و کمتر از 1 درصد بیکاری، روزگار مناسبی را از نظر اشتغال و رونق در بازار کار می گذرانند.
به صورت کلی با نوسانات و افزایش نرخ بیکاری در منطقه یورو و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی، ساکنان این مناطق نیز کم و بیش با موضوع بیکای روبرو هستند و آن را لمس می کنند. این وضعیت در مورد کشورهای آسیایی مانند کره جنوبی، ژاپن و پاکستان به مراتب بهتر و قابل قبول تر از بسیاری کشورهای صنعتی اروپایی است.

به اشتراک بگذارید

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • نگاهی به وضعیت نرخ بیکاری در43کشور جهان
 • جزئیات آخرین وضعیت بیکاری 42 کشور
 • اشتغال؛ مشکل اول جوانان ایرانی
 • تشدید نرخ بیکاری در 21 استان
 • تشدید نرخ بیکاری در 26 استان
 • آمار مقایسه‌ای نرخ بیکاری در 5 سال اخیر
 • رکوردداری بیکاران 15تا 24ساله
 • در 12 ماه گذشته،8 درصد شهرنشینان کشوربیکار ...
 • کاهش نرخ بیکاری با اجرای هدفمندی یارانه‌ ...
 • هجوم سیل‌آسا به بازار کار
 •