» ترویج سبک زندگی سالم رسالت؛ کاله-پرو
» روزهای سخت صنعت تبلیغات با ممنوعیت تبلیغ 36 قلم کالا
» لگو بازی کنید تا استرستان کم شود
» اپل گوشی فقرا در چین
» گُل‌های کریستیانو رونالدو را برایم به آن دنیا بفرستید
» داستان دنباله دار John Lewis و التون جان
» مشتریان‌ در تیم کدام سلبریتی قرار می‌گیرند؟
» امسال جان‌لوییس نتوانست اشک مردم را دربیاورد
» تدوین استراتژی‌های نوین بازاریابی در "عظیم خودرو"
» لاکوست و دیزنی با هم شمع های تولد را فوت می کنند

» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
آغازکارسومین مرد پولدار جهان ؛ از بورس
" وارن بافت " که در رده بندی سال 2011 مجله فوربس ، عنوان سومین مرد ثروتمند جهان را به خود اختصاص داده است،نخستین تجربه تجاری خود را در سن یازده سالگی از بورس به دست آورد و به این ترتیب درآمد خالص کسب و کار خود را به بیش از 62 میلیارد دلار رسانید.
به گزارش خبرنگار ام بی ای نیوز،" وارن بافت " که در رده بندی سال 2011 مجله فوربس ، عنوان سومین مرد ثروتمند جهان را به خود اختصاص داده است، در سی ام آگوست سال 1930 در اوماها واقع در نبراسکا متولد شد. او از همان کودکی استعداد خود را در زمینه مسائل مالی و تجارت ثابت کرد. دوستان و آشنایان وی او را پسری با نبوغ ریاضی بالا می شناختند. از همان دوران او شاهد فعالیت پدرش به عنوان دلال بورس و اوراق بهادار بود و با فعالیت در بورس آشنا شد. در یازده سالگی برای اولین بار در بورس سرمایه گذاری کرد. او سه سهم از سهام " Cities Service Preferred " را خرید. ارزش سهام این شرکت به سرعت به 27 دلار سقوط پیدا کرد ما "بافت" سرسختانه سهام خود را حفظ کرد تا ارزش آن به 40 دلار رسید.او سهام خود را با سود کمی فروخت اما با افزایش ارزش آن به 200 دلار از تصمیم خود پشیمان شد. او بعدها از این موضوع به عنوان درسی بزرگ درباره صبر در سرمایه گذاری یاد کرد.
در سال 1942، پدر بافت به عنوان نماینده پارلمان آمریکا انتخاب شد و با خانواده به ویرجینیا مهاجرت کرد. بافت در دبیرستان " Woodrow Wilson " در واشنگتن ثبت نام کرد و در آنجا روشهای جدید کسب ثروت را یاد گرفت. در طول دوران دبیرستان، او و دوستش یک ماشین پین بال دست دوم به قیمت 25 دلار خریدند. آنها این دستگاه را در یک آرایشگاه در واشنگتن دی سی نصب کرده و به زودی سود حاصل از آن امکان خرید یک دستگاه دیگر را فراهم آورد و در پایان درآمد حاصل از این سرمایه گذاری هزار و 200 دلار برآورد شد.
بافت در 16 سالگی وارد دانشگاه پنسیلوانیا شده و به مطالعه تجارت پرداخت. او دوسال تحصیلات خود را ادامه داد و برای پایان آن به دانشگاه نبراسکا نقل مکان کرد. او در سن 20 سالگی با 10 هزار دلار سرمایه از کالج فارغ التحصیل شد. او در سال 1956 تحصیلات خود را در دانشگاه کلمبیا آغاز کرد و مدت کوتاهی پس از فراغت از تحصیل، شرکت " Buffet " را در زادگاهش اوماها پایه گذاری کرد. موفقیت او در سرمایه گذاری به خصوص خرید سهام شرکتهایی که ارزش آنها کمتر از قیمت واقعی تعیین شده بود، توانست او را ثروتمند کرده و شهرتی فراوان به بار آورد. سهام این شرکتها به سرعت شروع به رشد کرد.
در ژوئن سال 2006، بافت اعلام کرد که قصد دارد تمام سرمایه خود را به امور خیریه اختصاص دهد. به این ترتیب او 85 درصد از ثروت خود را به موسسه خیره بیل گیتس سپرد. این کار بزرگترین فعالیت بشر دوستانه در تاریخ آمریکا به شمار می رود.
بخش بزرگی از ثروت بافت از طریق راه اندازی شرکت مادر بیمه گذار " Berkshire Hathaway " تامین شده است . او بزرگترین سهامدار و مدیر عامل این شرکت به شمار می رود. ثروت او در حال حاضر 47 میلیارد دلار برآورد شده است. در رده بندی سال 2008 در مجله فوربس از او به عنوان ثروتمند ترین فرد در جهان و در سال 2011 به عنوان سومین مرد ثروتمند جهان نام برده اند. درآمد خالص او بیش از 62 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • ثروتمند ترين مردان آمريكا كدامند؟
 • مدیر عامل آمازون، جف بزوس، دومین فرد ثروت ...
 • 20 باشگاه ثروتمند دنیا از نگاه فوربس
 • پولدارترین مردان جهان در سال 2011
 • مشارکت مایکروسافت در فعالیت های خیریه
 • مرد 100 میلیارد دلاری !
 • یک درصد ثروتمند جامعه آمریکا چه کسانی هست ...
 • چهره «وارن بافت» روی قوطی‌ نوشابه کوکاکو ...
 • فهرست میلیاردهای سال 2010
 • 10 پولدار اول دنیا در سال 2013 کدامند؟
 •