» روزجهانی ارتباطات با تلگرام فیلتر شده گرامی داشته شد
» نرم افزار کمکی برای افراد دست به گریبان با افسردگی
» ملک‌مطیعی؛ پرسنال‌برندی که که خودش را بازی کرد
» ترندهای شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۸ (قسمت چهارم)
» غایبان بزرگ عروسی سلطنتی در کمپینی که اجرا نشد
» امن‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی کدام‌ها هستند؟ (قسمت دوم)
» نیوتن نمی‌تواند نفس بکشد؛ کمپین چریکی محیط زیست
» ارواح سربازان جنگ جهانی اول در خیابان‌های انگلستان
» فیلترینگ، کسب و کارهای تلگرامی را خانه نشین کرد
» شیر ESL رامک؛ تازه‌تر برای روزهای بیشتر

» کمپپین شیلا ”بنشان به لبش لبخند” برای حمایت از کودکان کار
» محصولات 2016 هوآوی: میت 8، یک تبلت و یک ساعت هوشمند
» غول‌ها جایزه می‌دهند!
» چالش سال 2016 مارک زاکربرگ: ساخت یک پیش خدمت هوش مصنوعی
» محصولات ضدلک Scotchgard
» نصب CarPlay اپل روی تمام خودروهای شرکت فورد
» 9 فرمان جدید گوگل برای Google Now
» لوازم خانگی Miele
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو
» منتشر شد: کتاب “تکنیکهای بازاریابی در بازار ایران”

 

 
آغازکارسومین مرد پولدار جهان ؛ از بورس
" وارن بافت " که در رده بندی سال 2011 مجله فوربس ، عنوان سومین مرد ثروتمند جهان را به خود اختصاص داده است،نخستین تجربه تجاری خود را در سن یازده سالگی از بورس به دست آورد و به این ترتیب درآمد خالص کسب و کار خود را به بیش از 62 میلیارد دلار رسانید.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز،" وارن بافت " که در رده بندی سال 2011 مجله فوربس ، عنوان سومین مرد ثروتمند جهان را به خود اختصاص داده است، در سی ام آگوست سال 1930 در اوماها واقع در نبراسکا متولد شد. او از همان کودکی استعداد خود را در زمینه مسائل مالی و تجارت ثابت کرد. دوستان و آشنایان وی او را پسری با نبوغ ریاضی بالا می شناختند. از همان دوران او شاهد فعالیت پدرش به عنوان دلال بورس و اوراق بهادار بود و با فعالیت در بورس آشنا شد. در یازده سالگی برای اولین بار در بورس سرمایه گذاری کرد. او سه سهم از سهام " Cities Service Preferred " را خرید. ارزش سهام این شرکت به سرعت به 27 دلار سقوط پیدا کرد ما "بافت" سرسختانه سهام خود را حفظ کرد تا ارزش آن به 40 دلار رسید.او سهام خود را با سود کمی فروخت اما با افزایش ارزش آن به 200 دلار از تصمیم خود پشیمان شد. او بعدها از این موضوع به عنوان درسی بزرگ درباره صبر در سرمایه گذاری یاد کرد.
در سال 1942، پدر بافت به عنوان نماینده پارلمان آمریکا انتخاب شد و با خانواده به ویرجینیا مهاجرت کرد. بافت در دبیرستان " Woodrow Wilson " در واشنگتن ثبت نام کرد و در آنجا روشهای جدید کسب ثروت را یاد گرفت. در طول دوران دبیرستان، او و دوستش یک ماشین پین بال دست دوم به قیمت 25 دلار خریدند. آنها این دستگاه را در یک آرایشگاه در واشنگتن دی سی نصب کرده و به زودی سود حاصل از آن امکان خرید یک دستگاه دیگر را فراهم آورد و در پایان درآمد حاصل از این سرمایه گذاری هزار و 200 دلار برآورد شد.
بافت در 16 سالگی وارد دانشگاه پنسیلوانیا شده و به مطالعه تجارت پرداخت. او دوسال تحصیلات خود را ادامه داد و برای پایان آن به دانشگاه نبراسکا نقل مکان کرد. او در سن 20 سالگی با 10 هزار دلار سرمایه از کالج فارغ التحصیل شد. او در سال 1956 تحصیلات خود را در دانشگاه کلمبیا آغاز کرد و مدت کوتاهی پس از فراغت از تحصیل، شرکت " Buffet " را در زادگاهش اوماها پایه گذاری کرد. موفقیت او در سرمایه گذاری به خصوص خرید سهام شرکتهایی که ارزش آنها کمتر از قیمت واقعی تعیین شده بود، توانست او را ثروتمند کرده و شهرتی فراوان به بار آورد. سهام این شرکتها به سرعت شروع به رشد کرد.
در ژوئن سال 2006، بافت اعلام کرد که قصد دارد تمام سرمایه خود را به امور خیریه اختصاص دهد. به این ترتیب او 85 درصد از ثروت خود را به موسسه خیره بیل گیتس سپرد. این کار بزرگترین فعالیت بشر دوستانه در تاریخ آمریکا به شمار می رود.
بخش بزرگی از ثروت بافت از طریق راه اندازی شرکت مادر بیمه گذار " Berkshire Hathaway " تامین شده است . او بزرگترین سهامدار و مدیر عامل این شرکت به شمار می رود. ثروت او در حال حاضر 47 میلیارد دلار برآورد شده است. در رده بندی سال 2008 در مجله فوربس از او به عنوان ثروتمند ترین فرد در جهان و در سال 2011 به عنوان سومین مرد ثروتمند جهان نام برده اند. درآمد خالص او بیش از 62 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • ثروتمند ترين مردان آمريكا كدامند؟
 • مدیر عامل آمازون، جف بزوس، دومین فرد ثروت ...
 • 20 باشگاه ثروتمند دنیا از نگاه فوربس
 • پولدارترین مردان جهان در سال 2011
 • مشارکت مایکروسافت در فعالیت های خیریه
 • مرد 100 میلیارد دلاری !
 • یک درصد ثروتمند جامعه آمریکا چه کسانی هست ...
 • چهره «وارن بافت» روی قوطی‌ نوشابه کوکاکو ...
 • فهرست میلیاردهای سال 2010
 • 10 پولدار اول دنیا در سال 2013 کدامند؟
 •  
   

   

   
   
  ارسال نظر