» روزجهانی ارتباطات با تلگرام فیلتر شده گرامی داشته شد
» نرم افزار کمکی برای افراد دست به گریبان با افسردگی
» ملک‌مطیعی؛ پرسنال‌برندی که که خودش را بازی کرد
» ترندهای شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۸ (قسمت چهارم)
» غایبان بزرگ عروسی سلطنتی در کمپینی که اجرا نشد
» امن‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی کدام‌ها هستند؟ (قسمت دوم)
» نیوتن نمی‌تواند نفس بکشد؛ کمپین چریکی محیط زیست
» ارواح سربازان جنگ جهانی اول در خیابان‌های انگلستان
» فیلترینگ، کسب و کارهای تلگرامی را خانه نشین کرد
» شیر ESL رامک؛ تازه‌تر برای روزهای بیشتر

» کمپپین شیلا ”بنشان به لبش لبخند” برای حمایت از کودکان کار
» محصولات 2016 هوآوی: میت 8، یک تبلت و یک ساعت هوشمند
» غول‌ها جایزه می‌دهند!
» چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی
» محصولات ضدلک Scotchgard
» نصب CarPlay اپل روی تمام خودروهای شرکت فورد
» 9 فرمان جدید گوگل برای Google Now
» لوازم خانگی Miele
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو
» منتشر شد: کتاب “تکنیکهای بازاریابی در بازار ایران”

 

