» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

عضویت در خبرنامه

 
ام‌بي‌اي نيوز-هرچند که 46 درصد ساکنان شهرهای بزرگ کشور اهل ورزش کردن هستند اما بیشتر آن ها معتقد اند که برای ورزش نیازی به هزینه کردن نیست.
به گزارش" ام‌بي‌اي نيوز"، تحقيقات انجام شده از سوي يك مؤسسه تحقيقاتي معتبر داخلي نشان مي‌دهد بیشترايراني‌ها بر اين عقيده‌اند كه براي ورزش كردن نيازي به كلوپ‌ها و تجهيزات ورزشي ندارند. چرا كه 76 درصد از افرادي كه ورزش مي‌كنند اظهار داشته‌اند به باشگاه های ورزشي نمي‌روند همچنين 64 درصد اين افراد نيز گفته‌اند براي ورزش كردن نياز به تجهيزات و يا لباس مخصوص ورزشي نداشته و براي تهيه آن در يك سال اخير هزينه‌اي پرداخت نکرده‌اند.
اماآمارهاي به‌دست آمده حاكي است باشگاه‌هاي ورزشي با استقبال 9 درصد از افرادي كه ورزش مي‌كنند در ميان كلوپ‌هاي تخصصي ورزشي بيشترين مراجعه‌كننده را در سال گذشته داشته‌اند بعد از آن نيز كلوپ‌هاي ايروبيك با 5 درصد و مجموعه استخر و سونا با 4 درصد مراجعه كننده رتبه دوم و سوم را در ميان كلوپ‌هاي ورزشي به خود اختصاص داده‌اند. بعد از آن نيز باشگاه‌هاي مربوط به فوتبال، ورزش رزمي، كشتي، ژيمناستيك، بيليارد و تنيس به ترتيب درصد كمي از ورزشكاران و علاقه‌مندان ورزش را در خود جاي داده‌اند.
اين در حالي است كه تنها 14 درصد افرادی که ورزش می کنند براي باشگاه های بدن سازی و 12 درصد آنها براي كلاس‌هاي ايروبيك هزينه نموده‌اند. شنا، فوتبال و شطرنج نيز در اين بررسي جزو ورزش‌هايي بودند كه به نسبت ساير ورزش‌ها مردم براي آن بيشترين هزينه را کرده‌اند.
اين تحقيقات نشان مي‌دهد وجود امكانات ورزشي و رفاهي در برخي شهرهاي كشور باعث شده گرايش به ورزش در ميان اين شهرها به نسبت مناطق ايران از رشد بهتري برخوردار شود تا آنجا كه تهران با 52 درصد علاقه‌مند به ورزش رتبه اول را در ميان شهرهاي كشور به خود اختصاص داده است، مشهد، اصفهان، تبريز، شيراز و اهواز نيز هر كدام با داشتن 12، 11، 8، 7 و 5 درصد علاقه‌مندبه ورزش به ترتيب بعد از تهران قرار دارند.
بررسي رابطه ميان تحصيلات و گرايش به ورزش نيز حاكي است 51 درصد افراد با سطح تحصيلات متوسطه براي ورزش خود هزينه و وقت صرف مي‌كننددر حالی که 34 درصد افراد بي‌سواد و يا كم‌سواد نسبت به ورزش كردن علاقه نشان می دهند.
در اين گزارش آمده تنها 37 درصد افرادي كه بين 15 تا 24 سال سن دارند ورزش مي‌كنند. اين ميزان گرايش به ورزش در گروه سنی 25 تا 34 سال به نسبت نوجوانان با 13 درصد كاهش به 24 درصد مي‌رسد و هر چه سن افراد بالا مي‌رود اهميت ورزش كردن نيز در ميان آنها كم‌رنگ‌تر مي‌شود. جالب آنكه پولدارها نيز به نسبت افراد كم‌درآمد جامعه شهرنشين كمتر ورزش مي‌كنند اين بررسي نشان مي‌دهد 37 درصد كساني كه درآمد آنها در ماه زير 500 هزار تومان مي‌باشد ورزش مي‌كنند كه اين رقم در ميان كساني كه ماهانه بين 500 تا 749 هزار تومان درآمد دارند به 24 درصد و در افرادي كه درآمد ماهانه آنها بين 750 تا 999 هزار تومان است به 19 درصد مي‌رسد.

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • نیمی از ورزشكاران کشورآب معدني مي‌نوشند
 • مچ بندي كه شما را به ورزش وا مي‌دارد
 • ورزش روی صندلی کار
 • نیمی از ساکنان شهرهاي بزرگ برای کاهش وزن ...
 • پولدارها بيشتر صفحه اقتصادي روزنامه را م ...
 • 27 درصد مردم ایران به سفر خارج از کشور حتی ...
 • سالانه نیمی از ایرانی ها به رستوران مي‌ر ...
 • روبات ورزشكار براي آموزش حركت‌هاي ورزشي
 • بلیط رایگان مترو به شرط ورزش
 • گشایش نمایشگاه بین المللی ورزش با حضور ۱۵ ...
 •