» بازی عجیب شهرداری در تبلیغات شهری تئاترها
» تبلیغات آزار دهنده اپراتورنماها روی تلفن همراه/ چاره حذف تبلیغات چیست؟
» رتبه نخست کنکور تجربی 97 در تبلیغات سه مؤسسه کنکور
» چک ۱۰ میلیاردی تبلیغات محیطی برگشت خورد
» تبلیغات ماهواره‌ای برای درمان کوتاهی قد دروغ است
» ضرورت قانون‌گذاری صریح در زمینه ممنوعیت تبلیغات پزشکی
» سامسونگ درصدد ادغام سری گلکسی نوت با گلکسی اس است
» عادل درباره تبلیغات بیست هجده شفاف‌سازی کند
» درصد محبوبیت کالاهای ساخت ایران در بین 53 کشور
» اختلال در شبکه استیم درست شب آغاز تعطیلات سال نو

 

 
طراحي دو پلتفرم جديد در سايپا
قائم مقام مديرعامل گروه خودروسازي سايپا از برنامه ريزي براي طراحي دو پلتفرم جديد در اين شركت خبرداد و گفت: اين دو پلتفرم طي يك برنامه پنج ساله به بازار عرضه خواهد شد.
محمد سعيد فلاحي در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: در حال حاضر براي طراحي دو پلتفرم جديد در سايپا برنامه ريزي شده كه با نگاهي منطبق بر تامين نياز آينده همراه است و از زمان طراحي پلتفرم تا ارائه محصول به بازار حدود پنج سال زمان نياز دارد.
پلتفرم خودرو به مجموعه اي شامل شاسي، قواي محركه، سيستم ترمز و تعليق اطلاق مي شود كه مي تواند در چندين مدل خودرو كاربرد داشته باشد.
وي با تاكيد بر اين موضوع كه روي اين پلتفرم ها تغييرات خاصي صورت خواهد گرفت، افزود: پلتفرم هاي جديد در آينده جايگزين پلتفرم هاي موجود خواهد شد.
فلاحي در خصوص ميزان محدوده قيمتي در نظر گرفته شده براي خودروهاي توليدي در پلتفرم هاي جديد اظهار داشت: هدف گذاري ما حفظ جايگاه خود در توليد خودروهاي زير 10 ميليون تومان است و توليد خودروهاي حدود 14 ميليون تومان نيز براي پلتفرم دوم در نظر گرفته شده است.
قائم مقام مديرعامل سايپا با اظهار اميدواري از اينكه اين پلتفرم ها بتوانند پاسخگوي نياز بازار باشند بيان كرد: طراحي پلتفرم هاي ديگري نيز در دست بررسي قرار دارد اما از آنجا كه حجم بازار در پلتفرم هاي سايز بزرگتر كم است تلاش مي شود تا آنها از روش مشاركتي تامين شوند.
وي تصريح كرد در حال حاضر سايپا دو پلتفرم با پايه ملي در اختيار دارد كه شامل پلت فرم ايكس 100 با موتور 1300 كه محصولات سايپا131،132،141 و 111 بر روي آن توليد مي شود و همچنين پلتفرم ايكس 200 است كه تيبا با موتور 1500 سي سي روي آن توليد مي شود ضمن اينكه در حال حاضر روي اين پلتفرم تنها محصول صندوق دار عرضه شده و محصول بدون صندوق آن نيز در حال طراحي است.
فلاحي سپس ديگر پلتفرم موجود اين شركت را پلتفرم ايكس 90 كه محصول ال 90 روي آن توليد مي شود ذكر كرد و افزود: امسال بر روي اين پلتفرم پروژه اس آر با تغييرات اساسي در ظاهر خودرو به بازار عرضه مي شود.

به اشتراک بگذارید

 
 

 
   
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

 • برنامه‌ريزي براي توليد خودروي ملي 9 تا 13 ...
 • توليد انبوه دومين برند ايران خودرو ازشهر ...
 • تندر90 مخصوص سايپا در راه بازار
 • اختصاص 50 درصد سبد محصولات خودرو به برند د ...
 • سايپا با رنو، كيا و سيتروئن به توافق رسید
 • ارائه پيشنهاد افزايش قيمت تمام محصولات س ...
 • آغاز طراحي خودروي مردمي زير 10 ميليون توما ...
 • خداحافظي با يكي از خودروهاي پرطرفدار داخ ...
 • توليد پرايد تعطيل نمي‌شود
 • طراحي سايپا ‌١٣٣ آغاز شد
 •