 
پولدارترین مرد جهان از کجا آغاز کرد؟
کارلوس اسلیم هلئو ،سرمایه گذار بزرگ جهانی که نام آن درصدر فهرست پولدارترین مردان جهان قرار گرفته ،صاحب سهام مخابرات مکزیک ، کار خود را از تدریس ریاضیات و برنامه ریزی صنعتی آغاز کرد .
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوزبه نقل از www.achievement.org ،کارلوس اسلیم پس از اتمام دبیرستان در دانشگاه ملی مکزیک ( UNAM ) تحصیلات خود را شروع کرد. در همان سالها به تدریس ریاضیات و برنامه ریزی صنعتی نیز می پرداخت. پس از چند سال تدریس با تاسیس شرکت " Inversora Bursátil "، یک موسسه خرید و فروش سهام به عرصه تجارت وارد شد. در همان سال با " سومایا دومیت " ازدواج کرد. در سالهای بعد او یک شرکت هلدینگ ( یک شرکت مرکزی با مالکیت سهام چند شرکت مختلف ) به اسم خود ثبت کرد و آن را " Grupo Carso " نام نهاد. او با اندیشه صرفه جویی اقتصادی با برنامه ریزی به زندگی ادامه می دادو با استفاده از درآمد خود به سرمایه گذاری و توسعه ثروت و دارایی هایش می پرداخت. در دو دهه بعد، با دقت و هوشیاری مالکیت شرکتهایی را به دست آورد که ارزش آنها کمتر از رقم واقعی تخمین زده می شد. به این ترتیب با مهارت مدیریت آنها را در دست گرفت. سپس سبک خود را تغییر داده و در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری کرد. در ادامه شرکتهای تجهیزات ساختمانی و درآمدهای ناشی از استخراج معدن را مورد هدف قرار داد. فعالیتهای اسلیم سهام شرکتهایی مانند یک چاپخانه، یک شرکت تولید کننده تنباکو و فروشگاههای زنجیره ای مختلف را در بر می گرفت.
در سال 1982، مکزیک دچار بحران اقتصادی شد. دولت از عهده پرداخت بدهی های خارجی خود بر نیامد و بنابراین تعدادی از سرمایه گذاران مکزیکی به سرعت سرمایه خود را از کشور بیرون کردند. شهرت و اعتبار او در مکزیک جایگاه او را حفظ کرده و مالکیت شرکتهای وابسته به شرکت فلزات " Reynolds Aluminum "، " General Tire " و فروشگاهها و کافه تریاهای زنجیره ای " Sanborn " را به دست آورد. با بهبود شرایط اقتصادی، ثروت اسلیم افزایش یافته و دارایی های او به سرعت رشد پیدا کرد. او سهام تعدادی از برندهای مهم آمریکایی مانند " Firestone tires "، " Hershey's chocolate " و کافی شاپ های " Denny " را خرید. در ادامه اقدام به خرید سهام و ادغام تعدادی از شرکتهای بیمه و تبدیل آنها به یک شرکت بزرگ به نام " Seguros Inbursa " کرد.
بزرگترین فرصت زمانی به وجود آمد که دولت مکزیک شروع به از دست دادن یک سری امتیازهای انحصاری دولتی کرد. پس از خرید سهام یک شرکت هلدینگ دولتی در سال 1990 و نام گذاری آن به عنوان " Slim`s Grupo Carso " با همکاری شرکای فرانسوی و آمریکایی خود سهام شرکت مخابرات مکزیک " Teléfonos de México " (Telmex ) را خرید. سود کلانی از بابت بخش کوچکی از فعالیتهای این شرکت نصیب اسلیم شد که آن خدمات تلفن همراه نوپا نام گرفت. در این حوزه ایده منحصر به فرد او ساخت یک پایگاه برای مشتری و ارائه خدمات تلفن همراه به او در شرایط بد اقتصادی در مکزیک بود. او امکان خرید گوشی های تلفن با یک ماه خدمات پیش پرداخت، ارسال صورت حساب ماهانه و خرید کارتهای تلفن پیش پرداخت شده با ظرفیتهای زمانی مختلف را فراهم آورد. کارشناسان این شرکت ابتدا در برابر این طرح مقاومت کردند اما بعدها متقاعد شدند که افزایش ترویج موبایلهای پیش پرداخت شده بازار فروش خدمات سنتی را از رونق می اندازد. با این اتفاق، برنامه فوق تا پانزده سال نیاز بالای مشتریان را تامین کرده و هر ساله 66 درصد رشد پیدا کرد. با ورشکستگی شرکت اینترنتی dot.com و کاهش سهام آن در سال 2000، شرکتهای ارائه دهنده خدمات گوشی همراه که صاحبان خارجی داشتند، در سرتاسر آمریکای لاتین دچار مشکل شدند. اسلیم آنها را در بازاری با هم ترکیب کرد که بهتر از دیگران شرایط آن را می فهمید.
به زودی شرکت او به نام " América Móvil " تبدیل به بزرگترین کمپانی ارائه دهنده خدمات وایرلس در آمریکای لاتین شد. با افزایش تقاضا برای ارتباطات وایرلس، شرکت او در راستای پاسخ به آنها رشد کرد. تا سال 2007، ارزش گروه شرکتهای او 150 میلیارد دلار تخمین زده شد. با محاسبه ثروت او مجله Fortune به رقم 59 میلیارد دلار دست یافته است.
درآمد اسلیم تا به حال وقف امور خیریه فراوانی شده است. از سال 1986 تاکنون موسسه " Carso " با اجرای برنامه های آموزشی بر روی توسعه حقوق بشر در مکزیک تمرکز کرده است. در سال 2007، چهار میلیارد دلار بودجه صرف ساخت مدارس و رفع فقر نه تنها در مکزیک بلکه کل آمریکای لاتین شد.
در سال 2008، اسلیم با خرید شش و چهار دهم درصد از سهام شرکت نیویورک تایمز در شرایط بحران اقتصادی تعجب همگان را برانگیخت. در حال حاضر سرمایه گذاری او به تمام میدانها راه پیدا کرده است. علی رغم بحران اقتصادی و کاهش درآمد شرکتهای تبلیغاتی و به خصوص هزینه بالای تحمیل شده بر روی شرکتهای رسانه ای قدیمی، اسلیم 250میلیون دلار وام به شرکت نیویورک تایمز قرض داده است. این کار وضعیت مالی این شرکت راثبات بخشیده است، اما شایعه حضور پر رنگ تر اسلیم در این شرکت در سال 2010 تا حدی تحقق یافته است.
مجله فوربس در آخرین بررسی خود درباره ثروتمندترین مردان جهان نام او را در صدر این جدول قرار داده است.

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • پولدارترین مردان جهان در سال 2011
 • آغازکارسومین مرد پولدار جهان ؛ از بورس
 • جدیدترین برنامه پولدارترین مرد جهان برای ...
 • آسیا واقیانوسیه تا سال 2014 بزرگترین بازار ...
 • فهرست ثروتمندان در فوربز
 • 10 پولدار اول دنیا در سال 2013 کدامند؟
 • بیل گیتس،مدیری که عنوان "پولدار ترین "را ...
 • شرکت چینی به دنبال سرمایه‌گذاری در اچ‌.ت ...
 • اقتصاد جهانی در رسانه های امروز جهان
 • فهرست میلیاردهای سال 2010
 •  
   

   

   
   
  ارسال نظر